KONKURS WIELKANOCNY - PISANKA

13.03.2017

Regulamin „PISANKA WIELKANOCNA 2017”

Organizator:  Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie

 1. Temat konkursu plastycznego: WYKONANIE PISANKI WIELKANOCNEJ TECHNIKĄ DOWOLNĄ.
 2. Cel główny konkursu: pielęgnowanie polskich tradycji wielkanocnych związanych ze zwyczajem zdobienia jajek
 3. W konkursie oceniana będzie przestrzenna praca plastyczna o kształcie i wielkości jajka kurzego, ozdobiona dowolną techniką i posiadająca zawieszkę.
 4. Uczestnicy konkursu: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Bolimów.
 5. Każdy uczestnik może dostarczyć na konkurs tylko jedną pracę.
 6. Prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych: I grupa  -  klasy I – III, II grupa    -   klasy IV – VI, III grupa   -   klasy gimnazjalne
 1. Prace oceni komisja powołana przez organizatora.
 2. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę takie cechy jak: tradycja połączona  z oryginalnością, dbałością o szczegóły i estetyka pracy.
 3. Każda praca musi posiadać metryczkę zawierającą: imię, nazwisko, klasa, nazwę szkoły.
 4. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 3 kwietnia 2017 r. (do Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9).
 5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wstępnej eliminacji prac nie spełniających warunków konkursu.
 6. Własność nadesłanych prac przechodzi na organizatora konkursu.
 7. Autorzy prac wyrażają zgodę na publikowanie i wykorzystanie materiałów fotograficznych i filmowych, dotyczących wykonanych prac, w prasie i telewizji oraz innych mediach reklamujących konkurs i wystawy.
 8. Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną poinformowane o wręczeniu dyplomów                                 i nagród poprzez szkołę.
 9. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

UWAGA!

Na konkurs nie przyjmujemy prac wykonanych z jaj gotowanych!


czytaj dalej...

KONKURS WIELKANOCNY - PALMA

13.03.2017

Regulamin
konkursu plastycznego Wielkanocna Palma 2017


Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie

1. Temat konkursu:
WYKONANIE NAJŁADNIEJSZEJ PALMY WIELKANOCNEJ.
2. Technika wykonania prac dowolna z zachowaniem tradycji palmy wielkanocnej. Będą brane pod uwagę walory estetyczne wykonanych palm oraz pomysłowość wykonawców.
3. Na konkurs będą przyjmowane tylko palmy mające wysokość od 1 do 2 metrów.
4. Uczestnicy konkursu:
- uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Bolimów (prace indywidualne – każda osoba może przekazać jedną palmę).
5. Prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych:
- I grupa wiekowa kl. I-III
- II grupa wiekowa kl. IV-VI
- III grupa wiekowa gimnazjum
6. Prace należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie do dnia 5 kwietnia /środa/ 2017 r. wraz z metryczką zawierającą imię i nazwisko, klasę oraz nazwę szkoły.
7. Prace oceni komisja powołana przez organizatora.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wstępnej eliminacji prac nie spełniających warunków konkursu.
9. Własność nadesłanych prac przechodzi na organizatora konkursu.
10. Autorzy prac wyrażają zgodę na publikowanie i wykorzystanie materiałów fotograficznych i filmowych dotyczących wykonanych prac w prasie oraz innych mediach reklamujących konkurs i wystawy.
11. Osoby wygrane i wyróżnione zostaną poinformowane o wręczeniu dyplomów i nagród poprzez szkołę.
12. Prace będą prezentowane w GOK i w kościele.
13. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.
14. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

 


czytaj dalej...

Trzecia edycja już za nami!

09.03.2017

Zakończyliśmy kolejny cykl bezpłatnych szkoleń komputerowych dla seniorów. Serdecznie dziękujemy trenerowi - Pawłowi Pięta (Latarnikowi Polski Cyfrowej Równych Szans) za niezwykle profesjonalne i interesujące przeprowadzenie spotkań! Zajęcia przeprowadzane były w GOK w Bolimowie (sala komputerowa) w okresie luty-marzec 2017. Warsztaty zostały skierowane do osób po 50 roku życia, w rezultacie odbyło się 6 spotkań po 2 godziny. Podczas szkolenia słuchacze zapoznali się z podstawowymi zasadami pracy z komputerem. Dowiedzieli się w jaki sposób używać myszki, jakie funkcje posiada klawiatura, do czego służy pasek zadań i menu start. Nauczyli się zakładać katalogi, podkatalogi i pliki. Przeprowadzali operacje na plikach takie jak: kopiowanie, wklejanie, zmiana nazwy, przenoszenie, usuwanie i wyszukiwanie. To co najbardziej interesowało wszystkich, to możliwość serfowania w sieci. Przenieśliśmy się w wirtualny świat rozrywki, w którym seniorzy odszukiwali interesujące ich strony internetowe. Najczęściej odwiedzali portale związane z naszym miastem, kulinariami, zdrowiem, urodą, motoryzacją i sportem. Oglądanie telewizji i słuchanie radia przez Internet nie jest już zagadnieniem nieznanym dla naszych kursantów. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników kursu otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Seniorzy przekonali się, że komputer oraz Internet to nie tylko użyteczne narzędzia w codziennym życiu, ale stanowi również dużą pomoc w realizacji wszelkich zainteresowań i pasji. Celem kursu było nabycie przez uczestników podstawowych umiejętności w zakresie obsługi komputera oraz wyszukiwania informacji w Internecie. Mamy nadzieję, że udało nam się to zrealizować. Rozpoczęcie kolejnej, czwartej edycji kursu komputerowego dla seniorów już niedługo. Zapraszamy!!!


czytaj dalej...

Wystawa fotograficzna "Medytacje/ fotowiersze"

09.03.2017

Wystawa fotograficzna "Medytacje/fotowiersze" cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W środę (1.03.2017) odwiedzili nas uczniowie ZSP z Bolimowa. Oprócz wystawy artystki uczniowie zwiedzili budynek GOK i bibliotekę. Zapoznali się z wyposażeniem książek. Dzięki krótkiej wycieczce uczniowie dowiedzieli się czym jest Galeria Przechodnia- niekomercyjna, zewnętrzna wystawa dla przechodniów. Wystawę fotografii Ewy Filippe można oglądać w GOK do 17.03.17. Zapraszamy!


czytaj dalej...

Galeria Przechodnia po raz szósty

09.03.2017

Od 2 marca br. można oglądać kolejną odsłonę Galerii Przechodniej na płocie w Bolimowie. Jeśli jeszcze nie widzieliście wystawy - serdecznie zapraszamy! Jest to cykl fotografii pt. „Byt pomiędzy” jest zapisem tych momentów życia ludzi oraz miejsc, w których bohaterzy fotografii z pewnością nie pragnęli się znaleźć. Michel Foucault nazywał podobne miejsca heterotopiami. Są to realne “inne” przestrzenie, łączące w sobie kilka różnych znaczeń, gdzie człowiek inaczej odbiera upływ czasu. Te miejsca wzmacniają ostrość postrzegania czasu. Często przyspieszamy go, chcąc wyrwać się z tych sytuacji. Jest to opowieść o zderzeniu człowieka z przeciwległymi światami – przeszłością i przyszłością, trwogą i spokojem – gdzie człowiek znajdując się “pomiędzy” traci pewność siebie. Marina Tokareva ur. w 1989 roku pochodzi z Moskwy, obecnie mieszka w Polsce. Jest absolwentką Moskiewskiej Państwowej Szkoły Kultury i Sztuki. Jej zdjęcia i inne prace można obejrzeć na stronie internetowej www.marinatokareva.com Cykl ten jest pracą licencjacką, powstałą pod kierunkiem dr hab. Prota Jarnuszkiewicza w Warszawskiej Szkole Filmowej na Kierunku Film i Multimedia. Fotografie zostały wydrukowane dzięki wsparciu Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica i Warszawskiej Szkoły Filmowej.


czytaj dalej...

Wspaniały koncert z okazji Dnia Kobiet w Gminnym Ośrodku...

09.03.2017

W niedzielę, 5 marca, na scenie bolimowskiego ośrodka kultury odbyło się wspaniałe widowisko. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zagrali i zaśpiewali wspaniali artyści – Ludmiła Małecka, obdarzona wspaniałym głosem piękna kobieta oraz Artur Grudziński, muzyk, kompozytor. Koncert pod tytułem „Być kobietą” był wspaniałą okazją, by usłyszeć utwory znanych i cenionych kompozytorów, i autorów tekstów - poetów. Podczas występu można było usłyszeć takie utwory jak: „Być kobietą”, „Ech mała”, „Kocha się raz”, „Stare łzy” i wiele, wiele innych. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała Irena Śmigiera-Milewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, życząc zebranym jak najlepszych wrażeń. Każdemu wykonaniu kolejnych utworów towarzyszył  głośny aplauz z widowni. W trakcie występu nie zabrakło wesołych rozmów, dowcipów, anegdot oraz wspomnień z pracy artystycznej wykonawców. Panie wspaniale się bawiły przy utworach, które większość z nich doskonale znała a zachęcana przez artystów, śpiewała wspólnie z nimi. Na zakończenie koncertu Andrzej Czarnota, sekretarz gminy Bolimów, złożył najserdeczniejsze życzenia przybyłym paniom i tradycyjną lampką szampana wzniósł toast za ich zdrowie. Każda z Pań otrzymała  słodki upominek ufundowany przez GOK w Bolimowie. 
To było wspaniałe widowisko, pełne wrażeń i niesamowitych emocji. Było pięknie! 
Kto nie był, niech żałuje!  Zachęcamy do obejrzenia naszego video.

 


czytaj dalej...

"Szczęśliwe kobiety są najpiękniejsze"

08.03.2017

"Szczęśliwe kobiety są najpiękniejsze" Audrey Hepburn

Bądźmy więc nieustająco piękne! https://www.facebook.com/images/emoji.php/v7/fe9/1/16/1f496.png

Paniom w każdym wieku,  z różnych zakątków Polski i świata, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w realizowaniu planów. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet. 


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl