Niesamowita wystawa „Jej portret" 10.03.2019

14.03.2019

"Jej portret" czyli naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt. Z okazji Dnia Kobiet i przypadającego 10 marca Dnia Mężczyzny, w Ośrodku Kultury w Bolimowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Błaszczyka pt. „Jej portret”. Nasz Zbyszek od lat jest obecny w kulturze Bolimowa i niezmiernie fascynuje odbiorców. Nie zabrakło słów uznania ze strony Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie, przedstawiciela UG Bolimów oraz przyjaciół artysty, których wielu zjawiło się na odsłonie tej wyjątkowej ekspozycji. Długo nie milkł gwar rozmów przybyłych i zachwyty nad pracami. Kobieta – to ona stała się dla Zbyszka Błaszczyka inspiracją i wciąż na nowo odkrywanym krajobrazem, skrywaną tajemnicą. Wystawa obejmuje szeroko pojętą kobiecość, beztroskę młodości, wdzięk i urodę kobiet, dojrzałość i zmysłowość drzemiącą w każdej kobiecie. Wystawę można podziwiać do 5 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie (w godzinach pracy). Każdy dzień jest idealny by przyjść i dać się zauroczyć portretowi kobiet. Wszystkim odwiedzającym wystawę życzymy wielu nowych, wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Fot.i tekst, Karolina Jażdżyk GOK Bolimów.


czytaj dalej...

Bardzo wyjątkowy Dzień Kobiet w GOK 10.03.2019

14.03.2019

"...Bo tego nie wiesz nawet sama Ty ... Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt..."

Panie, które zdecydowały się świętować swój dzień w Gminnym Ośrodku Kultury czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Było coś dla ciała i coś dla ducha. Imprezę otworzył wicewójt gminy Patryk Kołosowski, składając życzenia wszystkim obecnym Paniom oraz dyrektor Ośrodka Kultury Irena Śmigiera - Milewska. Po części oficjalnej, wystąpił zespół młodzieżowy pod kierunkiem Pawła Godlewskiego, który specjalnie na tę okazję przygotował bogaty repertuar i już na samym wejściu zdobył serce publiczności. Występ ten pozwolił zapomnieć Paniom o troskach dnia codziennego i na pewno długo pozostanie w ich pamięci. W repertuarze znalazły się m.in. utwory "Jej Portret", "Nigdy Więcej", "Kasztany"... Autorem aranżacji wszystkich utworów był zespół młodzieżowy na czele z Pawłem Godlewskim. Oprócz atrakcji artystycznych była również degustacja ciast specjalnie przygotowanych przez KGW z Bolimowa. Cieszymy się, że co roku na zaproszenie odpowiada tyle pań. W tym roku miały na swoje święto wyjątkowy prezent - występ gospodarzy zarówno młodzieży, organisty Pawła oraz działającego od niedawna w Bolimowie - Koła Gospodyń Wiejskich. Wieczór dedykowany wyłącznie Paniom, zakończył słodki poczęstunek, lampka wina oraz symboliczna czekolada.
Dziękujemy w imieniu swoim i gości za wspaniale przygotowany wieczór.
Fot.i tekst, Karolina Jażdżyk GOK Bolimów


czytaj dalej...

Bal karnawałowy 2019 w GOK

06.03.2019

Piękne stroje, dobra zabawa, świetna muzyka – tak najkrócej można opisać bal karnawałowy dla najmłodszych, który odbył się 5 marca br. w GOK. W zabawie wzięło udział ponad 30 dzieci. Najmłodsi przybyli na bal w barwnych i fantazyjnych kostiumach, w większości wzorowanych na ulubionych postaciach bajkowych. Bal obfitował w wiele atrakcji, a jedną z nich było artystyczne modelowanie baloników oraz zabawy ruchowe z animatorką Sylwią. Jak co roku zwieńczeniem karnawałowej zabawy był wybór najciekawszych kostiumów ostatkowych. Oprócz wspaniałej zabawy tanecznej, nagród i wyróżnień za samodzielny oraz wyróżniający się z tłumu strój, organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Przez cały czas kinderbalu dzieciom dopisywały doskonałe humory, dlatego z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną ostatkową zabawę. Nagrody, upominki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników ufundował GOK Bolimów.


czytaj dalej...

Podsumowanie ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie.

06.03.2019

Ponad 200 dzieci skorzystało z oferty zajęć w czasie ferii zimowych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Tak jak w latach poprzednich czas ferii zimowych w GOK Bolimów cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W czasie dwóch tygodni zimowego wypoczynku odbyło się 10 wyjazdów dla różnych grup wiekowych, mnóstwo atrakcji, od zajęć plastycznych, manualnych, warsztatów twórczych i kreatywnych. W ostatnim dniu ferii na dzieci czekało ognisko i pyszna kiełbaska przygotowane przez Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich.

Różnorodność przygotowanych zajęć sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał, natomiast zajęcia w ośrodku kultury okazały się doskonałą alternatywą dla dzieci, które ferie spędzały w domu lub nie korzystały z oferty wyjazdowej. Wypoczynek odbywał się dzięki dofinansowaniu z UG Bolimów w ramach gminnego programu profilaktyki uzależnień alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii, GOK Bolimów i przede wszystkim dofinansowany był przez rodziców.
W tym roku w programie znalazły się:
• 4 wyjazdy do kina Polonez w Skierniewicach na filmy i bajki.
• Warsztaty: garncarskie, scrapbookingu, malowania na drewnie, deceupage, tworzenia biżuterii, malowania ekologicznych toreb, kreatywnego malowania koszulek, wycinanki ludowej, walentynkowe, kręcenia lizaków, tworzenia masek karnawałowych.
• 4 wycieczki: wizyta w Muzeum Etnograficznym w Warszawie „Hej zapusty, zapusty”- spotkanie z instruktorką rękodzieła artystycznego, wizyta w parkach trampolin w Warszawie i Łodzi, wizyta w Papugarni Carmen w Warszawie, wizyta w Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi, wizyta w Centrum Rozrywki Hulakula w Warszawie, wizyta w Parku Rozrywki Candy w Rzgowie.
• atrakcje typu kręgle, zagadki Einsteina, laserowy paintball, automaty do gier, park dmuchańców na hali sportowej w Bolimowie.
• 2 wyjazdy na sale zabaw dla najmłodszych uczestników.
• Wizyta w Junior Odkrywca w Sochaczewie – badania, doświadczenia, eksperymenty.
Ponadto dzieci brały udział w zajęciach tematycznych związanych z ich przynależnością grupową: zajęcia taneczne zumby kids z instruktorem oraz zajęcia taneczne breakdance.

 


czytaj dalej...

Po raz drugi pobiegliśmy Tropem Wilczym 3.03.2019

06.03.2019

Blisko 140 osób wzięło udział w bolimowskim Biegu Tropem Wilczym. Zawodnicy mogli liczyć na pamiątkowe koszulki i medale oraz ciepły posiłek ufundowany przez wójta Stanisława Linarta i przedsiębiorcę Romana Jodłowskiego. Cieszymy się jako pomysłodawcy organizacji biegu na terenie gminy, że z roku na rok przybywa zawodników, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że tego typu inicjatywy są potrzebne naszej społeczności i wprowadzamy je na stałe do kalendarza naszych działań. Sport jest doskonałym sposobem uczczenia ważnych dat, zmierzenia się ze swoimi słabościami oraz krzewienia wiedzy i umacniania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To również inspiracja do odkrywania kolejnych kart polskiej historii, do oddania hołdu ludziom, którzy ją tworzyli. W tegorocznym biegu uczestniczyły całe rodziny, była to prawdziwa sztafeta pokoleń. Najstarszą uczestniczką biegu była Krystyna Zielińska. Natomiast najmłodszym uczestnikiem -dwumiesięczny Miłoszek Liszewski, który trasę pokonał w wózku. Na dystansie honorowym 1963 m najszybszy okazał się Patryk Boguś. Symboliczną statuetkę „najliczniejszej rodziny” otrzymali Państwo Bodychowie z Bolimowa. Mimo wielkich obaw jaka będzie pogoda, wszystko powiodło się wspaniale. Podczas imprezy zbierane były środki na cele charytatywne do specjalnie oznakowanych puszek. W tym roku uczestnicy biegli dla Bartka, który urodził się bez lewej stopy oraz Małgosi, która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan.
W tym roku patronami biegu było 6 postaci, które działały w podziemiu antykomunistycznym: Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica i kapitan Jerzy Stawski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom, gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas.
Serdeczne podziękowania dla Zbyszka Skrońskiego i Leszka Kreta - sekcja obsługi UG Bolimów za pomoc organizacyjną oraz Henryka Jeżaka za udostępnienie terenu.

Fot.i tekst/ Jażdżyk K.
GOK Bolimów

 


czytaj dalej...

Wystawa malarska "Jej portret"

06.03.2019

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na wystawę malarstwa wyjątkowego artysty – Zbigniewa Błaszczyka, który od lat fascynuje odbiorców. Tytuł wystawy "Jej portret” nawiązuje do świata kobiet i skrywanych tajemnic, które towarzyszą nam na każdym etapie życia. Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt...
Mamy nadzieję, że twórczość Zbigniewa Błaszczyka zaintryguje Państwa na tyle, że zechcecie odwiedzić i obejrzeć naszą wystawę osobiście, bowiem to malarstwo właśnie oglądane „na żywo” robi wrażenie.
Wszystkie osoby głodne sztuki zapraszamy na wernisaż wystawy 10 marca (niedziela) br. godz. 15.00 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie.
Z okazji przypadającego w dniu 10 marca Dnia Mężczyzny zapraszamy wszystkich Panów.


czytaj dalej...

Bieg Tropem Wilczym 2019

05.02.2019

Odliczamy dni do biegu!


Regulamin
Bieg pod patronatem Wójta Gminy Bolimów
3 marca 2019 r.
I. ORGANIZATORZY
Organizatorem głównym VII edycji projektu TROPEM WILCZYM - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest Fundacja Wolność i Demokracja.
Organizatorem w Bolimowie jest Gminny Ośrodek Kultury.
II. CELE
1. Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego
w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
2. Popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.
3. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.
III. TERMIN I MIEJSCE
1. Bieg odbędzie się w dniu 3 marca 2019 r. w Bolimowie o godz.12.00.
2. Start i meta Biegu zlokalizowane są przy pn-wsch narożniku zbiornika wodnego kopalni żwiru przy autostradzie /patrz mapka/.
3. Bieg Honorowy odbędzie się na dystansie 1963 m / jedna pętla wokół zbiornika / .
Dystans symbolicznie upamiętnia rok, w którym zginął sierżant Józef Franczak ps. Lalek - ostatni żołnierz polskiego podziemia niepodległościowego .
IV. PROGRAM BIEGU
- godz.10.30 Otwarcie Biura Biegu przy zbiorniku wodnym kopalni żwiru /czerwony namiot z napisem Gmina Bolimów/
- godz.10.30 -11.45 Weryfikacja Uczestników oraz wydawanie pakietów startowych.
- godz.12.00 Start Biegu Honorowego.
V. ZGŁOSZENIA I UCZESTNICTWO
1. W biegu mają prawo startu wszystkie osoby bez ograniczeń wiekowych. Organizatorzy liczą na uczestnictwo rodzinne.
2. W przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest posiadanie pozwolenia na udział w Biegu podpisanego przez rodziców lub prawnych opiekunów. Oświadczenie takie należy złożyć podczas zapisów do Biegu lub w trakcie weryfikacji Uczestnika w dniu
3 marca 2019 r. w Biurze Biegu.
Formularz Rejestracyjny z oświadczeniem - w załączniku nr 1 .
3. Organizator ustala limit Uczestników Biegu - 99 numerów startowych.
4. Warunkiem rejestracji do Biegu jest prawidłowe wypełnienie, podpisanie i przekazanie do Organizatora Formularza Rejestracyjnego . Rejestracja odbywać się będzie od 15.02. do 02.03.2018 r. lub do wyczerpania limitu 99 Uczestników.
5. Procedura przekazania Formularza Rejestracyjnego:
- skanem na adres mailowy Organizatora: gok@bolimow.pl
- osobiście w dni robocze w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie , ul. Łowicka 9 w godz.10.00 – 18.00.
6. Wypełnienie Formularza Rejestracyjnego jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
7. O ile nie zostanie wyczerpana pula numerów startowych możliwa będzie rejestracja do Biegu bezpośrednio przed Biegiem w Biurze Biegu w godzinach 10.30 – 11.45.
8. Każdy Uczestnik zarejestrowany do Biegu jest zobowiązany do zweryfikowania swojego zgłoszenia i odebrania osobiście pakietu startowego w Biurze Biegu w dniu
3 marca 2019 r. w godz.10.30 – 11.45.
Pakiet startowy można odebrać wyłącznie osobiście.
9. W pakiecie startowym Uczestnicy otrzymują specjalny numer startowy oraz okolicznościową koszulkę. Ze względu na symboliczny charakter Biegu Organizatorzy zalecają start w otrzymanej w pakiecie startowym koszulce.
10. W przypadku wyczerpania limitu startowego (99 osób) w biegu mogą uczestniczyć pozostali chętni po wypełnieniu formularza startowego, ale bez otrzymania pakietu startowego.
VI. KLASYFIKACJE I NAGRODY
1. Wszyscy Uczestnicy (99 osób), którzy ukończą Bieg otrzymają pamiątkowy medal.
2. Najliczniej reprezentowana rodzina, najmłodszy i najstarszy uczestnik Biegu otrzymają pamiątkowe statuetki.
VII. POLITYKA PRYWATNOŚCI
1. Dane osobowe Uczestników dokonujących rejestracji do Biegu przetwarzane są zgodnie z aktualnie obowiązującą Ustawą o ochronie danych osobowych. Uczestnikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania.
2. Organizator informuje, że nie udostępnia osobom i podmiotom trzecim danych osobowych podawanych podczas procesu rejestracji.
VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę.
2. Trasa Biegu będzie wytyczona wokół zbiornika wodnego , po drodze gruntowej.
/Z uwagi na porę roku trasa może być pokryta śniegiem/.
3. Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną w trakcie Biegu oraz ciepły napój na mecie Biegu.
4. Wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz udział w Biegu ma charakter dobrowolny.
5. Wiążąca i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.
6. W sprawach nieujętych Regulaminem rozstrzyga Organizator.

Obraz może zawierać: tekst

Formularz rejestracyjny poniżej


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl