Informacja o przebiegu „Bolimowskiego Biegu po Zdrowie

10.10.2017

W dniu 3 października 2017 r. odbyła się 13 edycja „Bolimowskiego Biegu po Zdrowie” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, Zespołem Szkolno-Przedszkolny w Bolimowie oraz przy finansowym wsparciu Pełnomocnika Wójta Gminy Bolimów ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Trasę biegu przygotowali Lilla i Stanisław Cwalina. W biegach wzięli udział uczniowie placówek oświatowych z terenu gminy Bolimów – Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Bolimowie (kl. III-VII) i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych w Bolimowie oraz ze szkół podstawowych z: Łowicza, Kocierzewa, Łaguszowa, Dębowej Góry, Lnisna; gimnazjów z: Kocierzewa, Łaguszowa, Godzianowa, Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu, a także z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu. Ogółem biegło 189 uczniów /na podstawie otrzymanych na mecie kart startowych/, w tym::
- szkoły podstawowe – 146 osób
- gimnazja – 17 osób
- szkoły ponadgimnazjalne – 26 osób
Trzy pierwsze miejsca w każdym biegu premiowane były medalami
i do 6 miejsca upominkami.
dziewczęta chłopcy
I-II klasa
1. Marika Krupa – SP Godzianów 1. Kuba Wojda- SP Łaguszów
2. Hanna Sekuła – SP Łaguszów 2. Dawid Czechowski – SP Godzianów
3. Daria Lipińska – SP Godzianów 3. Antoni Buczek – SP Kocierzew
III-IV klasa
1. Karolina Rokicka – SP Kocierzew 1. Bartosz Lus- SP Łowicz
2. Amelia Karalus – SP Godzianów 2. Tyberiusz Kołosowski – SP Bolimów
3. Patrycja Nowak – SP Bolimów 3. Mateusz Kocus – SP Bolimów
V-VI klasa
1. Maja Czerwińska – SP Łowicz 1. Kornel Wolinski – SP Łaguszów
2. Maria Kotlarska – SP Kocierzew 2. Jan Filipowicz – SP Łowicz
3. Wiktoria Piekacz – SP Kocierzew 3. Mikołaj Modzelewski – SP Kocierzew
VII klasa
1. Alicja Krupa – SP Lnisno 1. Konrad Kaźmierski – SP Łowicz
2. Małgorzata Brzozowska – SP Kocierzew 2. Igor Frączkiewicz – SP Dębowa Góra
3. Zofia Aftewicz – SP Bolimów 3. Miłosz Klimczak – SP Łaguszów
gimnazja
1. Wiktoria Wojda – Łaguszów 1. Michał Sobczak – Łowicz
2. Weronika Kubik – Godzianów 2. Norbert Klepaczka- Godzianów
3. Sylwia Lipińska – Godzianów 3. Sylwester Rochalski – Godzianów

szkoła ponadgimnazjalna
1. Anna Pęśko – Bolimów 1. Michał Kunat – Bolimów
2. Gabriela Włodarczyk – Łowicz 2. Adrian Centkowski – Bolimów
3. Sylwia Kazimierczak - Łowicz 3. Jan Bryła – Łowicz
W „Bolimowskiego Biegu po Zdrowie” dla gimnazjalistów prowadzona była także punktacja zespołowa, oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców.
W klasyfikacji zespołowej puchary za trzy pierwsze miejsca zdobyły szkoły:
dziewczęta
I. Gimnazjum w Godzianowie
II. Publiczne Gimnazjum w Łaguszowie
chłopcy
I. Gimnazjum w Godzianowie
II. Publiczne Gimnazjum w Łaguszowie
III. Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu
Puchary dla szkół ufundowało Starostwo Powiatowe w Skierniewicach.
Biegi odbyły się w sportowej atmosferze. Frekwencja w porównaniu do roku ubiegłego była niższa, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.


czytaj dalej...

Głosujecie? ... my tak!

10.10.2017

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!
Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie została zgłoszona do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie"! Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Na naszą bibliotekę można głosować od 2 do 31 października. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.wspolneczytanie.pl/ i CODZIENNIE oddawać głos!


czytaj dalej...

"e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści"...

10.10.2017

Szkolenia w ramach projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" nabierają rozpędu! Za nami pierwsze certyfikaty ukończenia szkoleń w Bolimowie. Zapraszamy mieszkańców gminy Bolimów na bezpłatne szkolenia z e-usług. Zapisz się już dziś! "Przyjdź i przekonaj się sam, że naprawdę warto inwestować jest w siebie, we własne dobre samopoczucie i wiedzę"- zapraszam Karolina Jażdżyk - trener lokalny projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" na terenie gminy Bolimów.

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9, tel.: 46 838 03 43,  +48 605 769 151
e-mail: gokbol@poczta.onet.pl


czytaj dalej...

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa...

02.10.2017

Drodzy Państwo,


Prosimy o Wasze Głosy w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Mam trzy świetne projekty, które zakwalifikowały się dalej. Pamiętajcie możecie głosować TYLKO RAZ i oddać podczas głosowania jednorazowo 3 głosy! Swój głos może oddać każdy mieszkaniec gminy Bolimów, powiatu skierniewickiego, rawskiego, brzezińskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego ... BEZ WZGLĘDU NA WIEK! Do rejestracji online wystarczy mieć adres e-mail i przygotować swój PESEL. www.bo.lodzkie.pl/glosuj-online/ Dla tych, którzy wolą wersję tradycją - już niedługo głosy papierowe będą możliwe do oddania w punkcie mobilnym w GOK.

GŁOSUJEMY www.bo.lodzkie.pl/glosuj-online/

W228 - Międzynarodowy Festiwal Historii Ożywionej i Kinematografii wojennej Bolimów 2018
3- dniowy, darmowy festiwal filmowy pod bolimowskim gołym niebem...

W201- „Festiwal kowalstwa i innych dawnych zawodów”
Zapoznanie społeczeństwa poprzez wspólne warsztaty i pokazy z dawnym rzemiosłem.
Integracja międzypokoleniowa i uwrażliwienie na naszą historię
Zapoznanie z technikami i stylami kowalskimi reprezentowanymi przez różne pokolenia kowali i ich wykorzystanie do wykucia pamiątkowego herbu Bolimowa. Zwiedzanie historycznej kuźni.
Równolegle zapraszamy na warsztaty bibułkarski , powroźniczy, wycinanki, tkacki, garncarski, zielarski, olejarski, farbiarski, haftu…

W211 - „Bioróżnorodność mojej małej Ojczyzny”
Poprawa środowiska naturalnego poprzez proces edukacyjny opierający się na zorganizowaniu dla młodzieży szkolnej i dorosłych z powiatów Skierniewickiego i Rawskiego warsztatów terenowych z przyrodnikami na temat.:
- bogactwo i różnorodność świata owadów i ich znaczenie dla życia i gospodarki ludzkiej
- istota równowagi w przyrodzie
- ptaki i ich znaczenie w przyrodzie
- rozpoznawanie roślin dzikich i ich zastosowanie
- czynna ochrona przyrody w aspekcie zadań projektu (jak każdy obywatel może pomóc przyrodzie.


 

 


czytaj dalej...

Rusza akcja Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne...

02.10.2017

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!
Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie została zgłoszona do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie"! Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Na naszą bibliotekę można głosować już od 2 października, a tymczasem już dziś kliknijcie w poniższy link i zarejestrujcie się na tej stronie, bo właśnie na niej będzie można oddawać głosy!

https://www.wspolneczytanie.pl/


czytaj dalej...

707 - 705 "Drogi, które łączą" relacja

29.09.2017

W minioną sobotę (23 września 2017) odbył się Rajd Rowerowy 707-705 „Drogi, które łącza” oraz Piknik Integracyjny samorządów Nowy Kawęczyn - Skierniewice – Bolimów. Ponad 70 uczestników (miłośników dwóch kółek), przejechało 35 km trasą Nowy Kawęczyn – Skierniewice – Bolimów. Ok. godziny 14:00 rowerzyści dojechali na bolimowski rynek, gdzie organizatorzy przygotowali piknik integracyjny z oprawą muzyczną i artystyczną. Wcześniej, uczestników rajdu bardzo miło zaskoczyła (na terenie gminy Bolimów) grupa rekonstruktorów ubrana w mundury żołnierzy. Rowerzyści zostali obdarowani przez rekonstruktorów okolicznościowymi kartami – reprinty I wojny światowej. Organizatorami Rajdu byli: Urząd Gminy Bolimów, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, Miasto Skierniewice, Gmina Nowy Kawęczyn, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, LGD Gniazdo. Cała impreza odbyła się przy bezdeszczowej aurze i w dobrej atmosferze, stworzonej przez uczestników rajdu. Wielu uczestników pikniku skorzystało z poczęstunku w postaci grochówki, przygotowanej specjalnie na tę okazję. Czuliśmy się też bezpiecznie, za sprawą współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bolimowie oraz Policją. Po uroczystym otwarciu Rajdu, którego dokonał Wójt Gminy – Stanisław Linart odbyły występy artystyczne. Rozpoczął je bardzo udany koncert Bolimowskiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Mieczysława Witkowskiego, na scenie mogliśmy słuchać występów Zespołu Mokate z Nowego Kawęczyna, Julii Tuszyńskiej, Patrycji Okońskiej, Weroniki Kozieł, Julii Śmigiery, Aleksandry i Zofii Aftewicz; Marysi Kowalskiej, Gabrysi Paga i Wiktorii Nowackiej ze Studia Piosenki GOK pod kierunkiem Wojciecha Smyka, Zespołu Dafter i Avatar. Cały czas czynne było stoisko promocyjne LGD Gniazdo, gdzie przeprowadzano konkursy z nagrodami. Były darmowe dmuchańce, animacje i konkursy dla dzieci. Nie brakowało również chętnych do zwiedzania stoisk sztuki ludowej. Był warsztat tkacki Iwony Wasilewskiej, pokaz kucia Edwarda Buczka i warsztaty toczenia na kole garncarskim pod okiem Pawła Aftewicza. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko promocyjne Stowarzyszenia Inicjatywy Ziemi Bolimowskiej, które promowało film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” oraz rozdawało ulotki zachęcające do głosowania na projekt „Międzynarodowy Festiwal Historii Ożywionej w Kinematografii Wojennej Bolimów 2018”, który uzyskał akceptację w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego 2018. Wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom, wykonawcom oraz osobom prywatnym, które zaangażowały się w organizację Rajdu 707-705 „Drogi, które łącza” oraz pikniku składamy gorące podziękowania.

fot. Rafał Szeliga.


czytaj dalej...

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!

29.09.2017

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!
Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie została zgłoszona do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie"! Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Na naszą bibliotekę można głosować już od 2 października, a tymczasem już dziś kliknijcie w poniższy link i zarejestrujcie się na tej stronie, bo właśnie na niej będzie można oddawać głosy!
https://www.wspolneczytanie.pl/czytaj dalej...
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl