Narodowe Czytanie 2019 za nami!

10.09.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie w dn. 7 września zaprosiła mieszkańców gminy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania – akcji odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem czytane były klasyki polskich nowel. Wspólne czytanie rozpoczęło się o godz.12.00. Podczas uroczystości odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy. Przygotowano również dodatkowe atrakcje. Każdy mógł wziąć udział w loterii oraz otrzymać okazjonalną przypinkę i magnes. Na zakończenie wszyscy chętni amogli skorzystać z możliwości ostemplowania specjalnych kart z wizerunkiem Pary Prezydenckiej, okolicznościową pieczęcią upamiętniającą VIII edycję Narodowego Czytania. Cieszy fakt, że mieszkańcy gminy chcieli zarówno słuchać, jak i czytać ponadczasową klasykę. Dopisało liczne grono czytelników, nie zawiodły też nasze władze. Jako pierwszy czytał Pan Wicewójt Patryk Kołosowski, który zaprezentował nam fragment noweli "Dym" M. Konopnickiej. Następnie Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Janina Werle przeczytała kolejną część rozdziału. Nauczyciel przedszkola - Anna Głowacka - Tarczyk zaprezentowała nam fragment noweli "Sachem" H. Sienkiewicza. "Katarynkę" B.Prusa przeczytała uczennica Marysia Kowalska. Głównym celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Akcji Narodowego Czytania „Noweli Polskich". Zapraszamy do fotogalerii.


czytaj dalej...

KONCERT W BOLIMOWIE - "MUZYKA WIELU KULTUR - SPOTKANIE ZE...

10.09.2019

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie
zaprasza na BEZPŁATNY koncert:


"MUZYKA WIELU KULTUR - SPOTKANIE ZE SŁOWIAŃSKĄ GWIAZDĄ"

22 września godz. 17.00 Dom Ludowy, Rynek Kościuszki

Zapraszamy na niepowtarzalny koncert, który wprowadzi was w kulturę naszych przodków. Zabierze nas w podróż przez wykonywane na żywo utwory, które pozwolą nam poznać muzykę ludową, rosyjską, bałkańską, żydowską i inną. Prezentowana muzyka ma przede wszystkim promować kulturę słowiańską. Każdy uczestnik koncertu otrzyma płytę wydaną przez Zespół.

KONCERT JEST BEZPŁATNY.
WYMAGANY JEST ODBIÓR BILETÓW/WEJŚCIÓWKĘ W GOK BOLIMÓW.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
:

Zadanie "MUZYKA WIELU KULTUR - SPOTKANIE ZE SŁOWIAŃSKA GWIAZDĄ" jest finansowane w ramach @Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2019

https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/

 


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie - Biblioteka w Bolimowie

05.09.2019

Przypominamy, że w najbliższą sobotę odbędzie się Narodowe Czytanie. Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie poszukuje lektorów, którzy w dniu 7 września 2019 r. w godz. 12.00-13.30 będą czytali fragmenty polskich noweli. Zapraszamy mieszkańców gminy Bolimów, młodzież oraz wszystkie zainteresowane osoby do zgłaszania swojego udziału osobiście lub telefonicznie pod nr tel.: 46 8380343. Spotkanie ma formułę otwartą, każdy może w nim wziąć udział. Zapraszamy również wolnych słuchaczy. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową przypinkę i magnes. Do wylosowania będą również ciekawe nagrody.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie >>>
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

 


czytaj dalej...

Angielski dla dzieci, młodzieży i dorosłych

05.09.2019

Serdecznie zapraszamy na pilotażowe (bezpłatne) zajęcia z języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w małych grupach 4-6-osobowych. Możliwość utworzenia grupy dla dorosłych minimum 4 os.
Koszt zajęć 25-30zł/ lekcja.


czytaj dalej...

NOWOŚĆ Programowanie Minecraft dla dzieci i młodzieży w...

05.09.2019

Programowanie Minecraft dla dzieci i młodzieży w GOK!

Kurs odbywać się będzie we wtorki (pod warunkiem utworzenia grupy) w godz. 17.00-19.00 - do ustalenia!

Na zajęciach uczymy się kodować w obrazkowym języku LUA w środowisku Minecraft. Tworzymy programy, które będą wykopywać diamenty, budować domy i walczyć z potworami! Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które dobrze umieją czytać i pisać oraz młodzieży. Każde spotkanie to część offline ćwicząca myślenie algorytmiczne, część programistyczna i wspólna zabawa na serwerze. Program dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży, które znają grę Minecraft. Niezbędne będzie poznanie podstaw składni języka programowania i zrozumienie czym są pętle, warunki i zmienne.

 


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl