FINAŁ "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH" WYGRANY!!!

13 maja 2017 r. (sobota) odbył się finał akcji „ Z książką na walizkach”– V łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami, którego MiPBP w Kutnie była współorganizatorem. Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 11 przemarszem ze stadionu przy ul. Kościuszki, finiszowaliśmy na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. W imprezie uczestniczyły dzieci z rodzicami i wychowawcami z Bielawek, Byszewa, Oporowa, Pniewa, Sieradza, Szczytu, Złoczewa oraz Kutna.

Kolorowy korowód rozpoczął wielki finał „Z książką na walizkach”. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi i trochę starsi aktorzy w utworach związanych z przesłaniem wydarzenia oraz w scenkach nawiązujących do książek zaproszonych autorów. Po każdym przedstawieniu na scenie pojawiał się autor książki, który rozmawiał z publicznością, dzielnie odpowiadając na pytania. Uczestnicy imprezy mogli korzystać z atrakcji, jakie dla nich przygotowaliśmy. Było malowanie twarzy, były bańki mydlane, zajęcia animacyjne, balony, foto-budka oraz Zamek – przy którym można było robić sobie zdjęcia z pisarzami. Uwagę przykuło stoisko z autorami, przy którym można było kupić książki i otrzymać autograf.

Jak było? Wesoło, bo rodzinnie, bardzo artystycznie bo z pomysłem i spontanicznością.

Podczas kutnowskiego finału "Z książką na walizkach" - V łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację do książki. Pierwszy etap konkursu odbywał się w szkołach lub bibliotekach, które odwiedzali zaproszeni pisarze. Na spotkaniach autorskich były wybierane i nagradzane książką oraz dyplomem trzy prace, z których jedna przechodziła do drugiego etapu. Spośród tych prac jury wyłoniło autorów najciekawszych Ilustracji:
I miejsce: Kinga Dąbrowska - SP w Bolimowie

Wyróżnienia: Maja Bukowicz - SP w Oporowie oraz Antonia Przydatek - SP w Nieborowie

Gratulujemy!

Ilustracja dla książki - praca Kingi Dąbrowskiej SP Bolimów