Z „Książką na walizkach”. Za nami spotkanie z Renatą Piątkowską 10.05.2019 r.

W ramach akcji czytelniczej „Z książką na walizkach”, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolimowie odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci.

To już VII edycja spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami w województwie łódzkim. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Co w trawie piszczy”. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa oraz zdrowego trybu życia już od najmłodszych lat.

Pisarka niezwykle barwnie, ciekawie i humorystycznie opowiadała o zdrowym trybie życia, ekologii i o swoich najnowszych książkach m. in. „Zbój” i „Mruk”. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem chłonęli historie z życia bohaterów książek oraz z życia samej pisarki.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkołów Podstawowych w Bolimowie, Kęszycach i Huminie, którzy po zakończeniu spotkania mieli możliwość otrzymania autografu autorki

W ramach akcji Wydawnictwo Literatura rozstrzygnęło konkurs plastyczny. Nagrodzona została praca Pauliny Urbańskiej ZS-P Bolimów, wyróżnienie otrzymały: Nina Tymińska i Maria Bogusiewicz. Gratulujemy!

Zwycięska praca reprezentowała GBP w Bolimowie na uroczystym finale 11 maja w Złoczewie.