Ostatni tydzień akcji dla zwierzaka

03.03.2020

Akcja dla zwierzaków... "Łapy, łapy, cztery łapy" - w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie można oddać karmę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Skierniewicach. Inicjatorką zbiórki karmy jest wolontariuszka Marta Małecka. Wielu z Nas ma w domu czworonożnych przyjaciół, o których dbamy i traktujemy jak członków naszej rodziny. Jednak są też zwierzęta, które nadal czekają na to by zaznać miłości, ciepła oraz poczucia bezpieczeństwa u boku człowieka. Jeśli chcesz pomóc, przyłącz się do zbiórki i wpadnij do nas z podarunkiem.


czytaj dalej...

VIII BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

02.03.2020

Za nami VIII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Zastępca Wójta Gminy - Patryk Kołosowski odczytał list Andrzeja Dudy, prezydenta RP, który objął to przedsięwzięcie patronatem. „Uznając za wielką zasługę dla naszej narodowej pamięci i umacniania patriotyzmu Polaków to, że dzięki Państwa pracy dobro, wielkość, odwaga, wierność, szlachetność okazały się wartościami nie tylko wzniosłymi, ale też atrakcyjnymi i modnymi” - napisał w liście prezydent kończąc swoje przesłanie zawołaniem „Cześć i chwała bohaterom”.

W tegorocznej edycji biegu w Bolimowie udział wzięło ponad 120 uczestników. Zawodnicy przekraczając linię mety otrzymali pamiątkowy medal i mogli pokrzepić siły prawdziwą żołnierską grochówką, przygotowaną przez KGW Sierzchów.

Dystans tradycyjnie wyniósł 1963 m. Najszybszy okazał się Konrad Wisiński, który wygrał bieg w kategorii open. Drugie miejsce zdobył Radosław Boguś, trzecie - Karol Gapys.
Klasyfikacja biegu (10 pierwszych miejsc):
I. Konrad Wisiński
II. Radosław Boguś
III. Karol Gapys
IV. Paweł Boguś
V. Andrzej Górniak
VI. Jan Osicki
VII. Zbigniew Skroński
VIII. Michał Konopczyński
IX. Tomasz Zaborowski
X. Tomasz Pardej

Przyznano także dodatkowe medale dla:
Najmłodszego uczestnika na trasie: Ignasia Potempę. Najstarszej zawodniczki (prababcia Ignasia) Pani Haliny Zbyszyńskiej. Najliczniejsza rodzina biorąca udział w biegu: rodzina Państwa Potempów. Gratujemy!

Statuetki open i medale dodatkowe wykonane przez Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Organizator akcji na terenie gminy Bolimów - Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie.


czytaj dalej...

Bolimowskie inicjatywy lokalne. Spotkanie z Animatorem P....

28.02.2020

Dziś w Ośrodku mieliśmy spotkanie z naszym Animatorem Pawełm Kamińskim, z którym będziemy współpracować w ramach projektu „Bolimowskie inicjatywy lokalne”.

Omawialiśmy wszystkie szczegóły realizacji projektu – począwszy od sposbu poznania Waszych oczekiwań względem oferty Ośrodka, zaproszenia Was do jej współtworzenia, aż po festiwal pomysłów kulturalnych mieszkańców. W ramach naszych działań, chcemy dotrzeć do osób nieobecnych do tej pory w życiu Ośrodka, poznać Wasz potencjał i zrealizować inicjatywy lokalne.

Wszytko to w ramach dofinansowania z Domu Kultury + Inicjatywy lokalne 2020.

Jesteście gotowi na wspólne wyzwania? Śledźcie nasz profil, bowiem kolejne szczegóły już niebawem!

Stawiamy na Bolimów!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Animator Paweł Kamiński będzie uczestniczył w spotkaniach z mieszkańcami. Podczas spotkań porozmawiamy o GOK-u dla wszystkich, o potrzebach mieszkańców korzystających z oferty bolimowskiej przestrzeni kultury. Spotkanie będzie kolejną okazją do wymiany poglądów, wizji oraz dyskusji.

Paweł Kamiński to doświadczony menedżer i animator kultury. Od 10 lat zarządza lokalnymi ośrodkami kultury. Aktualnie Ośrodkiem Postaw Twórczych - OPT we Wrocławiu.

Studiował m. in. socjologię i zarządzanie. Obecnie jest doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Jest również absolwentem Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz Szkoły Tutoringu Fundacji Szkoła Liderów.

Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury, w tym m. in. jako animator/ekspert udzielający wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury.

Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”.


czytaj dalej...

Co czeka nas w marcu?

27.02.2020

Ostatni tydzień lutego przed nami i chociaż w tym roku luty jest wyjątkowo długi, ponieważ ma aż 29 dni, to jego czas dobiega końca. A wraz z nim zawita marzec i mamy nadzieję, że piękna wiosna. Z tej okazji przedstawiamy nowy plan na marzec. Co czeka nas w marcu? Bieg Tropem Wilczym, Dzień Kobiet, konkursy wiosenne, wiosenne sprzątanie, reaktywacja Dyskusyjnego Klubu Książki, warsztaty wielkanocne dla dorosłych... i 8.03 CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST dla Ewy.

 


czytaj dalej...

Bieg Tropem Wilczym - pakujemy pakiety startowe!

26.02.2020

Już 1 marca o godz. 12:00 odbędzie się VIII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Prezentujemy tegoroczny pakiet startowy:
-odlewany medal
-pamiątkowa koszulka
-komiks Operacja „Market Garden” 1944 r."
-voucher na audiobook, opaska na rękę
-plakat oraz okolicznościowa torba
-grochówka oraz ciepła herbata

Taki sam pakiet otrzymują zarówno dzieci jak i dorośli.

Impreza odbędzie się w niedzielę 1 marca 2020. Start biegu o godzinie 12:00 przy zbiorniku wodnym kopalni żwiru w okolicach ul. Skierniewickiej i drogi do Wólki Łasieckiej (mapa)

PROGRAM BIEGU

godz.10.30   Otwarcie Biura Biegu przy zbiorniku  wodnym kopalni żwiru  w okolicach ul. Skierniewickiej i drogi do Wólki Łasieckiej /czerwony namiot z napisem Gmina Bolimów

godz.10.30 -11.45   Weryfikacja uczestników oraz wydawanie pakietów startowych.

godz.12.00  Start biegu

godz.13.00  Zakończenie i wspólny posiłek


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl