Konkurs "O Żydach i Żydówkach”

19.06.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie wzięła udział w konkursie” O Żydach i Żydówkach” organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska. Znaleźliśmy się w gronie stu bibliotek, które otrzymały pakiet książek „O Żydach i Żydówkach” umożliwiających przeprowadzenie spotkania z młodzieżą. Nasze zajęcia przypadły na dzień 19 czerwca. Tego dnia 24 osobowa grupa młodzieży z klas II i III Gimnazjum w Bolimowie odwiedziła naszą bibliotekę. Spotkanie rozpoczęliśmy od dyskusji na temat znajomości kultury żydowskiej, tolerancji, antysemityzmu. Młodzież obejrzała dwa krótkie filmy – wywiady z Miriam i Hanią. Następnie skorzystaliśmy z książki i odczytaliśmy fakty i mity na temat Żydów. Żeby zajęcia nie przybrały tylko i wyłącznie formy wykładu wykorzystaliśmy ze scenariusza „100 pytań do...” , by zabawić się w grę „Parada Oszustów”. Okazało się, że młodzież bardzo dobrze poradziła sobie ze znajomością tematyki żydowskiej. Dodatkową zachętą były cukierki, które można było otrzymać zamiast punktów. Kolejnym punktem spotkania był krótki wykład Ireny Śmigiery-Milewskie-Dyrektor GOK w Bolimowie na temat historii bolimowskich Żydów. Bardzo szybko upłynęło nam 90 minut. Na zakończenie młodzież otrzymała książki „O Żydach i Żydówkach” do samodzielnego wypełnienia w domu. Nie obyło się bez słodkiego akcentu. Uczestnicy spotkania mogli skosztować chałwy, popularnej żydowskiej przekąski. Mamy nadzieję, że udało się nam przybliżyć choć trochę historię i kulturę żydowską. SZALOM!

 


czytaj dalej...

14 czerwca Wielki Finał "Lokomotywy po wiedzę - projekt...

19.06.2017

Jest nam miło odebrać nagrody za II miejsce w kategorii najlepsza scenografia projektu oraz wyróżnienie za relację/animację pojektu online. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu. Konto GOKu zasilił nowy sprzęt - przenośny głośnik o wartości 600 zł oraz mamy miłą niespodziankę dla uczestników "Lokomotywy po wiedzę" w postaci gadżetów, które już do Was jadą!

https://www.facebook.com/pg/Lokomotyw%C4%85-po-wiedz%C4%99-1253109404809343/photos/?tab=album&album_id=1317902428330040

 

czytaj dalej...

PRZERWA WAKACYJNA 2017

13.06.2017

Informujemy, że zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie zostają zawieszone na okres wakacji:

-nauka gry na gitarze - instruktor  Mariusz Jasiak - ostatnie zajęcia odbędą się 19 czerwca 2017 

-warsztaty plastyczne - ostatnie zajęcia odbędą się 20 czerwca 2017

-warsztaty wokalne - instruktor Wojciech Smyk - ostatnie zajęcia odbędą się 21 czerwca 2017

-język angielski - MARTA SCHOOL - ostatnie zajęcia odbędą się 21 czerwca 2017

Ze względu na okres urlopowy i organizowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, godziny otwarcia pracowni komputerowej i GOK mogą ulec zmianie, o której będziemy na bieżąco informować.

Za utrudnienia z góry przepraszamy i prosimy czytać ogłoszenia!

Znalezione obrazy dla zapytania przerwa wakacyjna


czytaj dalej...

Mieszkańcy gminy Bolimów oddali ponownie krew

13.06.2017

Mieszkańcy Bolimowa oddali krew – 26 osób wzięło udział w akcji „Zbieramy krew dla Emila Przyżyckiego”, która odbyła się w niedzielę, 11 czerwca w UG Bolimów. Mieszkańcy oddali ponad 11 litrów krwi. Dziękujemy za zaangażowanie! 


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl