Podsumowanie ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie.

Ponad 200 dzieci skorzystało z oferty zajęć w czasie ferii zimowych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Tak jak w latach poprzednich czas ferii zimowych w GOK Bolimów cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W czasie dwóch tygodni zimowego wypoczynku odbyło się 10 wyjazdów dla różnych grup wiekowych, mnóstwo atrakcji, od zajęć plastycznych, manualnych, warsztatów twórczych i kreatywnych. W ostatnim dniu ferii na dzieci czekało ognisko i pyszna kiełbaska przygotowane przez Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich.

Różnorodność przygotowanych zajęć sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał, natomiast zajęcia w ośrodku kultury okazały się doskonałą alternatywą dla dzieci, które ferie spędzały w domu lub nie korzystały z oferty wyjazdowej. Wypoczynek odbywał się dzięki dofinansowaniu z UG Bolimów w ramach gminnego programu profilaktyki uzależnień alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii, GOK Bolimów i przede wszystkim dofinansowany był przez rodziców.
W tym roku w programie znalazły się:
• 4 wyjazdy do kina Polonez w Skierniewicach na filmy i bajki.
• Warsztaty: garncarskie, scrapbookingu, malowania na drewnie, deceupage, tworzenia biżuterii, malowania ekologicznych toreb, kreatywnego malowania koszulek, wycinanki ludowej, walentynkowe, kręcenia lizaków, tworzenia masek karnawałowych.
• 4 wycieczki: wizyta w Muzeum Etnograficznym w Warszawie „Hej zapusty, zapusty”- spotkanie z instruktorką rękodzieła artystycznego, wizyta w parkach trampolin w Warszawie i Łodzi, wizyta w Papugarni Carmen w Warszawie, wizyta w Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi, wizyta w Centrum Rozrywki Hulakula w Warszawie, wizyta w Parku Rozrywki Candy w Rzgowie.
• atrakcje typu kręgle, zagadki Einsteina, laserowy paintball, automaty do gier, park dmuchańców na hali sportowej w Bolimowie.
• 2 wyjazdy na sale zabaw dla najmłodszych uczestników.
• Wizyta w Junior Odkrywca w Sochaczewie – badania, doświadczenia, eksperymenty.
Ponadto dzieci brały udział w zajęciach tematycznych związanych z ich przynależnością grupową: zajęcia taneczne zumby kids z instruktorem oraz zajęcia taneczne breakdance.