Wystawa fotograficzna "Medytacje/ fotowiersze"

09.03.2017

Wystawa fotograficzna "Medytacje/fotowiersze" cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W środę (1.03.2017) odwiedzili nas uczniowie ZSP z Bolimowa. Oprócz wystawy artystki uczniowie zwiedzili budynek GOK i bibliotekę. Zapoznali się z wyposażeniem książek. Dzięki krótkiej wycieczce uczniowie dowiedzieli się czym jest Galeria Przechodnia- niekomercyjna, zewnętrzna wystawa dla przechodniów. Wystawę fotografii Ewy Filippe można oglądać w GOK do 17.03.17. Zapraszamy!


czytaj dalej...

Galeria Przechodnia po raz szósty

09.03.2017

Od 2 marca br. można oglądać kolejną odsłonę Galerii Przechodniej na płocie w Bolimowie. Jeśli jeszcze nie widzieliście wystawy - serdecznie zapraszamy! Jest to cykl fotografii pt. „Byt pomiędzy” jest zapisem tych momentów życia ludzi oraz miejsc, w których bohaterzy fotografii z pewnością nie pragnęli się znaleźć. Michel Foucault nazywał podobne miejsca heterotopiami. Są to realne “inne” przestrzenie, łączące w sobie kilka różnych znaczeń, gdzie człowiek inaczej odbiera upływ czasu. Te miejsca wzmacniają ostrość postrzegania czasu. Często przyspieszamy go, chcąc wyrwać się z tych sytuacji. Jest to opowieść o zderzeniu człowieka z przeciwległymi światami – przeszłością i przyszłością, trwogą i spokojem – gdzie człowiek znajdując się “pomiędzy” traci pewność siebie. Marina Tokareva ur. w 1989 roku pochodzi z Moskwy, obecnie mieszka w Polsce. Jest absolwentką Moskiewskiej Państwowej Szkoły Kultury i Sztuki. Jej zdjęcia i inne prace można obejrzeć na stronie internetowej www.marinatokareva.com Cykl ten jest pracą licencjacką, powstałą pod kierunkiem dr hab. Prota Jarnuszkiewicza w Warszawskiej Szkole Filmowej na Kierunku Film i Multimedia. Fotografie zostały wydrukowane dzięki wsparciu Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica i Warszawskiej Szkoły Filmowej.


czytaj dalej...

Wspaniały koncert z okazji Dnia Kobiet w Gminnym Ośrodku...

09.03.2017

W niedzielę, 5 marca, na scenie bolimowskiego ośrodka kultury odbyło się wspaniałe widowisko. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zagrali i zaśpiewali wspaniali artyści – Ludmiła Małecka, obdarzona wspaniałym głosem piękna kobieta oraz Artur Grudziński, muzyk, kompozytor. Koncert pod tytułem „Być kobietą” był wspaniałą okazją, by usłyszeć utwory znanych i cenionych kompozytorów, i autorów tekstów - poetów. Podczas występu można było usłyszeć takie utwory jak: „Być kobietą”, „Ech mała”, „Kocha się raz”, „Stare łzy” i wiele, wiele innych. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała Irena Śmigiera-Milewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, życząc zebranym jak najlepszych wrażeń. Każdemu wykonaniu kolejnych utworów towarzyszył  głośny aplauz z widowni. W trakcie występu nie zabrakło wesołych rozmów, dowcipów, anegdot oraz wspomnień z pracy artystycznej wykonawców. Panie wspaniale się bawiły przy utworach, które większość z nich doskonale znała a zachęcana przez artystów, śpiewała wspólnie z nimi. Na zakończenie koncertu Andrzej Czarnota, sekretarz gminy Bolimów, złożył najserdeczniejsze życzenia przybyłym paniom i tradycyjną lampką szampana wzniósł toast za ich zdrowie. Każda z Pań otrzymała  słodki upominek ufundowany przez GOK w Bolimowie. 
To było wspaniałe widowisko, pełne wrażeń i niesamowitych emocji. Było pięknie! 
Kto nie był, niech żałuje!  Zachęcamy do obejrzenia naszego video.

 


czytaj dalej...

"Szczęśliwe kobiety są najpiękniejsze"

08.03.2017

"Szczęśliwe kobiety są najpiękniejsze" Audrey Hepburn

Bądźmy więc nieustająco piękne! https://www.facebook.com/images/emoji.php/v7/fe9/1/16/1f496.png

Paniom w każdym wieku,  z różnych zakątków Polski i świata, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w realizowaniu planów. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet. 


czytaj dalej...

Bal Karnawałowy dla dzieci w GOK

02.03.2017

 


czytaj dalej...

MUZEUM NA KÓŁKACH w Łowiczu w dniach 15 – 17 marca...

02.03.2017

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
Urząd Miejski w Łowiczu
Starostwo Powiatowe w Łowiczu
Muzeum w Łowiczu
Łowicki Ośrodek Kultury
PTTK Oddział w Łowiczu

zapraszają do uczestnictwa w projekcie:
MUZEUM NA KÓŁKACH w Łowiczu
w dniach 15 – 17 marca 2017 r.

Projekt Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie ma na celu przybliżenie dziejów Żydów polskich mieszkańcom małych miejscowości, poprzez przygotowanie szeregu działań animacyjnych i kulturalnych towarzyszących wizycie mobilnej wystawy „Muzeum na kółkach”.
Program wizyty w załączeniu.
Patronat medialny nad filmem „Hummus” objął Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej.

Szczegółowe informacje pod tel. 46 837 39 28 wew. 35.
Zachęcamy do udziału!

Marianna Mońka

Adiunkt
Dział Naukowy

Muzeum w Łowiczu
Stary Rynek 5/7
99-400 Łowicz
tel. 46 837 39 28 wew. 36

www.muzeumlowicz.pl
www.facebook.com/MuzeumwLowiczu


czytaj dalej...

SENIORZY W AKCJI

02.03.2017

Drodzy Państwo,

Zapraszam do udziału w 2 konkursach w temacie Seniorzy:

- Masz 60 lat i więcej? A może jesteś w wieku 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz działać na rzecz swojej społeczności?
>> Zgłoś się do konkursu “Seniorzy w akcji”, zgłoszenia do 20 marca
- Masz nietypowy pomysł i chcesz przetestować rozwiązanie, które osobom starszym wymagającym opieki pozwoli żyć lepiej a opiekunom osób starszych da wytchnienie w codziennych obowiązkach?
>> zgłoś się do konkursu “Generator Innowacji. SIECI WSPARCIA”, zgłoszenia do 14 marca

Poniżej więcej informacji.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają X edycję ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w akcji”, którego celem jest społeczna aktywizacja osób starszych.
Będę wdzięczna za przekazanie informacji o konkursie na Państwa stronie internetowej, Facebooku, w newsletterze, do Państwa partnerów i odbiorców.

Konkurs Seniorzy w akcji skierowany jest do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba do 35. roku życia), które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować go przy wsparciu ekspertów. Stawiamy na działania przyczyniające się do wypracowania trwałych zmian społecznych na poziomie lokalnym.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” już od dziesięciu lat jest liderem działań międzypokoleniowych, odważnie i nieszablonowo podejmuje najaktualniejsze wyzwania społeczne. Od 2002 roku przeprowadziło przez proces „od pomysłu do realizacji” ponad 1000 innowatorów społecznych, twórców i animatorów w różnym wieku. Towarzystwo działa w oparciu o autorską metodę inkubacji pomysłów, która łączy podmiotowe podejście z troską o najwyższą jakość działań.

Wyzwanie, przed którym dziś wszyscy stoimy, to przygotowanie się do starości i tworzenie rozwiązań, które poprawiają jakość życia osób starszych. Eksperci są zgodni, że kluczem jest aktywność: fizyczna, społeczna, kulturalna i obywatelska.

Współczesny świat z wielu powodów zabiera seniorom pewność siebie i głos. Towarzystwo “ę” odpowiada na to wyzwanie, przełamuje stereotypy dotyczące wieku i oddaje głos seniorom. Stawia osoby starsze i ich potrzeby w centrum, inwestując w tworzenie trwałych relacji społecznych.

Obecnie trwa nabór pomysłów do dwóch konkursów dotacyjnych.

SENIORZY W AKCJI

 


czytaj dalej...

"Muzealne Spotkania z Fotografią”

02.03.2017

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Łowicki Krzysztof Figat, a współorganizatorami konkursu są Urząd Miejski w Łowiczu i Muzeum Guzików w Łowiczu.

Informacje o konkursie tutaj: http://muzeumlowicz.pl/muzealne-spotkania-z-fotografia-201…/

 

Marianna Mońka

Adiunkt
Dział Naukowy

Muzeum w Łowiczu
Stary Rynek 5/7
99-400 Łowicz
tel. 46 837 39 28 wew. 36

www.muzeumlowicz.pl
www.facebook.com/MuzeumwLowiczu

 

 


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl