Nowa Galeria Przechodnia - Dzień Dziecka

01.06.2017

Widzieliście już naszą, nową Galerię Przechodnią na płocie? Gwarantujemy wam, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Nasze najnowsze odkrycie z okazji Dnia Dziecka. Od dzieci dla dzieci... pomysłowe i zachwycające obrazy. Już 4 czerwca (niedziela) zapraszamy Was na III BOLIMOWSKI PIKNIK RODZINNY. Mnóstwo świetnej zabawy dla całej rodziny. Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w zabawie - "rodzinne potyczki". Fajne nagrody do zdobycia!

 


czytaj dalej...

„Lokomotywą po wiedzę” podsumowanie projektu w...

30.05.2017

Wiosną bieżącego roku przystąpiliśmy do projektu ekologiczno – artystycznego  „Lokomotywą po wiedzę” realizowanego przez  Łódzki Dom  Kultury. Projekt skierowany był do dzieci i młodzieży z woj. łódzkiego, w tym właśnie do dzieci z naszego ośrodka kultury.

29 maja 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie, odbyło się podsumowanie projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę”, w którym wzięło udział 20 uczniów ze szkoły podstawowej w Bolimowie i Kęszycach. Finalnym akcentem realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie projektu, był spektakl zatytułowany „Sprężynkowe dziwy”, inspirowany książką Agnieszki Frączek „Sprężynek na tropie tajemnic – ekologia”. W roli aktorów zobaczyliśmy dzieci występujące w projekcie, które przedstawiły krótki spektakl nawiązujący do tematu ekologii. Przedstawienie było ciekawą lekcją kształtującą w najmłodszych postawy proekologiczne oraz rozwijającą poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne . Zanim jednak spektakl powstał, braliśmy udział w różnorakich warsztatach, które miały nas przygotować do finału. Oto pięć „stacji", które odwiedziliśmy:

·  „Stacja 1" - 10 kwietnia to spotkanie w GOK Bolimów z Danutą Nowak z DNA Rozwój Szkolenia Coaching oraz Dariuszem Matusiakiem z Ośrodka Twórczych Działań Edukacyjnych. Prowadzący mówili o wszystkich najważniejszych aspektach ochrony środowiska, włączając w dyskusję dzieci oraz rodziców. Na koniec każde dziecko własnoręcznie wykonało maskę ulubionego zwierzątka: wycinając, kolorując i ozdabiając je według własnych pomysłów.

·  „Stacja 2" była pierwszym z trzech warsztatów wyjazdowych, który odbył się 12 kwietnia na Politechnice Łódzkiej. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z metodami konstruowania ubiorów scenicznych oraz elementów scenograficznych z materiałów odzyskanych tj.: papieru, tektury, tkanin, włókien, butelek typu PET, plastikowych korków i zakrętek, słomek do napojów, patyczków od lodów, czasopism itd. Użyte materiały poddane zostały fizycznemu recyclingowi.

· „Stacja 3” - 8 maja wspólnie z Magdaleną Urbańską w GOK Bolimów uczestnicy przygotowywali scenografię oraz kostiumy do finałowego spektaklu. Zajęcia miały charakter zindywidualizowany i służyły ostatnim „szlifom" w przygotowaniach grupy do przedstawienia.

·  „Stacja 4” – 10 maja w Łódzkim Domu Kultury uczniowie stworzyli ubiory z fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich jako „rzeczy do wyrzucenia” lub pozyskanych w sklepach  z odzieżą używaną. Zajęcia prowadziła Agnieszka Frontczak – artysta plastyk, realizatorka warsztatów ekologiczno-plastycznych z wieloletnim doświadczeniem.

·  „Stacja 5” - 23 maja dzieci z terenu naszej gminy gościły w Akademii Sztuk Pięknych oraz Centrum Promocji Mody, gdzie uczestniczyły w zajęciach z projektowania kostiumów i aplikacji. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi.

To już koniec naszej wojewódzkiej podróży "Lokomotywą po wiedzę"! Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

„Sprężynkowe dziwy” - przedstawienie teatralne na podstawie książki Agnieszki Frączek „Sprężynek na tropie tajemnic – ekologia”, zrealizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie w ramach projektu "Lokomotywą po wiedzę". Reżyseria, scenariusz, scenografia –Marzena Cęcelek. Wykonanie kostiumów i elementów scenografii – dzieci biorące udział  w projekcie, uczniowie z SP Bolimów  i SP Kęszyce. Spektakl i nagranie wykonane w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9.

 

Poniżej fotorelacja


czytaj dalej...

VIII Gminny Konkurs Recytatorski „Słonie, ptaki i inne...

25.05.2017

Protokół komisji
VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Słonie, ptaki i inne zwierzaki”

W dniu 24 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Kęszycach odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków z terenu gminy Bolimów, pt. „Słonie, ptaki i inne zwierzaki”. Do konkursu zgłoszono 27 przedszkolaków, w tym Oddział Przedszkolny w Kęszycach (3-4 latki) 3 dzieci, Odział Przedszkolny w Kęszycach (5-6 latki) 5 dzieci, Przedszkole w Bolimowie (3-4 latki) 5 dzieci, Przedszkole w Bolimowie (5-6 latki) 5 dzieci, Przedszkole w Huminie 5 dzieci i Przedszkole w Kurabce 4 dzieci. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe:
• grupa dzieci 3-4 latki (9 dzieci),
• grupa dzieci 5-6 latki (18 dzieci).

Jury w składzie:
1. Aniceta Ochnicka – przewodnicząca
2. Renata Stanecka-Pleskot
3. Krystyna Sobieraj
4. Irena Śmigiera - Milewska
po przesłuchaniu postanowiło:
w grupie wiekowej 3-4 latki nagrodzić:
I nagroda:
Bodych Brajan– wiersz „Kotek”, Julian Tuwim.
II nagroda:
Zielent Kamila– wiersz „Chichopotam” , Agnieszka Frączek
III nagroda:
Bodych Maja– wiersz „Żuk”, Jan Brzechwa.
wyróżnienie:
Paradowski Adrian – wiersz „Nietoperz”, Krzysztof Roguski .
w grupie wiekowej 5-6 latki nagrodzić:
I nagroda:
Mitrowska Kamila– wiersz „Ślimak”, Jan Brzechwa.
II nagroda:
Gajewski Franciszek– wiersz „Żaba”, Jan Brzechwa.
III nagroda: 
Frątczak Kacper– wiersz „Żaba”, Jan Brzechwa.
wyróżnienie:
Baranowska Kalina.– wiersz „Kotek”, Julian Tuwim.
Stychlerz Zuzanna – „Chrząszcz”, Jan Brzechwa.
Wójcik Julia – „Koziołeczek”, Jan Brzechwa.
Wysocka Michalina – „Ptasie wesele”, Zofia Rogoszówna.

Jury oceniło wiersze biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, stopnień trudności utworu, opanowania tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki ufundowane przez Odział Przedszkolny w Kęszycach oraz dyplomy ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały nagrody książkowe, i dyplomy sponsorowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Dziękujemy laureatom i wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

 


czytaj dalej...

FINAŁ "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH" WYGRANY!!!

25.05.2017

13 maja 2017 r. (sobota) odbył się finał akcji „ Z książką na walizkach”– V łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami, którego MiPBP w Kutnie była współorganizatorem. Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 11 przemarszem ze stadionu przy ul. Kościuszki, finiszowaliśmy na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. W imprezie uczestniczyły dzieci z rodzicami i wychowawcami z Bielawek, Byszewa, Oporowa, Pniewa, Sieradza, Szczytu, Złoczewa oraz Kutna.

Kolorowy korowód rozpoczął wielki finał „Z książką na walizkach”. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi i trochę starsi aktorzy w utworach związanych z przesłaniem wydarzenia oraz w scenkach nawiązujących do książek zaproszonych autorów. Po każdym przedstawieniu na scenie pojawiał się autor książki, który rozmawiał z publicznością, dzielnie odpowiadając na pytania. Uczestnicy imprezy mogli korzystać z atrakcji, jakie dla nich przygotowaliśmy. Było malowanie twarzy, były bańki mydlane, zajęcia animacyjne, balony, foto-budka oraz Zamek – przy którym można było robić sobie zdjęcia z pisarzami. Uwagę przykuło stoisko z autorami, przy którym można było kupić książki i otrzymać autograf.

Jak było? Wesoło, bo rodzinnie, bardzo artystycznie bo z pomysłem i spontanicznością.

Podczas kutnowskiego finału "Z książką na walizkach" - V łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację do książki. Pierwszy etap konkursu odbywał się w szkołach lub bibliotekach, które odwiedzali zaproszeni pisarze. Na spotkaniach autorskich były wybierane i nagradzane książką oraz dyplomem trzy prace, z których jedna przechodziła do drugiego etapu. Spośród tych prac jury wyłoniło autorów najciekawszych Ilustracji:
I miejsce: Kinga Dąbrowska - SP w Bolimowie

Wyróżnienia: Maja Bukowicz - SP w Oporowie oraz Antonia Przydatek - SP w Nieborowie

Gratulujemy! 

Ilustracja dla książki - praca Kingi Dąbrowskiej SP Bolimów


czytaj dalej...

Lokomotywą po wiedzę - pożegnanie z Łodzią

24.05.2017

23 maja grupa 20-stu uczniów ze SP w Bolimowie i w Kęszycach uczestniczyła w warsztatach w ŁDK w Łodzi. Tematyka warsztatów - projektowanie ubiorów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych. Uczestnicy podczas warsztatów przez profesjonalistów zostali zapoznani z metodami konstruowania ubiorów scenicznych oraz elementów scenicznych z materiałów odzyskanych. Po takich warsztatach – ubiory wykonywane przez uczniów nabiorą kolorytu i będą pięknie się prezentować podczas inscenizacji. W programie wyjazdu było również zwiedzanie Centrum Promocji Mody. Poczuliśmy się jak modele na wybieguDodatkową atrakcją było zobaczenie jak wygląda backstage oraz spędziliśmy czas w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Akademia posiada 4 wydziały: Wydział Grafiki i Malarstwa, Wydział Tkaniny i Ubioru, Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Wydział Sztuk Wizualnych. Oprócz tego zwiedziliśmy Bibliotekę ASP. To był ostatni wyjazd do Łodzi. Teraz przygotowujemy się do premiery spektaklu teatralnego na podstawie książki Anny Frączek "Sprężynek na tropie tajemnic - ekologia". 


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl