Majowa wycieczka do Warszawy 19.05.2017 r.

W słoneczny, choć wietrzny majowy piątek, odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. W wycieczce uczestniczyło 35 osób: mieszkańców gminy Bolimów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zwiedziliśmy piękny Królewski Ogród Światła w Wilanowie oraz Ogród Botaniczny w Powsinie. Przepiękne, kwitnące rododendrony, urzekały zapachem. Apetyczne grejpfruty i ogromne cytryny wywoływały zachwyt. Spacer wraz z przewodnikiem po ogrodzie, był okazją do konwersacji, wymiany doświadczeń na temat pielęgnacji ogrodu oraz towarzyszył ogólnej integracji. Żelaznym punktem programu wycieczki był Zamek Królewski szczególnie dla osób, które jeszcze go nie widziały. Piękne wnętrza, niesamowite obrazy, złocenia, meble, freski, podłogi, sufity, wszystko na co się oglądało emanowało historią. Warto było posłuchać przewodnika i poznać ciekawostki historyczne z życia władców. Na zakończenie programu wycieczki czekał nas spacer po średniowiecznej starówce, pośród majestatycznych kamieniczek, gdzie zjedliśmy najlepsze lody w mieście. Następnie udaliśmy się na Plac Zamkowy i zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy Kolumnie Zygmunta. Bardzo radosna atmosfera towarzyszyła wycieczkowiczom przy wspólnym obiedzie oraz w podróży. Niezapomniane chwile i wyjątkowe wyjazdy  to już tradycja w naszym domu kultury. Podtrzymują ją również nowi członkowie, z niecierpliwością czekający kolejnych ciekawych wycieczek.