WYSTAWA „Temu Misiu”

13.02.2020

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie zaprasza na wystawę prac malarskich Agnieszki Kopczyńskiej. Tematem ekspozycji zatytułowanej „Temu Misiu” będą akwarele przedstawiające Misia. Inspiracją do powstania prac był słynny film Stanisława Barei pt. „Miś”. Wernisaż odbędzie się 14 lutego 2020 r. o godz.17:00 w GOK-u. Jeśli szukasz pomysłu jak spędzić Walentynki w Bolimowie, to koniecznie zobacz naszą galerię malarską. Zachęcamy do udziału w otwarciu wystawy.

Agnieszka Kopczyńska urodzona w roku 1974 w Łowiczu. Z zawodu prawnik. Malarstwo jest jej pasją od dziecka. Maluje głównie pejzaże, fascynują ją również konie (nie tylko jako obiekt malarski, ale też jako wspaniałe stworzenia, z którymi kontakt nadaje życiu szczególny i niepowtarzalny sens i smak), nie stroni też od aktu, ciągle poszukuje nowych wyzwań, inspiracji i sposobu ich wyrażania. Posługuje się różnymi technikami - akwarela, akryl, olej, tusze, techniki mieszane oraz ulubiona - pastel suchy, na różnego rodzaju podłożach malarskich.


czytaj dalej...

Bezpłatne szkolenia "ICT dla każdego"

13.02.2020

Rozpoczęliśmy bezpłatne szkolenia "ICT dla każdego" we współpracy z BSMART.  Czego można się nauczyć na szkoleniu?
-Podstawy pracy z komputerem.
-Podstawy pracy w sieci, przeglądanie stron internetowych.
-Tworzenie treści, drukowanie.
-Arkusze kalkulacyjne.Kwestie bezpieczeństwa.
-Rozwiązywanie problemów z komputerem.


czytaj dalej...

Ruszają zapisy do Biegu "Tropem Wilczym” w Bolimowie!

10.02.2020

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie serdecznie zaprasza do udziału w VIII edycji biegu „Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Podobnie jak w roku 2019 planujemy biegi na dystansie ok. 1963 metra. W gminie event odbywa się po raz trzeci. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia anty­komunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP jak również upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz zdrowego stylu życia. Limit pakietów startowych wynosi 110 miejsc.Organizatorami są: Fundacja Wolność i Demokracja, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, Urząd Gminy w Bolimowie. Impreza odbędzie się w niedzielę 1 marca 2020. Start biegu o godzinie 12:00 przy zbiorniku wodnym kopalni żwiru w okolicach ul. Skierniewickiej i drogi do Wólki Łasieckiej (mapa). Zapisów można dokonywać osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Warunkiem rejestracji do Biegu jest prawidłowe wypełnienie, podpisanie i przekazanie do Organizatora Formularza Rejestracyjnego oraz uiszczenie opłaty. Wpisowe dla osób pełnoletnich 10 zł; osoby niepełnoletnie uczestniczą w biegu bezpłatnie. Rejestracja odbywać się będzie od 10.02 - 21.02.2020 r. lub do wyczerpania limitu 110 miejsc. W przypadku wyczerpania limitu startowego w biegu mogą uczestniczyć pozostali chętni po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, ale bez otrzymania pakietu startowego. Wszystkie informacje dostępne w regulaminie.


czytaj dalej...

Akcja dla zwierzaków

10.02.2020

Akcja dla zwierzaków... "Łapy, łapy, cztery łapy" - w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie można oddać karmę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Skierniewicach. Inicjatorką zbiórki karmy jest wolontariuszka Marta Małecka. Wielu z Nas ma w domu czworonożnych przyjaciół, o których dbamy i traktujemy jak członków naszej rodziny. Jednak są też zwierzęta, które nadal czekają na to by zaznać miłości, ciepła oraz poczucia bezpieczeństwa u boku człowieka. Jeśli chcesz pomóc, przyłącz się do zbiórki i wpadnij do nas z podarunkiem.


czytaj dalej...

Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020

10.02.2020

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie został beneficjentem programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020.

W ramach programu wyłoniono 50 beneficjentów z terenu kraju, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację zadania - nasz Ośrodek jest jedynym z terenu województwa łódzkiego.

Program Dom Kultury+, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury, skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej.

W ramach realizacji I części zadania przeprowadzimy badania potrzeb lokalnej społeczności, na ich podstawie opracujemy diagnozę identyfikującą oczekiwania kulturowe mieszkańców Gminy Bolimów. Przeprowadzimy także konkurs inicjatyw lokalnych, które będą realizowane w II części projektu.

Dzięki projektowi będziemy mogli w lepszym stopniu dopasować ofertę kulturalną Ośrodka do jak największego grona mieszkańców oraz nawiązać dialog z grupami społecznymi, które do tej pory nie uczestniczyły w życiu kulturalnym gminy.

Czas realizacji I części zadania luty - czerwiec 2020
Uzyskane dofinansowanie 7500 zł


 


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl