"Kinder mleczna kanapka - przerwa na wspólne czytanie"...

07.12.2017

Już są!!! Długo oczekiwane, nowiutkie książki z projektu "Kinder mleczna kanapka - przerwa na wspólne czytanie" dotarły do biblioteli. Na bieżąco będą katalogowane i wypożyczane, aby święta spędziły z Wami. Niektóre z książek zostaną przekazane jako nagrody w konkursach czytelniczych.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Dzień Pluszowego Misia 2017

07.12.2017

Wesołe świętowanie Dnia Pluszowego Misia stało się tradycją Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Bolimowie. 24 listopada GOK i GBP w Bolimowie zorganizowały zabawy dla przedszkolaków z okazji Dnia Pluszowego Misia. W spotkaniu wzięli udział wychowankowie Przedszkola w Bolimowie, Huminie, Kęszycach i Kurabce. Ten dzień rozpoczął się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy twórcze oraz zabawy przy piosenkach. Na koniec każde z Przedszkoli zabrało udział w ADOPCJI MISIA. Wylosowane przez Panie Przedszkolanki Misie znalazły nowy dom i nowych opiekunów. Dzieciaczki otrzymały pamiątkowe, zrobione specjalnie na tę okazję – zakładki do książek w kształcie misia. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom oraz możliwość zabawy z pluszakiem. Uwieńczeniem zabawy były torty w kształcie misia z płonącą racą. Cała sala odśpiewała "Sto lat!! Sto lat!!! Niech żyje misio nam!!!". Na zakończenie zajęć zaprosiliśmy dzieci do grupowego pamiątkowego zdjęcia. Dzień Pluszowego Misia od 2002 roku obchodzony jest 25 listopada. Został on ustanowiony w setną rocznicę wydarzenia, które zainspirowało powstanie pierwszego pluszowego niedźwiadka, a z którym wiele wspólnego miał Theodore Roosevelt - 26. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. To właśnie na jego cześć pierwsza zabawka otrzymała imię Teddy. Święto to jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom, że warto czytać książki.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

 


czytaj dalej...

"e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści"...

17.11.2017

Szkolenia w ramach projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" nabierają rozpędu! Za nami pierwsze certyfikaty ukończenia szkoleń w Bolimowie. Zapraszamy mieszkańców gminy Bolimów na bezpłatne szkolenia z e-usług. Zapisz się już dziś! "Przyjdź i przekonaj się sam, że naprawdę warto inwestować jest w siebie, we własne dobre samopoczucie i wiedzę"- zapraszam Karolina Jażdżyk - trener lokalny projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" na terenie gminy Bolimów. Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9, tel.: 46 838 03 43,  +48 605 769 151 e-mail: gokbol@poczta.onet.pl

Projekt skierowany dla mieszkańców gminy Bolimów (zameldowanie).


czytaj dalej...

Protokół komisji konkursowej gminnych eliminacji „W...

17.11.2017

Do gminnego konkursu czytelniczego „W kręgu baśni i fantastyki Clive’a Lewisa” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolimowie w dniu 17.11.2017 r. przystąpiło 8 uczniów z kl. VI szkół podstawowych z terenu gminy Bolimów. - SP Bolimów – 3 osoby - SP Humin – 1 osoba - SP Kęszyce – 4 osoby Uczestnicy odpowiadali pisemnie na przygotowany zestaw 78 pytań dotyczących życia, twórczości Clive’a Lewisa i treści dwóch powieści fantastycznych: Lew, czarownica
i stara szafa oraz Książę Kaspian. Za poprawne odpowiedzi można było zdobyć 110 punktów. Komisja w składzie:
1. Irena Śmigiera-Milewska – przewodnicząca
2. Barbara Myczka
3. Teresa Mechocka
sprawdziła poprawność udzielonych odpowiedzi i na tej podstawie ustaliła następującą kolejność miejsc:
1. Kamil Chmielewski – SP Kęszyce – 102,5 pkt
2. Hubert Pilich – SP Kęszyce – 100 pkt
3. Piotr Kocus – SP Kęszyce – 95 pkt
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować gminę Bolimów na konkursie powiatowym, który odbędzie się 2 grudnia br. w MBP w Skierniewicach.
Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl