Dzień Pluszowego Misia 2017

Wesołe świętowanie Dnia Pluszowego Misia stało się tradycją Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Bolimowie. 24 listopada GOK i GBP w Bolimowie zorganizowały zabawy dla przedszkolaków z okazji Dnia Pluszowego Misia. W spotkaniu wzięli udział wychowankowie Przedszkola w Bolimowie, Huminie, Kęszycach i Kurabce. Ten dzień rozpoczął się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy twórcze oraz zabawy przy piosenkach. Na koniec każde z Przedszkoli zabrało udział w ADOPCJI MISIA. Wylosowane przez Panie Przedszkolanki Misie znalazły nowy dom i nowych opiekunów. Dzieciaczki otrzymały pamiątkowe, zrobione specjalnie na tę okazję – zakładki do książek w kształcie misia. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom oraz możliwość zabawy z pluszakiem. Uwieńczeniem zabawy były torty w kształcie misia z płonącą racą. Cała sala odśpiewała "Sto lat!! Sto lat!!! Niech żyje misio nam!!!". Na zakończenie zajęć zaprosiliśmy dzieci do grupowego pamiątkowego zdjęcia. Dzień Pluszowego Misia od 2002 roku obchodzony jest 25 listopada. Został on ustanowiony w setną rocznicę wydarzenia, które zainspirowało powstanie pierwszego pluszowego niedźwiadka, a z którym wiele wspólnego miał Theodore Roosevelt - 26. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. To właśnie na jego cześć pierwsza zabawka otrzymała imię Teddy. Święto to jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom, że warto czytać książki.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.