Noc Bibliotek 2018

Kolejna Noc Bibliotek już za nami. Tegoroczne spotkanie miało miejsce 9 czerwca b.r. Wielkie święto promujące czytelnictwo i biblioteki odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Podczas nocnych odwiedzin przygoda przeplatała się z historią i dobrą zabawą. Od godziny 19 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolimowie przybywali uczestnicy spotkania: dzieci i młodzież w wieku szkolnym z terenu gminy. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od sporządzenia regulaminu zabawy. Podróż z książką w wolny świat” to hasło przewodnie tegorocznej Nocy Bibliotek w Bolimowie. Na początku odbyła się projekcja filmu o Polsce, połączona z dyskusją na temat naszego kraju. Następnie uczestnicy podzielili się na grupy. Podział na zespoły motywował do walki o punkty. Każdy próbował zmierzyć się z trudnościami, które napotykają nasze bibliotekarki w swojej codziennej pracy. Na dzieci czekały zagadki i inne niespodzianki. Był czas na zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy projektowali logo swojej grupy. Dzieci przedstawiły ponadto własną wizję hasła „Podróż z książką w wolny świat” – całość wypadła bardzo przekonująco. Uczestnicy wzięli także udział w podchodach  –  nietypową wędrówkę od Biblioteki do Szkoły Podstawowej. Każda z drużyn wymyśliła sobie okrzyk, który towarzyszył im podczas podchodów. Zadaniem uczestników było przeszukiwali ulic i innych miejsc, by znaleźć karteczki, w których czekały na nich zadania dotyczące książek, literatury, biblioteki, Polski. Uczniowie spotkali się zarówno z pytaniami, łamigłówkami i zagadkami. Dzięki tej zabawie dzieci przekonały się , że książki są potrzebne wszędzie i warto po nie sięgać. Na zakończenie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Bolimowie i wspólnie w grupach wykonaliśmy lapbooki, które  pokazały, że dużo już wiemy o Polsce i jej historii. Spotkanie zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolimowie, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bolimowie Szkoła Podstawowa w Bolimowie. Składamy podziękowania dla pań Marzeny Cęcelek i Anny Wasilewskiej za pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem uczniów podczas podchodów i pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą zabawę i świetną atmosferę.