Już niedługo DZIEŃ KOBIET

20.02.2017

Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem,

być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie...

Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać                                            

nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać.


czytaj dalej...

Wyjazd do teatru – zapraszamy

20.02.2017

„UMRZEĆ ZE ŚMIECHU”… SMUTNA KOMEDIA, CZY WESOŁY THRILER ?
 

 

Przystępując do pracy nad tym spektaklem sam nie wiedziałem , w która stronę się udać? Czasy nastały takie, że widz nie da się uwieść byle czym, bo albo trzeba Go dobrze nastraszyć albo serdecznie rozbawić, a sztuka Paul’a Elliota UMRZEĆ ZE ŚMIECHU nie daje łatwego wyboru. Wszelkie elementy życia znane ludzkości od zawsze mieszają się tu niczym wsypane do moździerza orzechy różnego rodzaju, które dobrze zgniecione solidnym tłuczkiem stają się posypką na wyborny czekoladowy tort albo kremowe ciasteczka, którymi żaden normalny bohater jakiejkolwiek historii nie wzgardzi za żadne skarby i połknie z rozkoszą przemieniając się choć na chwilę w „ciasteczkowego potwora”.
Historia zaczyna się prozaicznie i smutno niestety. Z grona czterech przyjaciółek „na śmierć i życie”, które od kilkudziesięciu lat spotykają się na partyjkę ulubionego brydża odchodzi Mery. Spytacie Państwo „dokąd”? Ano tam , gdzie każdy z nas odejdzie kiedyś nieuchronnie pozostawiając za sobą jedynie wspomnienia. Opuszczone i zrozpaczone Connie, Milli i Lena nie są w stanie pogodzić się z utratą tej czwartej, która nie tylko zaburza im rytm uroczych przyzwyczajeń, ale też czynni „z zaświatów” całą serię „psikusów” mogących zwalić z nóg nawet najtwardszego policjanta albo umięśnionego mucho, a co dopiero kruche kobietki. Zatem pytanie zadane w tytule tej notki staje się zasadne lecz odpowiedź na nie wcale nie będzie prosta. Jest to jedyna komedia od lat, która wcale nie kończy się happy endem, co nie znaczy, że się kończy smutno.
Na scenie wystąpią znani z granej od kilku lat na scenie Teatru Małego polskiej farsy ZWARIOWAĆ MOŻNA – Teresa Makarska, Loretta Cichowicz i Witold Łuczyński, a towarzyszyć im będą Agnieszka Stańczyk i Dominika Lichy.


czytaj dalej...

Bezpłatny kurs komputerowy dla osób w wieku 50+

15.02.2017

Bezpłatny kurs komputerowy dla osób w wieku 50+
„Podstawy obsługi komputera i poruszania się w środowisku Internetu”.

Jeśli macie więcej niż 50 lat i chcielibyście nauczyć się obsługi komputera, to koniecznie powinniście wybrać się do Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie. Już na początku lutego wystartowaliśmy z darmowym kursem komputerowym. Kurs obejmuje m. in.: podstawowe zagadnienia z zakresu pracy przy komputerze, naukę pisania, instrukcję korzystania z Internetu, prezentację internetowych źródeł informacji oraz rozrywki itp. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, w godzinach od 18.00-20.00 w GOK Bolimów, ul. Łowicka 9. 

Wymagane wcześniejsze zapisy: 46 8380343. Liczba miejsc ograniczona.

Udział w kursie jest bezpłatny.

 
 

 


czytaj dalej...

Cóż to była za wspaniała podróż! WSPOMNIENIA O...

15.02.2017

W Gminnym Ośrodku Kultury w dniu 13.02.2017 r. o godz. 18.00 odbyło się spotkanie z Ireną Śmigierą-Milewską, dyrektorką bolimowskiego Ośrodka Kultury, która opowiedziała słuchaczom UTW, mieszkańcom gminy oraz zaproszonym gościom o swojej wyprawie do Chin (Pani Irena wraz z mężem do Chin wybrała się w grudniu ubiegłego roku).
Jak mówi: "Do Azji zawsze mnie ciągnęło. Od kiedy pamiętam Daleki Wschód był moim największym marzeniem. Wspaniałe, stare zabytki, inny, egzotyczny świat. Potrawy, smaki i zapachy, które pozostają w pamięci...".

W barwny sposób Pani Milewska opowiedziała wrażenia z pobytu w Chinach. Na podstawie prezentowanych zdjęć (a było ich bardzo dużo) można było zobaczyć m.in. nowoczesny Pekin i Zakazane Miastko, Wielki Mur Chiński, poznać życie codzienne mieszkańców, bogactwo fauny i flory, imponujące zabytki, niesamowite tradycje oraz uderzające swym pięknem i bogactwem miejsca kultu religijnego. W czasie spotkania można było usłyszeć wiele ciekawostek o Chinach. Niezapomniane wrażenie na autorce wycieczki zrobiła m.in. wizyta w fabryce jedwabiu, gdzie zapoznała się z jego produkcją oraz cała gama niepowtarzalnych smaków chińskiej kuchni. Dodatkową atrakcją spotkania była degustacja chińskiego jedzenia, które specjalnie na tę okazję przygotowała Pani Milewska.

Podsumowując, „Pekin to bardzo ciekawe miasto i warto spędzić w nim dłuższą chwilę, aby mieć czas na spokojnie zobaczyć najpopularniejsze zabytki z listy dziedzictwa UNESCO. Mnie to miasto ogromnie urzekło. Pozostały cudowne wspomnienia”.

„To już koniec Mojej opowieści o Chinach i Pekinie. Czy wróciłabym tam jeszcze? Choćby dzisiaj! Polecam Państwu ten kraj, bo jest zupełnie inny niż to, co o nim wiemy. Jest inny od tego, co znamy. A przez to wszystko bardzo pociągający" Irena Śmigiera-Milewska.

.

 

 


czytaj dalej...

Dzień Bezpiecznego Internetu - "Razem zmieniamy internet...

09.02.2017

Ośrodek Kultury i Biblioteka po raz kolejny włączyły się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu 2017. Tegoroczne hasło: "Razem zmieniamy internet na lepsze". Zaproszona grupa na warsztaty edukacyjne to przedszkole w Bolimowie (22 osoby). W programie odbyły się: zajęcia edukacyjne oraz pokazy edukacyjnych kreskówek  „Sieciaki” i „Owce w sieci” połączone z pogadanką na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Gry, quizy i zabawy edukacyjne przy komputerach m.in. nowe wiadomości na temat cyberprzemocy, hejtów i hejterów. 


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl