Protokół komisji konkursowej gminnych eliminacji...

15.05.2018

Protokół komisji konkursowej
gminnych eliminacji „Mikołajek To Ty i Ja”
Do gminnego konkursu czytelniczego „Mikołajek To Ty i Ja” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolimowie w dniu 14 maja 2018 r. przystąpiło 15 uczniów z kl. IV szkół podstawowych z terenu gminy Bolimów. - ZS-P Bolimów – 8 osób - SP Humin – 1 osoba - SP Kęszyce – 6 osób Uczestnicy odpowiadali pisemnie na przygotowany zestaw 72 pytań. Za poprawne odpowiedzi można było zdobyć 113 punktów. Komisja w składzie:
1. Irena Śmigiera-Milewska – przewodnicząca
2. Barbara Myczka
3. Ewa Letka
sprawdziła poprawność udzielonych odpowiedzi i na tej podstawie ustaliła następującą kolejność miejsc:
1.Monika Jerzak – SP Kęszyce – 100 pkt
2.Karolina Florczak – ZS-P Bolimów – 82,5 pkt
3.Gabriel Adamczyk – SP Kęszyce – 74 pkt
4.Mateusz Kocus– ZS-P Bolimów – 73 pkt
5.Patrycja Piaskowska– ZS-P Bolimów – 72 pkt
6.Maja Chmielecka – SP Kęszyce – 70,5 pkt

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolimowie na konkursie powiatowym, który odbędzie się 16 maja br. w Dębowej Górze.

 


czytaj dalej...

Spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską 10.05.2018 r.

15.05.2018

W ramach akcji promującej czytelnictwo „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH - VI Łódzkie, Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Kaliną Jerzykowską. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VII ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami. Kalina Jerzykowska jest polonistką, dziennikarką, autorką wierszy, powieści, piosenek oraz sztuk i scenariuszy teatralnych dla dzieci. Za swoją pracę pani Kalina została uhonorowana tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu. Na spotkaniu Kalina Jerzykowska opowiadała o swoich książkach oraz czytała ich fragmenty, opowiadała też anegdoty ze swojego życia prywatnego. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem i zadawali wiele pytań. Po spotkaniu uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać autograf z dedykacją.
Najlepszą forma promocji czytelnictwa jest bezpośredni kontakt z autorem. Jest to bardzo cenne doświadczenie dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą poznać tajniki pracy pisarza, dowiedzieć się co sam lubi czytać i jak powstają jego książki, które po takim spotkaniu zupełnie inaczej są odbierane. Podczas spotkania z Kaliną Jerzykowską dzieci przygotowały ilustracje do jej książki pt. "Buba córka Belzebuba". Zwyciężyła praca Kingi Dąbrowskiej ze ZS-P w Bolimowie. Drugie miejsce zajęła Aneta Majewska (kl. VI ZS-P w Bolimowie), a trzecie – Julia Jędrzejczyk (kl. V ZS-P w Bolimowie).

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Poznań – Miasto Doznań 8.05.2018 r.

15.05.2018

Poznań – Miasto Doznań to hasło idealnie opisuje stolicę Wielkopolski. Grupa mieszkańców gminy wybrała się na jednodniowy wypad. Poznań oczarował nas swoją różnorodnością i barwnością. Trochę historii, trochę przyrody, trochę rozrywki i innych atrakcji. Krótko mówiąc: dla każdego coś dobrego. Będąc w Poznaniu koniecznie trzeba spróbować rogali świętomarcińskich. W Poznaniu nie sposób się nie zakochać! Poniżej fotorelacja.


czytaj dalej...

Żelazowa Wola

27.04.2018

Wykorzystując słoneczny i ciepły dzień 20 kwietnia, grupa mieszkańców gminy – udała się do Żelazowej Woli aby podziwiać park i skorzystać ze spaceru, a także zwiedzić dworek i wysłuachać koncertu. Rekreacyjny spacer, wypoczynek wśród zieleni, zwiedzanie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina nastroiło nas refleksyjnie i romantycznie.

 


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl