Wrocław

22.10.2018

Wycieczka, która wprowadzi nas w świąteczny nastrój... Zapraszamy do Wrocławia na zwiedzanie i nie tylko. Niepowtarzalny klimat, świąteczne zapachy, ozdoby, dekoracje i przepyszne potrawy 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu.. Zapisy do 10 listopada br. w GOK.

Obraz może zawierać: tekst


czytaj dalej...

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą w Gminnej...

22.10.2018

W poniedziałek 15 października 2018r. w Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolimowie odbyło się spotkanie z Panem Zbigniewem Kołbą autorem książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”.
Jest to książka trochę nietypowa. Pierwszą jej część stanowi opowiadanie – przygody Piotrusia podczas wakacyjnego pobytu u dziadka i powrocie po wakacjach do szkoły, a druga część książki zawiera mapy terenów gminnych z ciekawymi nazwami miejscowości, np. Całowanie, Jeże, Kokoszka, Łabędzie, Rogi, Bąki, Mrówki, Pieczarki, Misie, Kozy z krótkim ich opisem – charakterystyką oraz zdjęciami najciekawszych miejsc.
Książka wskazuje, jak dziecko poprzez zabawę może nauczyć się kontaktu z mapą, stwarzając tym samym podstawy do polubienia w przyszłości geografii i jak się uczyć, żeby się nauczyć – te wskazówki zawarte są w treści opowiadania. W książce na samym początku autor umieścił motto: „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy.”
Autor od wielu lat odwiedza różne instytucje: biblioteki, szkoły i wiele innych. Widać, że naprawdę dba o kontakt z czytelnikami. Tak było i u nas. Pierwsze lody szybko zostały przełamane. Dzieci wykazały się wielką aktywnością: odgadywały zagadki oraz zadawały pytania autorowi. Pisarz opowiedział wiele anegdot ze swojego życia i nie tylko. Autor znany jest z propagowania zdrowego trybu życia, tak więc dzieci dowiedziały się o tym jak ważny jest odpowiednio długi i zdrowy sen oraz o tym jak wielkie znaczenie ma to co na co dzień spożywamy. Pisarz podkreślał także, że regularna aktywność fizyczna jest niezwykle istotna i ma ona duży wpływ na rozwój młodego organizmu. Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Kołbie za niezwykle interesujące spotkanie, które na pewno na długo zostanie w naszej pamięci!


czytaj dalej...

Tylko miłość - Teatr Mały w Manufakturze

15.10.2018

Biblioteka w Nieborowie i GOK Bolimów

zapraszają na wspólny wyjazd do

TEATRU MAŁEGO w MANUFAKTURZE / Łódź

Sztuka: Tylko miłość

23 listopada 2018 r. /piątek/. Wyjazd o godz. 17.15 z Nieborowa (zbiórka). Spektakl rozpoczyna się o godz. 19.15. Całkowity koszt 70 zł.  Zapisy i wpłaty  do 5 listopada 2018 r. w GOK Bolimów

Uczestnik jest zobowiązany indywidualnie dojechać na miejsce zbiórki - Nieborów.

Organizatorzy nie zwracają pieniędzy za zakupione bilety!

 


czytaj dalej...

Radosne i pełne uśmiechu spotkanie z Małgorzatą Wardą

15.10.2018

W czwartek 11 października 2018 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą, w ramach projektu Dyskusyjny Klub Książki realizowanego przez Instytut Książki, przy współudziale Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku rzeźby, jednak z zamiłowania pisarka. Autorka takich powieści jak: „Ominąć Paryż”, „Czarodziejka”, „Środek lata”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, „Miasto z lodu”. Autorka pasjonująco i ciekawie opowiadała o swojej drodze twórczej. Odsłoniła kulisy powstawania swoich powieści, swoje inspiracje i motywy podejmowanych tematów. Powieści niełatwych w odbiorze, podejmujących trudne problemy, rzadko goszczących w literaturze, jak choćby zaginięcia i porwania dzieci. Dziękujemy za to radosne, pełne uśmiechu spotkanie.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/43788376_1954401014598587_547225597114318848_o.jpg?_nc_cat=106&oh=44caba1c47c17db40b971a8baf0e0771&oe=5C410653


czytaj dalej...

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY NA PROJEKT „POCZTÓWKA Z...

11.10.2018

REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

NA PROJEKT POCZTÓWKI

 „POCZTÓWKA Z NIEPODLEGŁEJ”

I. Organizator konkursu:

Organizatorem rodzinnego konkursu plastycznego na projekt pocztówki „POCZTÓWKA Z NIEPODLEGŁEJ” jest Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie
II. Cele konkursu:

1. Rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz rozbudzanie inwencji twórczej dzieci, młodzieży i dorosłych.

  1. Stworzenie okazji do zaprezentowania własnych pomysłów.
  2. Integracja międzypokoleniowa.
  3. Utrwalenie i pogłębianie wiedzy historycznej.
  4. Rozbudzanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
  5. Uczenie szacunku dla dziedzictwa kulturowego i historycznego.


III. Uczestnicy konkursu:

  1. Uczestnikami konkursu są rodziny (minimum dwie osoby) z terenu gminy Bolimów

czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl