Po raz drugi pobiegliśmy Tropem Wilczym 3.03.2019

Blisko 140 osób wzięło udział w bolimowskim Biegu Tropem Wilczym. Zawodnicy mogli liczyć na pamiątkowe koszulki i medale oraz ciepły posiłek ufundowany przez wójta Stanisława Linarta i przedsiębiorcę Romana Jodłowskiego. Cieszymy się jako pomysłodawcy organizacji biegu na terenie gminy, że z roku na rok przybywa zawodników, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że tego typu inicjatywy są potrzebne naszej społeczności i wprowadzamy je na stałe do kalendarza naszych działań. Sport jest doskonałym sposobem uczczenia ważnych dat, zmierzenia się ze swoimi słabościami oraz krzewienia wiedzy i umacniania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To również inspiracja do odkrywania kolejnych kart polskiej historii, do oddania hołdu ludziom, którzy ją tworzyli. W tegorocznym biegu uczestniczyły całe rodziny, była to prawdziwa sztafeta pokoleń. Najstarszą uczestniczką biegu była Krystyna Zielińska. Natomiast najmłodszym uczestnikiem -dwumiesięczny Miłoszek Liszewski, który trasę pokonał w wózku. Na dystansie honorowym 1963 m najszybszy okazał się Patryk Boguś. Symboliczną statuetkę „najliczniejszej rodziny” otrzymali Państwo Bodychowie z Bolimowa. Mimo wielkich obaw jaka będzie pogoda, wszystko powiodło się wspaniale. Podczas imprezy zbierane były środki na cele charytatywne do specjalnie oznakowanych puszek. W tym roku uczestnicy biegli dla Bartka, który urodził się bez lewej stopy oraz Małgosi, która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan.
W tym roku patronami biegu było 6 postaci, które działały w podziemiu antykomunistycznym: Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica i kapitan Jerzy Stawski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom, gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas.
Serdeczne podziękowania dla Zbyszka Skrońskiego i Leszka Kreta - sekcja obsługi UG Bolimów za pomoc organizacyjną oraz Henryka Jeżaka za udostępnienie terenu.

Fot.i tekst/ Jażdżyk K.
GOK Bolimów

 


© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl