OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie pragnie poinformować, że objął honorowy patronat nad debiutanckim filmem o Bitwie pod Bolimowem 1915 w reżyserii mieszkańca naszej gminy - Ireneusza Skruczaja. Obłoki Śmierci - Bolimów 1915 to fabularyzowany film dokumentalny ukazujący historię niemieckich ataków gazowych nad Rawką i Bzurą, w drugim roku I Wojny Światowej. Warto podkreślić, że Obłoki Śmierci są projektem non-profit. Powstają z potrzeby opowiedzenia wypieranych ze zbiorowej pamięci wydarzeń i przywrócenia godności ofiarom. Film wpisuję się w prowadzoną od kilku lat kampanię edukacyjną, rozpoczętą przez grupę osób badających i upamiętniających wydarzenia spod Bolimowa: lokalnego poety, archeologów, historyków i rekonstruktorów historycznych.
Jednocześnie, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie pragnie zaprosić Państwa do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz filmu OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie, za pośrednictwem wyspecjalizowanego serwiu PolakPotrafi.pl można włączyć się do zbiórki pieniędzy. Wystarczy przyjść do do nas, ul. Łowicka 9 i z pomocą pracowników instytucji dokonać przelewu.
Liczy się każda złotówka, a przede wszystkim - nagłośnienie akcji.
Dołóż swoją cegiełkę i wesprzyj ten niepowtarzalny projekt na polakpotrafi.pl
Cegiełki zaczynają się już od 1 zł. 
Razem sfinalizujmy to przedsięwzięcie!
Szczegółowe informacje na temat filmu znajdziecie na stronie: 
www.oblokismierci.pl
https://polakpotrafi.pl/…/film-dokumentalny-obloki-smierci-…
https://www.facebook.com/oblokismierci/

Zdjęcia archiwalne: Zdjęcia z kolekcji Stanisława Kalińskiego i Piotra Moskwy,
fotosy i kadry z filmu: OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915 / Materiały promocyjne


© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl