Spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską 10.05.2018 r.

W ramach akcji promującej czytelnictwo „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH - VI Łódzkie, Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Kaliną Jerzykowską. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VII ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami. Kalina Jerzykowska jest polonistką, dziennikarką, autorką wierszy, powieści, piosenek oraz sztuk i scenariuszy teatralnych dla dzieci. Za swoją pracę pani Kalina została uhonorowana tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu. Na spotkaniu Kalina Jerzykowska opowiadała o swoich książkach oraz czytała ich fragmenty, opowiadała też anegdoty ze swojego życia prywatnego. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem i zadawali wiele pytań. Po spotkaniu uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać autograf z dedykacją.
Najlepszą forma promocji czytelnictwa jest bezpośredni kontakt z autorem. Jest to bardzo cenne doświadczenie dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą poznać tajniki pracy pisarza, dowiedzieć się co sam lubi czytać i jak powstają jego książki, które po takim spotkaniu zupełnie inaczej są odbierane. Podczas spotkania z Kaliną Jerzykowską dzieci przygotowały ilustracje do jej książki pt. "Buba córka Belzebuba". Zwyciężyła praca Kingi Dąbrowskiej ze ZS-P w Bolimowie. Drugie miejsce zajęła Aneta Majewska (kl. VI ZS-P w Bolimowie), a trzecie – Julia Jędrzejczyk (kl. V ZS-P w Bolimowie).

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.