KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY - 50 KSIĄŻEK DLA NASZEJ BIBLIOTEKI

10.11.2017

Z radością zawiadamiamy, że nasza Biblioteka zajęła 59. miejsce (na 120 możliwych) w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie” zorganizowanym przez Kinder Mleczna Kanapka!

Na Bibliotekę oddano 10769 głosów i dzięki temu nagroda II stopnia w postaci 50 książek powiększy nasz księgozbiór.

Dziękujemy serdecznie Państwu za zaangażowanie, wytrwanie i systematyczność, co miało bezpośrednie przełożenie na osiągnięty wynik. Cieszymy się z osiągniętego wyniku. Państwa głosy są dowodem na to, że Biblioteka postrzegana jest w środowisku pozytywnie i zajmuje w nim ważne miejsce.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!

19.10.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie została zgłoszona do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie"! Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Na naszą bibliotekę można głosować od 2 do 31 października. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.wspolneczytanie.pl/ i CODZIENNIE oddawać głos!


czytaj dalej...

Jesień w roli głównej

19.10.2017

Jesienne liście – to świetny pomysły na prace plastyczne i zabawy dla dzieci. Chętnych na zajęcia serdecznie zapraszamy - wtorki godz. 16.00, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

 


czytaj dalej...

Pomnik w Joachimowie-Mogiłach

19.10.2017

Podczas porządkowania rzeczy po zmarłym ojcu, Pan Maciej Włodarczyk znalazł fotografię, na której upamiętniono budowniczych pomnika w Joachimowie-Mogiłach. Fotografię wykonano 30 września 1917 roku, kilka dni później pomnik został poświęcony. Minęło równo 100 lat od wybudowania pomnika.

Gmina Bolimów ze względu na swoje położenie była częstym świadkiem wojennych bitew. Bolimowska ziemia jest usiana mogiłami poległych podczas wojen żołnierzy. Miejscowa ludność często upamiętniała bohaterów tamtych dni wystawiając im rozmaite pomniki. Jeden z nich – ku czci 14 powstańców powstania styczniowego, znajduje się na skraju lasu w Joachimowie-Mogiłach. To właśnie ten pomnik został uwieczniony na zdjęciu wykonanym przez Józefa Wojtaszewskiego, legionistę Marszałka Piłsudskiego, który był kuzynem Macieja Włodarczyka.
tekst., Beata Pierzchała

Więcej na ten temat w najnowszym, papierowym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” z dn. 12.10

 


czytaj dalej...

Galeria Przechodnia "Cruiserowcy" w Bolimowie

19.10.2017

Prezentujemy Państwu cykl fotografii pod tytułem „Cruiserowcy", który został zrealizowany w 2014 roku. Wynika on z pasji podróżniczej autora Bogusława Kotta i wnikliwej obserwacji otaczającego go świata; zarówno przestrzeni stanowiącej tło i kontekst zdarzeń jak i samych ludzi, będących podmiotem fotografowanych scen.
Bogusław Kott swoje zawodowe życie związał ze światem finansów i bankowości będąc przez ostatnie ćwierćwiecze prezesem jednego z największych polskich banków. Jego droga do świata sztuki wiodła poprzez osobiste zainteresowania muzyką i sztukami plastycznymi. Jest Członkiem Kapituły Nagrody „Złote Berło” przyznawanej od kilkunastu lat wybitnym osobistościom świata kultury. Fotografią jako dziedziną działalności artystycznej artystycznej zajmuje się od kilku lat. Aktualnie jest doktorantem na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach. Udostępnia je również na aukcjach, z których dochód jest przeznaczony na cele dobroczynne.
W naturalny sposób sięgnął po aparat fotograficzny. Dziś, po kilku latach od pierwszych zdjęć,
mówi o sobie (…) Jestem fotografem. Mój świat jest światem obrazów.


czytaj dalej...

Spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką

10.10.2017

27 września 2017 r. w ramach DKK dla Dorosłych, odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką, autorką powieści: „Złote Nietoperze”, „Magnolia”, „Gdybyś mnie kochała” czy „Długie lato w Magnolii”. Przybyłe na spotkanie uczestniczki DKK oraz Czytelnicy mieli okazję poznać i porozmawiać z autorką powieści. Swobodna rozmowa, otwarta na ludzi pisarka i sympatyczne uczestniczki DKK to klucz do udanego spotkania. Nie zabrakło ciekawych pytań, czasem o drobiazgi dotyczące ulubionych wątków i postaci... Dzięki temu poznaliśmy naszego Gościa, jako panią domu, mamę, miłośniczkę przyrody i ogrodnictwa, której pasją stało się pisanie. Pytaliśmy o Bieszczady, gdyż w powieściach pełno jest magii tych wyjątkowy miejsc, o inspiracje w kreowaniu postaci kobiecych, niepokornych, szalonych, po przejściach, ale mądrych życiowo, silnych, z charakterem. Dopytywaliśmy się o pojawiające się w powieściach wątki kryminale, które dodają kolorytu i dreszczyku emocji. Oczywiście nie sposób było nie zapytać o dalsze plany twórcze, które z wielką uwagą będziemy śledzić. Teraz czekamy, aby do naszych zbiorów trafiła najbardziej wyczekiwana książka Grażyny Jeromin-Gałuszki „Legenda", której premiera odbyła się 26 i 27 września.
Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie za niezwykłe spotkanie, pełne swobody, ciepłej rozmowy i magicznej atmosfery.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl