Świętowaliśmy Dzień Bolimowa 21.7.2019

14.08.2019

Dzień Bolimowa 2019 już za nami. Piękna pogoda, wspaniali Artyści, którzy zaprezentowali się dla naszych Mieszkańców i Gości oraz moc innych atrakcji, które czekały na nas w niedzielne popołudnie, na pewno pozwolą zapamiętać tegoroczne święto naszej gminy jako jedno z udanych. Było rodzinnie, sportowo, integracyjnie, smacznie, kolorowo i tanecznie. Oprócz koncertów, uczestnicy imprezy mogli podziwiać stoiska rękodzieła, wystawę fotograficzną i skosztować lokalnych smaków - potraw, napojów, deserów, ciast przygotowanych przez KGW z Bolimowa i Sierzchowa. Podczas Święta Bolimowa odbył się konkurs kulinarny - I Bolimowski Festiwal Smaku. Oceniano walory smakowe i estetyczne, a poziom był niezwykle wysoki. Na bolimowskiej scenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród "Bolimowskie Dęby" za wybitne osiągnięcia i działania na rzecz gminy. Dzieci chętnie korzystały z wesołego miasteczka i zabaw proponowanych przez animatorów, a dorośli z atrakcji muzycznych. Tradycyjnie imprezę otworzyła Bolimowska Orkiestra Dęta. Na scenie wystąpili również Familia Mikulskich z Nowego Kawęczyna, Grupa Cosmo, Stars Roxette Tribute Band, Joanna Aleksandrowicz, Kamil Dawidziuk, wschodzące gwiazdy naszej gminy. Na zakończenie publiczność do zabawy rozgrzewał zespól disko-polo Imperium. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację Dnia Bolimowa.


czytaj dalej...

BOLIMOWSKI FESTIWAL SMAKU

12.07.2019

21 lipca w gminie Bolimów odbędzie się impreza kulturalno-rekreacyjna "Dzień Bolimowa". Bolimowskie Koło Gospodyń Wiejskich podczas imprezy zorganizuje konkurs kulinarny "Bolimowski przysmak". Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy.
Konkurs ma charakter imprezy otwartej.

REGULAMIN KONKURSU „Bolimowski przysmak” zorganizowanego w ramach BOLIMOWSKIEGO FESTIWALU SMAKU
§1
Organizator
Organizatorem konkursu jest Koło Gospodyń Wiejskich w Bolimowie
§2
Cele konkursu
1. Identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych, regionalnych potrawach stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu;
2. Zaprezentowanie bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych;
3. Wymiana doświadczeń i przepisów;
4. Promocja regionalnego rynku oraz inicjatyw lokalnych;
5. Wspieranie lokalnej tożsamości;
6. Promocja wykorzystania płodów rolnych oraz darów lasów;
§3
Uczestnicy
Konkurs jest skierowany do mieszkańców i sympatyków Gminy Bolimów. W konkursie mogą brać udział uczestnicy indywidualni oraz członkowie Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.
§4
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą uczestniczyć osoby indywidualne, członkowie KGW i Stowarzyszeń, które prześlą lub złożą kartę zgłoszenia do dnia podanego w paragrafie 6. Uczestnicy konkursu zobowiązani są przedstawić recepturę potrawy w dniu konkursu wraz z potrawą.

2. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie po jednej potrawie w każdej kategorii. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do prac na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zdjęć i publikacji przepisów potraw konkursowych.
3. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy, przyznania nagrody. Poprzez podanie danych osobowych uczestnik lub organizacja wyrażają zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska, nazwy organizacji, wizerunku w Internecie i prasie.
§5
Kryteria oceny
Ocenie konkursowej będą podlegać potrawy w trzech kategoriach:
• na słodko – ciasto, deser.
• na słono – danie główne, przystawka, zupa.
• przetwory – dżemy, weki, marynaty.

Potrawy będą oceniane zgodnie z następującymi kryteriami:
• walory smakowe
• wygląd potrawy
• estetyka podania
• wykorzystanie lokalnych produktów
§6
Termin
Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 19 lipca 2019 do godz. 18.00 osobiście do Gminnego Ośrodka Kultury lub pocztą elektroniczną na adres: gok@bolimow.pl
Potrawę lub/i przetwory wraz z przepisem należy dostarczyć w dniu 21 lipca 2019 roku do godz. 15.00 do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolimowie, ul. Żabia 2a.
§7
Zasady przyznawania nagród
O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu przez Organizatora Komisja Konkursowa, zwana dalej Komisją. Spośród zgłoszonych do konkursu potraw Komisja wybierze trzy z każdej kategorii, przyznając wyróżnienia.

Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna. Nagrody w konkursie zostaną ufundowane przez Organizatora. Autorzy zwycięskich oraz wyróżnionych potraw otrzymają indywidualne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom za udział
w konkursie.

Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 21 lipca 2019 r. podczas imprezy z okazji Dnia Bolimowa.


czytaj dalej...

„Od nocy do nocy” – koncert Joanny Aleksandrowicz

10.07.2019

Gminny Ośrodek Kultury i Gmina Bolimów zapraszają na koncert filmowo-musicalowy Joanny Aleksandrowicz pt. „Od nocy do nocy”.

„Od nocy do nocy” to najpiękniejsze utwory z filmów i musicali polskich i światowych. Na pierwszy plan wybijają się ciekawe aranżacje, wartościowe teksty i wyrazista, emocjonalna interpretacja. Słuchacze opuszczają koncert z poczuciem swoistego „katharsis”. Ciężko nie uronić łzy, bo muzyka prezentowana na koncercie jest efektem pasji, zaangażowania oraz emocji.

Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalista od lat związana ze sztuką. Znajomi określają ją mianem „zakręconej perfekcjonistki”, mającej niespożyte pokłady energii. Lubi mówić o sobie, że ma „duszę z minionej epoki”. To sformułowanie nabiera pełnych barw podczas jej koncertów i recitali, ale nie tylko. Kocha swój zawód i jest ciekawa życia, ludzi oraz każdego doświadczenia artystycznego.

 


czytaj dalej...

Zajęcia Fitness

08.07.2019

2 zajęcia FIT! W roli głównej gumy oporowe do ćwiczeń --> Mini Bandy.
Na zajęcia fitness obowiązują zapisy online, osobiste lub telefoniczne 46 8380343. Limit miejsc - 12 osób.
Jeżeli zakupujecie mini bandy zwrócicie uwagę na poziom oporu. Dla początkujących: żółta (ultra lekka): 0,4 mm i zielona (lekka): 0,6 mm, średniozaawansowanych: niebieska (średnia): 0,8 mm, zaawansowanych: czerwona (ciężka) : 1 mm i czarna (extra ciężka): 1,2 mm.
Zajęcia Fitness przeznaczone są tylko dla osób Dorosłych ( +18 lat) oraz nie posiadających przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych.

 


czytaj dalej...

UWAGA zmiana

04.07.2019

Uwaga
Zmiana zajęć fitness w Bolimowie. Widzimy się w piątek 5 lipca o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Zajęcia poprowadzi certyfikowana instruktorka z doświadczeniem - Paulina Rewcio NOWA CENA. Koszt 15zł/pełna godzina. Pierwsze zajęcia  5 lipca - 10zł. Przy większej liczbie zainteresowanych osób, których nasza sala mogłaby nie pomieścić, przejdziemy do Domu Ludowego. Obowiązkowe maty. Wprowadzamy zapisy telefoniczne 468380343.


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl