Narodowe Czytanie 2019 za nami!

Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie w dn. 7 września zaprosiła mieszkańców gminy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania – akcji odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem czytane były klasyki polskich nowel. Wspólne czytanie rozpoczęło się o godz.12.00. Podczas uroczystości odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy. Przygotowano również dodatkowe atrakcje. Każdy mógł wziąć udział w loterii oraz otrzymać okazjonalną przypinkę i magnes. Na zakończenie wszyscy chętni amogli skorzystać z możliwości ostemplowania specjalnych kart z wizerunkiem Pary Prezydenckiej, okolicznościową pieczęcią upamiętniającą VIII edycję Narodowego Czytania. Cieszy fakt, że mieszkańcy gminy chcieli zarówno słuchać, jak i czytać ponadczasową klasykę. Dopisało liczne grono czytelników, nie zawiodły też nasze władze. Jako pierwszy czytał Pan Wicewójt Patryk Kołosowski, który zaprezentował nam fragment noweli "Dym" M. Konopnickiej. Następnie Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Janina Werle przeczytała kolejną część rozdziału. Nauczyciel przedszkola - Anna Głowacka - Tarczyk zaprezentowała nam fragment noweli "Sachem" H. Sienkiewicza. "Katarynkę" B.Prusa przeczytała uczennica Marysia Kowalska. Głównym celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Akcji Narodowego Czytania „Noweli Polskich". Zapraszamy do fotogalerii.