Galeria Przechodnia na płocie

12.07.2017

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotografii Izy Maciusowicz. Autorka jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wydziału Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie jest doktorantką Wydziału Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Fotografuje miejskie przestrzenie i ciekawostki z życia ulicy.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Złote Gody w Bolimowie

12.07.2017

10 par z gminy Bolimów zostało zaproszonych w dniu 30.06.2017 r. do Urzędu Stanu Cywilnego w Bolimowie, by świętować 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jubilaci otrzymali z rąk Wójta Stanisława Linarta medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie oraz listy gratulacyjne.
Jubileusz obchodzili:
Urszula i Józef Brysiak z Humina - Dobra Ziemskie (odebrali medale przed uroczystością),
Jadwiga i Wiesław Gaworscy z Łasiecznik,
Zdzisława i Ryszard Grzegorek z Humina,
Zofia i Franciszek Jagura z Łasiecznik,
Danuta i Tadeusz Lesiak z Nowych Kęszyc,
Teodozja i Bogdan Okrasso z Bolimowa,
Helena i Wojciech Pasińscy z Sokołowa,
Halina i Czesław Pęśko z Kurabki,
Krystyna i Stanisław Popowscy z Kurabki,
oraz Stefania i Stanisław Zagajewscy z Jasionny (nie przybyli).

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

 


czytaj dalej...

Wakacje z GOK - START

12.07.2017

Pierwszą wakacyjną atrakcją zorganizowaną przez ośrodek kultury była wycieczka do Pawiego Oczka w Łasiecznikach (30.06). Choć pogoda nam nie dopisała, zabawa była przednia. "Pawie oczko" to świetne miejsce pod każdym względem. Piękne, urocze i przemiłe zwierzątka: daniele, sarenki, konie, kucyk, mała czarna świnka, które skradną serce każdego odwiedzającego. Poza tym  bardzo mili i sympatyczni właściciele, którzy oprowadzają i chętnie opowiadają o swoim zwierzyńcu. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce. GODNE POLECENIA!

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

4 lipca ponad 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Gminy Bolimów uczestniczyła w wyjeździe do kina "Polonez" w Skierniewicach. Dzieci obejrzały bajkę "Gru, Dru i Minionki". Oczywiście nie zabrakło podczas seansu popcornu oraz natchosów a po wyjściu z sali kinowej, tradycyjnej wizyty w Mc Donaldzie. Z uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do domu.

 
11 lipca grupa dzieci z Bolimowa i okolic wraz z instruktorkami ośrodka kultury wybrała się na wycieczkę rowerową do Gospodarstwa Pasiecznego Mariusza Wasiaka w Wólce Łasieckiej. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Poznaliśmy fazy rozwoju pszczół, sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie dawniej i dziś oraz sposoby pozyskiwania miodu. Ciekawostką było poznanie pszczelej rodziny w ulu oraz sposób znakowania królowej. Nie sposób być w pasiece i nie kosztować owocu pszczelej pracy. Cała grupa rozkoszowała podniebienia miodem akacjowym. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, ile pracy kosztuje pozyskanie miodu. Pan Mariusz przygotował ognisko, więc po „części dydaktycznej” piekliśmy kiełbaski.
Gospodarz uświadomił nas, że większość kwiatów naszej flory istnieje dzięki pracy pszczół, a co za tym idzie dzięki nim wydają one nasiona i rodzą owoce. Niestety od ponad pół wieku obserwujemy niebezpieczną tendencję drastycznego zmniejszania się liczebności i bogactwa gatunkowego pszczół. Problem dotyczy zarówno pszczoły miodnej, jak i wszystkich dziko żyjących pszczół. Wina leży po stronie człowieka, często w jego nieumyślnych, lecz szkodliwych działaniach. Żeby temu przeciwdziałać musimy podejmować akcje propagujące ochronę pszczół! Można przecież śmiało stwierdzić, że dobro pszczół to również nasze dobro - nasze i przyszłych pokoleń! Dziękujemy Panu Mariuszowi Wasiakowi za pogłębienie naszej świadomości i gościnność.
Kolejnym punktem wycieczki rowerowej był Zaścianek Babie Lato (Ziemiary) i Zalew w Joachimowie – Mogiłach.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Więcej zdjęć na naszym FB

https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Bolim%C3%B3w-960521347319897/

 


czytaj dalej...

Przerwa wakacyjna Dyskusyjnego Klubu Książki

28.06.2017

27 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Tym razem spotkanie przygotowałyśmy w trochę innej formie. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrałyśmy się na spacer z kijkami nordic walking. W międzyczasie rozmawialiśmy o książce Witolda Horwatha "Ptakon". Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólne grillowanie do naszej stałej czytelniczki - Pani Jadzi. Wszystkim dopisywały humory i razem spędziliśmy miło czas. Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie i gościnność.

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy nowe spotkania, na których wymienimy się myślami, będziemy polemizować i debatować, przedstawimy swoje doświadczenia, wiadomości i spostrzeżenia oraz podzielimy się wrażeniami z przeczytanych książek.
Drogi Czytelniku, jeżeli lubisz czytać książki i chcesz podzielić się swoimi refleksjami – przyjdź do nas i dołącz do DKK działającego przy GBP w Bolimowie. Czekamy na Ciebie!

 


czytaj dalej...

Wernisaż wystawy Doroty Pietrzkowicz "Zatrzymane..."

28.06.2017

W minioną sobotę, 24 czerwca 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Pietrzkowicz. Na pozór abstrakcyjne prace, zaprezentowane na wystawie „Zatrzymane…” to przetworzone krajobrazy i rzeczywistość, która nas otacza. W obrazach artystki najważniejszą rolę odgrywa kolor i emocje, które towarzyszą jej podczas malowania. Wystawa malarska „Zatrzymane...” prowokuje do zadumy i zatrzymania w czasie, ucieczki od codzienności. Napełnia nas spokojem, sprzyja wyciszeniu. Obrazy artystki wyróżniają się, przyciągają uwagę, nie można przejść obok nich obojętnie. Prace Doroty charakteryzuje także niebywała kolorystyka i odwaga w wyrażaniu emocji. Tak naprawdę abstrakcja jest kwintesencją malarstwa. Prezentowane na wystawie obrazy, to dojrzałe kompozycje, pełne refleksji, z nutą nostalgii i tęsknoty. Każdy z obrazów, jak zdradziła sama autorka, to cząstka jej serca. Raz stworzone dzieła żyją nadal i mówią nam o czymś ważnym, o pięknie zwykłych rzeczy, które często są bardzo blisko nas, na wyciągnięcie ręki. Ważne jest w życiu na chwilę zwolnić, by spojrzeć na piękno otaczającego nas świata oczyma artysty i spróbować dostrzec ulotne piękno.
Wystawa będzie czynna do 28 lipca br.

 

 


czytaj dalej...
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl