Bieg Niepodległości 2018 w Bolimowie. Ponad 120 osób na...

15.11.2018

Setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości to doskonała okazja wspólnej celebracji - u nas też tak było. W niedzielę, 11 listopada, w Bolimowie odbył się Bieg Niepodległości 2018. Start i meta wydarzenia zlokalizowane zostały na terenie żwirowni (obok autostrady). O godzinie 12.00 po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpił start Biegu Niepodległości. Udział w biegu wzięło ponad 120 osób. Odcinek do pokonania dot. ok.2 km. W bolimowskim Biegu Niepodległości rywalizacja nie była najważniejsza. Liczyła się przede wszystkim idea upamiętnienia osób, które walczyły o Niepodległość Polski oraz integracja uczestników biegu. Każdy zarejestrowany uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy (nr biegu, kotylion, pamiątkowy medal i długopis). Skosztować można było rozgrzewającej grochówki oraz napić się herbaty. Dla najmłodszego uczestnika biegu przewidziana została pamiątkowa statuetka, która trafiła do rączek 9 miesięcznego Jasia Okrucha z Łasiecznik. Pamiątkowe statuetki dla najbardziej licznych rodziny, które uczestniczyły w biegu trafiły do Rodziny Rybakowski z Bolimowa i Sabatowskich z Kolonii Bolimowskiej Wsi. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach i za pomoc w organizacji imprezy. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Podziękowania: Dorota i Paweł Aftewicz - Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich, za ufundowane medale, Jarosław Buczek - sponsor, Iwona Plichta sołtys Sierzchowa i OSP Sierzchów - strażacka grochówka, Patryk Kołosowski - ratownictwo medyczne, Lila i Stanisław Cwalina - organizacja i porządek trasy biegu, Delikatesy Centrum - sponsor, Henryk Jeżak - udostępnienie placu, UG - Zbigniew Skroński sekcja obsługi, pomoc techniczna, Mirosław Letki - nagłośnienie..

 


czytaj dalej...

„Pocztówka z Niepodległej” - rodzinny konkurs...

07.11.2018

Protokół komisji oceniającej prace w rodzinnym konkursie plastycznym na projekt „Pocztówka z Niepodległej”

Na konkurs plastyczny ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie pt. „Pocztówka z Niepodległej” zgłoszono 29 prac.

Jury w składzie:

1. Wójt Stanisław Linart – przewodniczący

2. Jan Hubert

3. Irena Śmigiera – Milewska

po wnikliwej ocenie prac postanowiło przyznać:

I nagroda: Szymon i Robert Król, Bartosz Wilkoszewski, Magdalena Ambroziak z Bolimowa

Karol i Justyna Salamon z Kolonii Bolimowskiej Wsi

II nagroda: Michalina, Katarzyna i Kamil Wysoccy z Kęszyc

Mateusz i Małgorzata Bogusiewicz z Podsokołowa

Patryk i Wojciech Grzegrzółka z Bolimowa

III nagroda

Gabriela i Agnieszka Kowalczyk z Ziemiar

Iza i Oliwia Tarczyk, Bogusława Figat z Bolimowa

Kacper i Karolina Kapusta z Kęszyc

wyróżnienia: Wojciech i Małgorzata Wiśniewscy z Bolimowa

Bartosz i Wiktoria Florczak z Bolimowskiej Wsi

Filip i Milena Mechoccy z Humina

Adrianna i Magdalena Czajka z Bolimowa

Gabriela i Krzysztof Zwolińscy z Wólki Łasieckiej

Jakub i Krzysztof Grzegorek z Humina

Tyberiusz i Aleksandra Kołosowscy z Bolimowa

Jury podkreśla pomysłowość autorów prac, różnorodność form i materiałów użytych do wykonania pocztówek. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymają upominki i dyplomy w dniu 11 listopada (niedziela) Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie godz. 15.00 podczas koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Bolimów, dn. 06.11.2018 r.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl