Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

28 maja 2018 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolimowie był Arkadiusz Niemirski – dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator cyklu „Pan Samochodzik”.
Autor w formie nowoczesnej prezentacji przedstawił swoją biografię oraz drogę artystyczną – od założenia kabaretu, przez pracę w III Programie Polskiego Radia do chwili obecnej. Przekaz był niezwykle barwny, z dużą dawką humoru. Pisarz przybliżył również klasyków gatunku kryminalnego i „czołowych detektywów”, nie zapominając oczywiście o Panu Samochodziku. Obecnie autor pisze książki adresowane do młodzieży, jak i dorosłych o tematyce kryminalnej i detektywistycznej. Współpracuje też z największymi magazynami muzycznymi w Polsce („Teraz Rock”, „Tylko Rock”). Podczas spotkania opowiadał nam o swojej wielkiej pasji, którą jest muzyka rockowa, a w szczególności zespół Procol Harum. Ponad dwugodzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.