Angielski - nabór na zajęcia otwarty!

24.09.2018

Zaczynamy zajęcia pozalekcyjne - Angielski START 3.10 godz. 16.40 dzieci młodsze, 17.40 dzieci starsze. Nabór wciąż otwarty! Zapisy: 511 858 138
Zapraszamy również dorosłych (zajęcia przewidziane w środy od godz. 19.00)


czytaj dalej...

Nowa odsłona Galerii na płocie

24.09.2018

Z radością prezentujemy Wam nową odsłonę Galerii na płocie. Cieszymy się, że przed witryną zatrzymują się przypadkowi przechodnie, w dużej mierze ci, którzy prawdopodobnie nigdy wcześniej nie mieli okazji zetknąć się z takim rodzajem sztuki.


czytaj dalej...

Cenzura w PRL-u

20.09.2018

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim.

Spotkanie skierowane do młodzieży i osób dorosłych, których interesuje temat cenzury w PRL-u.

26 września 2018r. godz.11.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie, ul. Łowicka 9

Wstęp wolny!


czytaj dalej...

Gminny Ośrodek Kultury na Święcie Kwiatów, Owoców i...

20.09.2018

Biało-czerwone barwy przybrał Bolimów na paradzie otwierającej skierniewickie święto. Był to akcent związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Na czele reprezentacji gminy szła orkiestra dęta (tym razem gościnnie OSP Wiskitki), dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bolimowie, młodzież z klas mundurowych - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli gminnych władz. O odpowiednią aranżację stoiska wystawienniczego zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Gminne stoisko wystawiennicze reprezentowali: pracownicy GOK, Kwiaciarnia Bolimów - Paulina Janowska-Gratys, Gospodarstwo Pasieczne - Mariusz Wasiak. Ponadto pierwszego dnia święta na gminnym stoisku ciasta własnej roboty sprzedawała Szkoła Podstawowa w Huminie.
Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska!


czytaj dalej...

Narodowe czytanie i bingo

20.09.2018

8 września w gminnej bibliotece w Bolimowie odbyło się narodowe czytanie "Przedwiośnia". Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs Bingo Książkowe. W Narodowym Czytaniu wzięli udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, czytelnicy biblioteki oraz uczestnicy konkursu Bingo Książkowe. Na konkurs wpłynęło 20 kuponów (7 od osób dorosłych, 13 od dzieci i młodzieży), które czytelnicy otrzymali wcześniej. Po zebraniu pięciu pieczątek, wypełniony kupon należało zostawić w bibliotece. Czytelnicy, którzy wypożyczyli najwięcej książek otrzymali nagrody.


czytaj dalej...

DOŻYNKI POWIATOWE – BOLIMÓW 2018.

28.08.2018

Tradycyjnie mszą św. i korowodem z wieńcami rozpoczęły się tegoroczne Dożynki Powiatowe w Bolimowie, które odbyły się w niedzielę 26 sierpnia 2018. Starostami dożynek byli Pani Grażyna Mońka i Marek Sobieraj z Gminy Bolimów. Powiatowe święto plonów miało tradycyjny charakter. Zgodnie ze zwyczajem dożynkowym Starosta Skierniewicki-Mirosław Belina i Wójt Gminy Bolimów- Stanisław Linart odebrali tradycyjny bochen chleba i dzban miodu z rąk starostów dożynkowych. Oprócz obrzędów dożynkowych i prezentacji gmin podsumowano konkurs na „Borynę Roku 2018” , gdzie tytuły w kategorii 1) Duże Gospodarstwo otrzymali Grażyna i Waldemar Figat gospodarze z Ziąbek, 2) Małe Gospodarstwo Rolne otrzymał Stanisław Grzegorek z Humina 3) Gospodarstwo Specjalistyczne otrzymał Michał Gajewski z miejscowości Jasionna. Zespołowi tanecznemu „Iskierki słupeckie„ oraz zespołowi muzycznemu „ESTELLA” wręczono statuetki –Ambasadora Kultury w ramach konkursu zorganizowanego na łamach ,,Głosu Skierniewic i Okolicy”.

Nagrody otrzymały także Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych gmin za przygotowanie wieńców dożynkowych oraz orkiestry dęte z terenu Powiatu za udział w prezentacji dorobku artystycznego. W trakcie dożynek zorganizowano konkurs kulinarny na ,,Najlepszą potrawę regionalną”. Tutaj zwycięzcami okazały się przedstawicielki gminy Lipce Reymontowskie KGW Lipce Reymontowskie za pyzy i pierogi, gminy Maków KGW Krężce za zupę kombajnisty i gminy Skierniewice Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Sierakowice Lewe za chłodnik. Pozostałe drużyny obdarowano nagrodami i dyplomami. Dożynkową publiczność w części artystycznej bawiła gwiazda dożynek – zespół CLASSIC oraz skierniewicki zespół FOKUS BAND, a podczas zabawy tanecznej DJ Groovbasti (tekst, http://powiat-skierniewice.pl)

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: ludzie stoją i kwiat

Obraz może zawierać: roślina, drzewo, kwiat i na zewnątrz

Obraz może zawierać: roślina


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl