Bieg Niepodległości 2019

31.10.2019

Bieg Niepodległości 2019 w Bolimowie wystartuje tradycyjnie, 11 listopada o godz. 12.15 po wspólnym odśpiewaniu hymnu.
Zgodnie z tradycją zapraszamy mieszkańców Bolimowa wraz z rodzinami, licznie przybywających tego dnia turystów oraz biegaczy do uczestnictwa w Bieg Niepodległości PL.
Organizator zapewnia pakiety startowe dla 120 uczestników /decyduje kolejność zapisów!/ Warunkiem rejestracji do Biegu jest prawidłowe wypełnienie, podpisanie i przekazanie do Organizatora Formularza Rejestracyjnego. Rejestracja odbywać się będzie od 04.11. do 08.11.2019 r. w GOK.
Informujemy, że opłata startowa wynosi: dla osób dorosłych (pełnoletnich) 10 złotych, dla dzieci i młodzieży (do lat 17 włącznie) udział w biegu bezpłatny.
W pakiecie startowym Uczestnicy startujący w Biegu otrzymują specjalny numer startowy, kotylion oraz na ukończenie Biegu pamiątkowy medal. Organizator przewiduje po Biegu Honorowym (1918 m) dodatkowo Bieg OPEN – sportowo – rywalizacyjny na dystansie ok. 4 km - 2 pętle wokół zbiornika wodnego.
Nagrodę otrzyma:
• najliczniej reprezentowana rodzina w Biegu Honorowym (1918 m) - w pierwszej linii pokoleniowej,
• najstarszy uczestnik Biegu Honorowego
• najmłodszy uczestnik Biegu Honorowego
• uczestnika biegu Honorowego, który dobiegnie do mety jako pierwszy,
najliczniej zorganizowana grupa Biegu Honorowego (organizator zachęca do udziału grupy zorganizowane ze szkół, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń),
• trzech pierwszych uczestników, którzy dobiegną do mety jako pierwsi w Biegu Open (ok. 4 km).
Na mecie gorąca herbata i zupa.
Więcej informacji w regulaminie biegu.
Zapraszamy wszystkich biegaczy i mieszkańców Bolimowa na imprezę biegową w atmosferze sportowej rywalizacji.
DO POBRANIA
http://www.gokbolimow.pl/news/bieg-niepodlegoci-2019 - Regulamin i Karty Zgłoszenia.

 


czytaj dalej...

ANGIELSKI DLA DZIECI 4-7 lat METODA TEDDY EDDIE

11.09.2019

NOWOŚĆ W GOK! ANGIELSKI DLA DZIECI 4-7 lat METODA TEDDY EDDIE
Drodzy Rodzice, kochane Dzieci
Jeśli nie znacie jeszcze psotnego Misia Eddie zapraszamy do GOK, w środę (18.09 od godz.16.30) na lekcję pokazową, podczas której Teddy Eddie będzie bawił się z dziećmi i to zupełnie po angielsku!
- lekcje pokazowe są bezpłatne i niezobowiązujące
- po lekcji odbędzie się kilkuminutowa prezentacja dla rodziców
- zajęcia odbywają się w określonych grupach wiekowych, aby lekcja była jak najbardziej dostosowana do wieku dzieci i odzwierciedlała prawdziwe warunki zajęć
- zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 35 minut,
- każdy kursant, w programie nauki j.angielskiego metodą Teddy Eddie otrzymuje taki oto zestaw, a w nim:
- podręcznik z ćwiczeniami, bo bez tego, ani rusz
- poradnik dla rodziców, aby wiedzieć jak wspierać malucha w nauce
- CD, dostęp do platformy e-learningowej PlayGround, aby nauka nie ograniczała się tylko do zajęć w GOK
- mini-zestaw z obrazkami lub naklejkami, do powtarzania materiału, np. w podróży
- teczka na materiały lub woreczek, żeby nic nie zginęło
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego
Zapisy przyjmujemy ☎️ 46 838 03 43.
Lekcja pokazowa dla 4-5 latków godz.16.30
Lekcja pokazowa dla 6-7 latków godz.17.15
Współpraca z Centrum Języków Obcych Perfect - Skierniewice.


czytaj dalej...

Mała książka - Wielki Człowiek

10.09.2019

Ruszamy z kolejną edycją projektu "Mała książka - wielki człowiek" dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do Gminnej Biblioteki Publicznej w BOLIMOWIE otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą. Dotyczy również zapisanych czytelników. Czekamy na Was w naszej Bibliotece! W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Zapraszamy - książeczki czekają!


czytaj dalej...

Magia programowania i kodowania z robotami Photon

10.09.2019

Magia programowania i kodowania z robotami Photon. Zapraszamy naszych zapisanych Programistów na dzisiejsze zajęcia - godz.17.00. Spotykamy się we wtorki o godz. 17.00 (wymagane zapisy!)
Kim jest Photon?
Interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.
Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie – poprzez zabawę!
W trakcie zajęć nasi podopieczni zaprogramują Photona za pomocą 4 graficznych języków programowania:
Photon Draw - programowanie poprzez rysowanie palcem ścieżki;
Photon Badge - tworzenie programu za pomocą instrukcji z symbolami;
Photon Blocks - programowanie poprzez łączenie i konfigurowanie bloczków;
Photon Code - tworzenie sekwencji kodu podobnego do prawdziwego programowania;


czytaj dalej...

NOWOŚĆ Programowanie Minecraft

10.09.2019

Programowanie w świecie Minecraft

Zajęcia pokazowe DEMO (bezpłatne) odbędą się 17 września o godz. 16.30 GOK Bolimów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - wraz z rodzicami! Koszt zajęć ok.28 zł/ 60 minut spotkanie. Oferta skierowana dla uczniów szkoły podstawowej (od kl. I). Każde dziecko ma swoje stanowisko (max. 10 osób w grupie). Jeżeli dziecko zna minecraft i lubi grać w gry komputerowe - to kurs jest idealnie stworzony dla niego. Zajęcia będą odbywać się we wtorki o godz. 16.30. Szczegóły pod nr tel. 603115153 lub z plakatu.

 


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie 2019 za nami!

10.09.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie w dn. 7 września zaprosiła mieszkańców gminy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania – akcji odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem czytane były klasyki polskich nowel. Wspólne czytanie rozpoczęło się o godz.12.00. Podczas uroczystości odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy. Przygotowano również dodatkowe atrakcje. Każdy mógł wziąć udział w loterii oraz otrzymać okazjonalną przypinkę i magnes. Na zakończenie wszyscy chętni amogli skorzystać z możliwości ostemplowania specjalnych kart z wizerunkiem Pary Prezydenckiej, okolicznościową pieczęcią upamiętniającą VIII edycję Narodowego Czytania. Cieszy fakt, że mieszkańcy gminy chcieli zarówno słuchać, jak i czytać ponadczasową klasykę. Dopisało liczne grono czytelników, nie zawiodły też nasze władze. Jako pierwszy czytał Pan Wicewójt Patryk Kołosowski, który zaprezentował nam fragment noweli "Dym" M. Konopnickiej. Następnie Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Janina Werle przeczytała kolejną część rozdziału. Nauczyciel przedszkola - Anna Głowacka - Tarczyk zaprezentowała nam fragment noweli "Sachem" H. Sienkiewicza. "Katarynkę" B.Prusa przeczytała uczennica Marysia Kowalska. Głównym celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Akcji Narodowego Czytania „Noweli Polskich". Zapraszamy do fotogalerii.


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl