Mobilna pracownia mammograficzna w Bolimowie

14.03.2019

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości: Bolimów – 23 kwietnia 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Żabia 2a. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.
Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.
Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.


czytaj dalej...

Niesamowita wystawa „Jej portret" 10.03.2019

14.03.2019

"Jej portret" czyli naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt. Z okazji Dnia Kobiet i przypadającego 10 marca Dnia Mężczyzny, w Ośrodku Kultury w Bolimowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Błaszczyka pt. „Jej portret”. Nasz Zbyszek od lat jest obecny w kulturze Bolimowa i niezmiernie fascynuje odbiorców. Nie zabrakło słów uznania ze strony Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie, przedstawiciela UG Bolimów oraz przyjaciół artysty, których wielu zjawiło się na odsłonie tej wyjątkowej ekspozycji. Długo nie milkł gwar rozmów przybyłych i zachwyty nad pracami. Kobieta – to ona stała się dla Zbyszka Błaszczyka inspiracją i wciąż na nowo odkrywanym krajobrazem, skrywaną tajemnicą. Wystawa obejmuje szeroko pojętą kobiecość, beztroskę młodości, wdzięk i urodę kobiet, dojrzałość i zmysłowość drzemiącą w każdej kobiecie. Wystawę można podziwiać do 5 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie (w godzinach pracy). Każdy dzień jest idealny by przyjść i dać się zauroczyć portretowi kobiet. Wszystkim odwiedzającym wystawę życzymy wielu nowych, wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Fot.i tekst, Karolina Jażdżyk GOK Bolimów.


czytaj dalej...

Bardzo wyjątkowy Dzień Kobiet w GOK 10.03.2019

14.03.2019

"...Bo tego nie wiesz nawet sama Ty ... Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt..."

Panie, które zdecydowały się świętować swój dzień w Gminnym Ośrodku Kultury czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Było coś dla ciała i coś dla ducha. Imprezę otworzył wicewójt gminy Patryk Kołosowski, składając życzenia wszystkim obecnym Paniom oraz dyrektor Ośrodka Kultury Irena Śmigiera - Milewska. Po części oficjalnej, wystąpił zespół młodzieżowy pod kierunkiem Pawła Godlewskiego, który specjalnie na tę okazję przygotował bogaty repertuar i już na samym wejściu zdobył serce publiczności. Występ ten pozwolił zapomnieć Paniom o troskach dnia codziennego i na pewno długo pozostanie w ich pamięci. W repertuarze znalazły się m.in. utwory "Jej Portret", "Nigdy Więcej", "Kasztany"... Autorem aranżacji wszystkich utworów był zespół młodzieżowy na czele z Pawłem Godlewskim. Oprócz atrakcji artystycznych była również degustacja ciast specjalnie przygotowanych przez KGW z Bolimowa. Cieszymy się, że co roku na zaproszenie odpowiada tyle pań. W tym roku miały na swoje święto wyjątkowy prezent - występ gospodarzy zarówno młodzieży, organisty Pawła oraz działającego od niedawna w Bolimowie - Koła Gospodyń Wiejskich. Wieczór dedykowany wyłącznie Paniom, zakończył słodki poczęstunek, lampka wina oraz symboliczna czekolada.
Dziękujemy w imieniu swoim i gości za wspaniale przygotowany wieczór.
Fot.i tekst, Karolina Jażdżyk GOK Bolimów


czytaj dalej...

Bal karnawałowy 2019 w GOK

06.03.2019

Piękne stroje, dobra zabawa, świetna muzyka – tak najkrócej można opisać bal karnawałowy dla najmłodszych, który odbył się 5 marca br. w GOK. W zabawie wzięło udział ponad 30 dzieci. Najmłodsi przybyli na bal w barwnych i fantazyjnych kostiumach, w większości wzorowanych na ulubionych postaciach bajkowych. Bal obfitował w wiele atrakcji, a jedną z nich było artystyczne modelowanie baloników oraz zabawy ruchowe z animatorką Sylwią. Jak co roku zwieńczeniem karnawałowej zabawy był wybór najciekawszych kostiumów ostatkowych. Oprócz wspaniałej zabawy tanecznej, nagród i wyróżnień za samodzielny oraz wyróżniający się z tłumu strój, organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Przez cały czas kinderbalu dzieciom dopisywały doskonałe humory, dlatego z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną ostatkową zabawę. Nagrody, upominki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników ufundował GOK Bolimów.


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl