Mobilna pracownia mammograficzna w Bolimowie

14.03.2019

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości: Bolimów – 23 kwietnia 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Żabia 2a. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.
Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.
Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.


czytaj dalej...

Niesamowita wystawa „Jej portret" 10.03.2019

14.03.2019

"Jej portret" czyli naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt. Z okazji Dnia Kobiet i przypadającego 10 marca Dnia Mężczyzny, w Ośrodku Kultury w Bolimowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Błaszczyka pt. „Jej portret”. Nasz Zbyszek od lat jest obecny w kulturze Bolimowa i niezmiernie fascynuje odbiorców. Nie zabrakło słów uznania ze strony Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie, przedstawiciela UG Bolimów oraz przyjaciół artysty, których wielu zjawiło się na odsłonie tej wyjątkowej ekspozycji. Długo nie milkł gwar rozmów przybyłych i zachwyty nad pracami. Kobieta – to ona stała się dla Zbyszka Błaszczyka inspiracją i wciąż na nowo odkrywanym krajobrazem, skrywaną tajemnicą. Wystawa obejmuje szeroko pojętą kobiecość, beztroskę młodości, wdzięk i urodę kobiet, dojrzałość i zmysłowość drzemiącą w każdej kobiecie. Wystawę można podziwiać do 5 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie (w godzinach pracy). Każdy dzień jest idealny by przyjść i dać się zauroczyć portretowi kobiet. Wszystkim odwiedzającym wystawę życzymy wielu nowych, wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Fot.i tekst, Karolina Jażdżyk GOK Bolimów.


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl