Podsumowanie ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie.

06.03.2019

Ponad 200 dzieci skorzystało z oferty zajęć w czasie ferii zimowych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Tak jak w latach poprzednich czas ferii zimowych w GOK Bolimów cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W czasie dwóch tygodni zimowego wypoczynku odbyło się 10 wyjazdów dla różnych grup wiekowych, mnóstwo atrakcji, od zajęć plastycznych, manualnych, warsztatów twórczych i kreatywnych. W ostatnim dniu ferii na dzieci czekało ognisko i pyszna kiełbaska przygotowane przez Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich.

Różnorodność przygotowanych zajęć sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał, natomiast zajęcia w ośrodku kultury okazały się doskonałą alternatywą dla dzieci, które ferie spędzały w domu lub nie korzystały z oferty wyjazdowej. Wypoczynek odbywał się dzięki dofinansowaniu z UG Bolimów w ramach gminnego programu profilaktyki uzależnień alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii, GOK Bolimów i przede wszystkim dofinansowany był przez rodziców.
W tym roku w programie znalazły się:
• 4 wyjazdy do kina Polonez w Skierniewicach na filmy i bajki.
• Warsztaty: garncarskie, scrapbookingu, malowania na drewnie, deceupage, tworzenia biżuterii, malowania ekologicznych toreb, kreatywnego malowania koszulek, wycinanki ludowej, walentynkowe, kręcenia lizaków, tworzenia masek karnawałowych.
• 4 wycieczki: wizyta w Muzeum Etnograficznym w Warszawie „Hej zapusty, zapusty”- spotkanie z instruktorką rękodzieła artystycznego, wizyta w parkach trampolin w Warszawie i Łodzi, wizyta w Papugarni Carmen w Warszawie, wizyta w Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi, wizyta w Centrum Rozrywki Hulakula w Warszawie, wizyta w Parku Rozrywki Candy w Rzgowie.
• atrakcje typu kręgle, zagadki Einsteina, laserowy paintball, automaty do gier, park dmuchańców na hali sportowej w Bolimowie.
• 2 wyjazdy na sale zabaw dla najmłodszych uczestników.
• Wizyta w Junior Odkrywca w Sochaczewie – badania, doświadczenia, eksperymenty.
Ponadto dzieci brały udział w zajęciach tematycznych związanych z ich przynależnością grupową: zajęcia taneczne zumby kids z instruktorem oraz zajęcia taneczne breakdance.

 


czytaj dalej...

Po raz drugi pobiegliśmy Tropem Wilczym 3.03.2019

06.03.2019

Blisko 140 osób wzięło udział w bolimowskim Biegu Tropem Wilczym. Zawodnicy mogli liczyć na pamiątkowe koszulki i medale oraz ciepły posiłek ufundowany przez wójta Stanisława Linarta i przedsiębiorcę Romana Jodłowskiego. Cieszymy się jako pomysłodawcy organizacji biegu na terenie gminy, że z roku na rok przybywa zawodników, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że tego typu inicjatywy są potrzebne naszej społeczności i wprowadzamy je na stałe do kalendarza naszych działań. Sport jest doskonałym sposobem uczczenia ważnych dat, zmierzenia się ze swoimi słabościami oraz krzewienia wiedzy i umacniania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To również inspiracja do odkrywania kolejnych kart polskiej historii, do oddania hołdu ludziom, którzy ją tworzyli. W tegorocznym biegu uczestniczyły całe rodziny, była to prawdziwa sztafeta pokoleń. Najstarszą uczestniczką biegu była Krystyna Zielińska. Natomiast najmłodszym uczestnikiem -dwumiesięczny Miłoszek Liszewski, który trasę pokonał w wózku. Na dystansie honorowym 1963 m najszybszy okazał się Patryk Boguś. Symboliczną statuetkę „najliczniejszej rodziny” otrzymali Państwo Bodychowie z Bolimowa. Mimo wielkich obaw jaka będzie pogoda, wszystko powiodło się wspaniale. Podczas imprezy zbierane były środki na cele charytatywne do specjalnie oznakowanych puszek. W tym roku uczestnicy biegli dla Bartka, który urodził się bez lewej stopy oraz Małgosi, która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan.
W tym roku patronami biegu było 6 postaci, które działały w podziemiu antykomunistycznym: Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica i kapitan Jerzy Stawski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom, gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas.
Serdeczne podziękowania dla Zbyszka Skrońskiego i Leszka Kreta - sekcja obsługi UG Bolimów za pomoc organizacyjną oraz Henryka Jeżaka za udostępnienie terenu.

Fot.i tekst/ Jażdżyk K.
GOK Bolimów

 


czytaj dalej...

Wystawa malarska "Jej portret"

06.03.2019

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na wystawę malarstwa wyjątkowego artysty – Zbigniewa Błaszczyka, który od lat fascynuje odbiorców. Tytuł wystawy "Jej portret” nawiązuje do świata kobiet i skrywanych tajemnic, które towarzyszą nam na każdym etapie życia. Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt...
Mamy nadzieję, że twórczość Zbigniewa Błaszczyka zaintryguje Państwa na tyle, że zechcecie odwiedzić i obejrzeć naszą wystawę osobiście, bowiem to malarstwo właśnie oglądane „na żywo” robi wrażenie.
Wszystkie osoby głodne sztuki zapraszamy na wernisaż wystawy 10 marca (niedziela) br. godz. 15.00 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie.
Z okazji przypadającego w dniu 10 marca Dnia Mężczyzny zapraszamy wszystkich Panów.


czytaj dalej...

Bieg Tropem Wilczym 2019

05.02.2019

Odliczamy dni do biegu!


Regulamin
Bieg pod patronatem Wójta Gminy Bolimów
3 marca 2019 r.
I. ORGANIZATORZY
Organizatorem głównym VII edycji projektu TROPEM WILCZYM - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest Fundacja Wolność i Demokracja.
Organizatorem w Bolimowie jest Gminny Ośrodek Kultury.
II. CELE
1. Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego
w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
2. Popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.
3. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.
III. TERMIN I MIEJSCE
1. Bieg odbędzie się w dniu 3 marca 2019 r. w Bolimowie o godz.12.00.
2. Start i meta Biegu zlokalizowane są przy pn-wsch narożniku zbiornika wodnego kopalni żwiru przy autostradzie /patrz mapka/.
3. Bieg Honorowy odbędzie się na dystansie 1963 m / jedna pętla wokół zbiornika / .
Dystans symbolicznie upamiętnia rok, w którym zginął sierżant Józef Franczak ps. Lalek - ostatni żołnierz polskiego podziemia niepodległościowego .
IV. PROGRAM BIEGU
- godz.10.30 Otwarcie Biura Biegu przy zbiorniku wodnym kopalni żwiru /czerwony namiot z napisem Gmina Bolimów/
- godz.10.30 -11.45 Weryfikacja Uczestników oraz wydawanie pakietów startowych.
- godz.12.00 Start Biegu Honorowego.
V. ZGŁOSZENIA I UCZESTNICTWO
1. W biegu mają prawo startu wszystkie osoby bez ograniczeń wiekowych. Organizatorzy liczą na uczestnictwo rodzinne.
2. W przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest posiadanie pozwolenia na udział w Biegu podpisanego przez rodziców lub prawnych opiekunów. Oświadczenie takie należy złożyć podczas zapisów do Biegu lub w trakcie weryfikacji Uczestnika w dniu
3 marca 2019 r. w Biurze Biegu.
Formularz Rejestracyjny z oświadczeniem - w załączniku nr 1 .
3. Organizator ustala limit Uczestników Biegu - 99 numerów startowych.
4. Warunkiem rejestracji do Biegu jest prawidłowe wypełnienie, podpisanie i przekazanie do Organizatora Formularza Rejestracyjnego . Rejestracja odbywać się będzie od 15.02. do 02.03.2018 r. lub do wyczerpania limitu 99 Uczestników.
5. Procedura przekazania Formularza Rejestracyjnego:
- skanem na adres mailowy Organizatora: gok@bolimow.pl
- osobiście w dni robocze w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie , ul. Łowicka 9 w godz.10.00 – 18.00.
6. Wypełnienie Formularza Rejestracyjnego jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
7. O ile nie zostanie wyczerpana pula numerów startowych możliwa będzie rejestracja do Biegu bezpośrednio przed Biegiem w Biurze Biegu w godzinach 10.30 – 11.45.
8. Każdy Uczestnik zarejestrowany do Biegu jest zobowiązany do zweryfikowania swojego zgłoszenia i odebrania osobiście pakietu startowego w Biurze Biegu w dniu
3 marca 2019 r. w godz.10.30 – 11.45.
Pakiet startowy można odebrać wyłącznie osobiście.
9. W pakiecie startowym Uczestnicy otrzymują specjalny numer startowy oraz okolicznościową koszulkę. Ze względu na symboliczny charakter Biegu Organizatorzy zalecają start w otrzymanej w pakiecie startowym koszulce.
10. W przypadku wyczerpania limitu startowego (99 osób) w biegu mogą uczestniczyć pozostali chętni po wypełnieniu formularza startowego, ale bez otrzymania pakietu startowego.
VI. KLASYFIKACJE I NAGRODY
1. Wszyscy Uczestnicy (99 osób), którzy ukończą Bieg otrzymają pamiątkowy medal.
2. Najliczniej reprezentowana rodzina, najmłodszy i najstarszy uczestnik Biegu otrzymają pamiątkowe statuetki.
VII. POLITYKA PRYWATNOŚCI
1. Dane osobowe Uczestników dokonujących rejestracji do Biegu przetwarzane są zgodnie z aktualnie obowiązującą Ustawą o ochronie danych osobowych. Uczestnikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania.
2. Organizator informuje, że nie udostępnia osobom i podmiotom trzecim danych osobowych podawanych podczas procesu rejestracji.
VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę.
2. Trasa Biegu będzie wytyczona wokół zbiornika wodnego , po drodze gruntowej.
/Z uwagi na porę roku trasa może być pokryta śniegiem/.
3. Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną w trakcie Biegu oraz ciepły napój na mecie Biegu.
4. Wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz udział w Biegu ma charakter dobrowolny.
5. Wiążąca i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.
6. W sprawach nieujętych Regulaminem rozstrzyga Organizator.

Obraz może zawierać: tekst

Formularz rejestracyjny poniżej


czytaj dalej...

Doceńmy naszych wolontariuszy

04.02.2019

Wyjątkowym dniem był dla nas poniedziałek tj.28.01.2019. Dzień pełen wrażeń, podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla Wolontariuszy, którzy byli częścią naszego zespołu podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolimowie. Każdego roku w naszym sztabie uczestniczy ponad 20 (w tym roku ponad 30) fantastycznych osób, które pomagają realizować misję WOŚP. Dzięki wsparciu wolontariuszy możemy wspólnie realizować szlachetny cel. Tym razem nasi wolontariusze również nas nie zawiedli i dokładnie do puszek WOŚP zebrali 21 931,67 zł. Wspólnymi siłami zebraliśmy rekordową kwotę w Bolimowie 41 157zł. Jesteście Wielcy  Podczas dzisiejszego spotkania Dyrektor GOK wraz z Wojtem gminy Bolimów wręczyli podziękowania oraz drobne upominki dla najbardziej aktywnych wolontariuszy 27 finału WOŚP. W tym roku główny laur przypadł Ani Pęśko i Monice Norowskiej z ZSP w Bolimowie.

– Doceńmy naszych wolontariuszy za ich dobrowolną i bezinteresowną pracę na rzecz wspólnego dobra –

A Wy - Wolontariusze

- Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl