Nauka tańca BREAKDANCE

01.10.2018

Spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców w środę (3.10) o godz. 17.00 - hala sportowa przy Gimnazjum w Bolimowie! Spotkania odbywać się będą w każdą środę.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, buty i na zewnątrz

 


czytaj dalej...

Zapraszamy na pierwsze zajęcia

01.10.2018

Pierwsze zajęcia odbędą się 2.10 we wtorek o godzinie 15.40 w GOK. Instruktor śpiewu Paweł Godlewski. Dążymy do utworzenia zespołu wokalnego, gdzie pogłębiona będzie forma śpiewu zespołowego. Zespół może uczestniczyć w imprezach zaplanowanych w kalendarzu Gminnego Ośrodka Kultury, soliści natomiast reprezentować GOK na różnorodnych konkursach na terenie regionu.
Uczymy emisji głosu i pracy z mikrofonem

Obraz może zawierać: tekst


czytaj dalej...

Warsztaty naukowe w GOK

28.09.2018

Zapraszamy dzieci na zajęcia dodatkowe .... chemia, fizyka, biologia na wesoło. Mnóstwo eksperymentów i nowej wiedzy. Wykwalifikowani instruktorzy.

Ruszyły zapisy online
http://www.juniorodkrywca.pl/bolimow


~jak wata na patyku, czyli DNA na wykałaczce~pstryczek elektryczek~świat dźwięku~chemia czarodziejka~wulkany~w krainie lodu~krew. Budowa i jej funkcje~barwy jesieni~co to są enzymy?~dinozaury~mumie~pasiasta probówka
~ekolodzy~pada śnieg~polimerowy świat
~fizyczne zabawki
~atrament sympatyczny
~kosmos itp.

Minimum 2 grupy 10 osobowe


czytaj dalej...

„Mała książka - wielki człowiek”

28.09.2018

Nasza biblioteka bierze udział w projekcie „Mała książka - wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do nas, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem . W Wyprawce znajduje się także broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Zapraszamy dzieci z gminy Bolimów, urodzone w 2015 roku.

 

 


czytaj dalej...

Spotkanie z Błażejem Torańskim

27.09.2018

W środę 26 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolimowie odbyło się spotkanie z Błażejem Torańskim, dziennikarzem, autorem książki „Knebel. Cenzura w PRL-u”. O kulisach powstania publikacji i roli cenzury w czasach PRL-u, dziennikarz rozmawiał z uczniami gimnazjum i ZSP w Bolimowie. Zgromadzona młodzież miała okazję dowiedzieć się, czym jest cenzura i jakie miała znaczenie w owym czasie, co było jej poddawane i czemu miała służyć. Błażej Torański czytał także fragmenty książki, opowiadał historie swoich rozmówców.

„Knebel. Cenzura w PRL-u” to 21 rozmów, które autor przeprowadził ze znanymi postaciami (m.in. dziennikarzami, reżyserami, pisarzami, malarzami, kompozytorami), którym przyszło tworzyć w czasach, w którym wolność słowa właściwie nie istniała. Znajdziemy w niej wywiady m.in. z Krzysztofem Zanussim, Kazimierzem Orłosiem, Marcinem Wolskim, Andrzejem Rosiewiczem, prof. Zbigniewem Lwem – Starowiczem.

Błażej Torański jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Pisał do czasopism „Dziennik Łódzki”, „Wprost”, „Prawo i życie”, „Rzeczpospolita”. Za publikację na łamach „Do rzeczy” i „Odra” otrzymał nagrodę im. Janusza Kurtyki przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

 


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl