Rozstrzygnięcie konkursu „ANIOŁY Z ZAWIESZKĄ –...

19.12.2018

Protokół komisji
oceniającej prace w konkursie plastycznym
„ANIOŁY Z ZAWIESZKĄ – OZDOBA BOŻONARODZENIOWA
”.

Na konkurs plastyczny ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie pt. „ANIOŁ Z ZAWIESZKĄ – OZDOBA BOŻONARODZENIOWA” wpłynęły 74 prace z 4 placówek oświatowych z terenu gminy Bolimów: ZS-P Bolimów /37 prac/, SP Humin /5 prac/, SP Kęszyce /28 prac/ Gimnazjum /4 prace/.
Jury w składzie:
1. Andrzej Czapnik – przewodniczący
2. Irena Śmigiera – Milewska
3. Barbara Myczka
po wnikliwej ocenie prac postanowiło:
w pierwszej grupie wiekowej tj. klasy I-III
nagrody:
Rafał Kaźmierczak - ZS-P Bolimów Maja Florczak - SP Kęszyce
Monika Sabatowska - ZS-P Bolimów
Patrycja Chadryś - SP Humin Maja Godosz - SP Kęszyce wyróżnienia: Zuzanna Stychlerz - SP Humin Maja Jarosińska - SP Kęszyce Krystian Nowakowski - ZS-P Bolimów Bartosz Rogoziński - ZS-P Bolimów Szymon Skroński - ZS-P Bolimów Julia Wójcik - SP Kęszyce w drugiej grupie wiekowej tj. klasy IV-VI
nagrody: Seweryn Godosz - SP Kęszyce Sandra Godosz - SP Kęszyce Mateusz Grebelski - SP Kęszyce Wiktoria Grebelska - SP Kęszyce Alicja Wójcik - ZS-P Bolimów wyróżnienia: Jakub Michalski - SP Kęszyce Maja Adamczyk - SP Kęszyce Bartosz Florczak - ZS-P Bolimów Bartosz Wilkoszewski - ZS-P Bolimów Gabriela Zwolińska - ZS-P Bolimów Maria Bogusiewicz - ZS-P Bolimów wyróżnienie specjalne: Karolina Florczak – ZS-P Bolimów w trzeciej grupie wiekowej tj. klasy VII-VIII, Gimnazjum
nagrody:
Szymon Król - ZS-P Bolimów Mateusz Bogusiewicz - ZS-P Bolimów Maciej Wójcik – Gimnazjum

Jury podkreśla pomysłowość autorów prac, różnorodność form i materiałów użytych do wykonania aniołów. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymają nagrody oraz dyplomy. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i udział w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Anioły będą przedmiotem licytacji podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dn. 13 stycznia 2019 r.

 


czytaj dalej...

Warsztaty Mikołajkowe

13.12.2018

W sobotnie popołudnie uczestniczyliśmy w spotkaniu mikołajkowym w OSP Ziąbkach. W ramach spotkania przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne dla dzieci, w trakcie których stworzyliśmy świąteczne ozdoby. Poczuliśmy prawdziwą atmosferę świąt. Był też Święty Mikołaj z workiem łakoci dla grzecznych dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Najpiękniejsze ozdoby choinkowe to te, które wykonujemy własnoręcznie.


czytaj dalej...

XIII Turnieju Wiedzy o Bolimowie 2018 rozstrzygnięty!

13.12.2018

XIII Turnieju Wiedzy o Bolimowie w 100 – lecie odzyskania niepodległości
„Wielka Wojna nad Rawką 1914-1915”
Protokół komisji konkursowej
Do Turnieju Wiedzy o Bolimowie w dniu 12.12.2018 r. przystąpiło 25 uczniów ze szkół: ZS-P Bolimów / 11 osób/, SP Humin / 3 osoby/, SP Kęszyce/ 2 osoby/ i Gimnazjum /4 osoby, ZSP /5 osób/. Wszyscy pisemnie odpowiadali na przygotowany zestaw 40 pytań. Maksymalnie można było uzyskać 57 punktów. Po sprawdzeniu odpowiedzi i przyznaniu punktacji komisja
w składzie:
1. Irena Śmigiera-Milewska - przewodnicząca
2. Ewa Letka
3. Karolina Jażdżyk
4. Barbara Myczka
ustaliła następującą kolejność:
Uczniowie szkół podstawowych
I miejsce – Agata Grebelska – SP Humin
II miejsce – Kamil Chmielewski – SP Kęszyce
III miejsce – Aniela Dymecka – ZS-P Bolimów
IV miejsce - Maja Zwolińska – SP Kęszyce
V miejsce – Kinga Owczarek – SP Humin
VI miejsc – Małgorzata Rogozińska – SP Humin
Uczniowie gimnazjum i ZSP
I miejsce – Piotr Mońko – Gimnazjum w Bolimowie
II miejsce – Justyna Bura - Gimnazjum w Bolimowie
II miejsce – Kamila Przygoda – ZSP w Bolimowie

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty

Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją


czytaj dalej...

Świat Tolkiena konkurs powiatowy w Skierniewicach...

07.12.2018

1 grudnia br. laureaci gminnych eliminacji konkursu czytelniczego "Magiczny świat Tolkiena” zmierzyli swoje siły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach w powiatowym konkursie czytelniczym pod hasłem „Magiczny świat Tolkiena”. Udział wzięło 17 uczniów z powiatu skierniewickiego, m.in. gmina Skierniewice, Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Nowy Kawęczyn i Maków. Konkurs był okazją do sprawdzenia wiedzy o życiu Tolkiena, a także znajomości jego powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Do finału przeszło 6 uczestników. Reprezentowali bardzo wysoki poziom. W przerwie konkursu młodzi czytelnicy spotkali się z autorką książek dla dzieci i młodzieży Dorotą Combrzyńską-Nogala.

Zwyciężyli:

I miejsce – Amelia Foks (SP Sierakowice Prawe)
I miejsce – Kinga Foks (SP Słomków)
II miejsce – Maksymilian Oleksicki (SP Kęszyce)
III miejsce – Sandra Godosz (SP Kęszyce)
IV miejsce – Milena Popławska (SP Kowiesy)
V miejsce – Zuzanna Chodkiewicz (SP Trzcianna)

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu m.in. Karolinie Florczak, która również reprezentowała naszą bibliotekę.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty

 


czytaj dalej...

Koncert charytatywny 7.12.2018

07.12.2018

W imieniu organizatorów - SZKOLNEGO KLUB WOLONTARIATU zapraszamy na dzisiejszy koncert charytatywny dla p. Tadeusza Murasa w GOK Bolimów. Start godz. 17.30.

Potrzebujący od kilku lat choruje na cukrzyce. W wyniku choroby w maju 2018 roku zostało p. Tadeuszowi amputowane prawe podudzie. Teraz porusza się na wózku. Opiekuję się nim córka Agnieszka. Ich środki nie pozwalają na zakup protezy, która bardzo pomogłaby wrócić do sprawności. P. Tadeuszowi bardzo na tym zależy, bo od kilkunastu lat jest rodziną zastępczą dla swoich wnuczek Natalki i Agaty.

Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc w uzyskaniu środków na protezę z góry dziękuję za wsparcie i pomoc. Wystarczy przyjść na nasz koncert do GOK Bolimów - 7 grudnia o godz. 17.30 i przekazać symboliczną 1 zł do puszki

lub

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Muras, 9959 pomagacie p. Tadeuszowi w codziennym funkcjonowaniu i w walce o sprawność.
PIENIĄŻKI ZEBRANE PODCZAS KONCERTU ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA FUNDACJĘ AVALON

 


czytaj dalej...

Cukrzyca: wszystko, co warto o niej wiedzieć

01.12.2018

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Bolimowie zapraszają osoby zainteresowane na wykład pt. „Jak groźną chorobą jest cukrzyca". Wykład zostanie zaprezentowany 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w GOK ul. Łowicka 9, a przedstawi go Renata Urbanek – specjalista w zakresie diabetologii. Wszystkie osoby zainteresowane tematem zapraszamy na wykład.


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl