e-Mocna Gmina Bolimów zaprasza mieszkańców na szkolenia

Informacja prasowa Bolimów, dn. 23.08.2017 r.

e-Mocna Gmina Bolimów zaprasza

mieszkańców na szkolenia

W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę? To przykładowe tematy bezpłatnych szkoleń, z których mogą skorzystać mieszkańcy Bolimowa.

zaczynamy rekrutację! startujemy we

wrześniu

Nie czekaj – zgłoś się już dziś do Gok Bolimów

Szkolenia organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Każda osoba może skorzystać z takich szkoleń, których najbardziej potrzebuje. Obecnie do wyboru jest blisko 20 tematów w następujących obszarach:

• praca i rozwój zawodowy (jak napisać CV i list motywacyjny, co można zyskać, zakładając profil na portalach LinkedIn czy Goldenline);

• relacje z bliskimi (jak założyć konto na Facebooku, w jaki sposób sprawdzać oceny dziecka w dzienniku elektronicznym, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz rodziny w sieci);

• edukacja (jak wspólnie z innymi zaplanować działania czy stworzyć prezentację, używając konta Google);

• odpoczynek i hobby (jak znaleźć ciekawy koncert czy wystawę w swojej okolicy, jak kupować w sieci bilety na spektakle, w jaki sposób legalnie oglądać filmy);

• zdrowie (jak zapisać się przez internet do lekarza, jak sprawdzić swoje miejsce w kolejce do sanatorium, gdzie w sieci dowiedzieć się więcej o lekach);

• finanse (jak przez internet sprawdzić stan konta, zrobić przelew czy założyć lokatę, w jaki sposób płacić kartą, jak oszczędzać i kontrolować domowy budżet);

• religia i potrzeby duchowe (jak kontaktować się ze swoją parafią z pomocą internetu, jak korzystać
    ze stron informacyjnych cmentarzy, jak nawiązać kontakt z grupami zainteresowanymi pielgrzymowaniem);

• sprawy codzienne (w jaki sposób rozliczyć PIT przez internet, do czego wykorzystywać na co dzień dysk Google, jak wysłać list lub paczkę bez odwiedzania poczty);

• zaangażowanie obywatelskie (skąd czerpać informacje o swojej miejscowości, jak sprawdzić, co robią posłowie i posłanki wybrani z danego okręgu, w jaki sposób włączyć się w działania organizacji pozarządowych).

Szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia. Gminny Ośrodek Kultury poleca je szczególnie tym ludziom, którzy planują zmianę pracy, chcieliby nauczyć się czegoś nowego, mają kłopoty z domowymi finansami i dzięki internetowi mogliby zaoszczędzić pieniądze. A także osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy tym, które dotychczas nie korzystały z sieci (dla tych ostatnich przeznaczone jest dodatkowe szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem”).

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Szkolenia są bezpłatne. Odbywają się w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina Bolimów dołączyła do tej inicjatywy jako jedna ze 101 gmin z całej Polski.

Realizację szkoleń koordynuje Irena Śmigiera-Milewska, która na co dzień pracuje w GOK Bolimów. Polecam kontakt mailowy. Wystarczy napisać na adres gokbol@poczta.onet.pl. Oczywiście jeśli ktoś nie ma maila lub po prostu woli porozmawiać, bardzo proszę o telefon: 46 8380343, 605769151. Umówimy się wtedy na spotkanie, podczas którego przedstawię dokładnie tematykę szkoleń i ustalimy, które z nich będzie rzeczywiście najbardziej potrzebne - wyjaśnia Milewska.

Kolejnym krokiem będzie ustalenie terminów szkoleń (będą zależne m.in. od tego, w jakim tempie będą zbierać się grupy szkoleniowe). Poprowadzi je Karolina Jażdżyk – trenerka, która ma już za sobą intensywne przygotowanie do tego zadania, dzięki warsztatowi w ramach projektu „e-Mocni”.

Szkolenia odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie – sala komputerowa na górze. Co ważne, oprócz komputerów i internetu, na miejscu jest tu również dodatkowy sprzęt, który ułatwi w nich udział. W ramach „e-Mocnych” do gminy trafiły: urządzenia wielofunkcyjne, tablety z systemem Android, klawiatura z dużymi klawiszami, Trackball. Wartość sprzętu to 5999zł.

Więcej informacji na temat szkoleń:

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9, 99-417 Bolimów tel: 46 8380343, 605769151.

www.gokbolimow.pl

www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Bolim%C3%B3w-960521347319897/

www.e-mocni.org.pl

fb.com/emocniPL

Projekt „e-Mocni” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za jego wdrożenie odpowiada partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.