Tworzymy możliwości - wykorzystaj je
Internet i wiedza są w zasięgu ręki

W ramach projektu "Wioska Internetowa - kształcenie na odległość" w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie powstało Centrum Kształcenia. Jest to placówka o charakterze kulturalno-oświatowym, wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem oraz dostępem do Internetu.  Centrum Kształcenia daje możliwość bezpłatnego korzystania z komputerów i Internetu każdemu mieszkańcowi terenów wiejskich, niezależnie od jego wieku, płci, wykształcenia i sytuacji zawodowej, który zainteresowany jest zdobyciem i uzupełnianiem swojej wiedzy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Bolimów, i nie tylko, do korzystania z nowoczesnego Pracowni komputerowej w Gminnym Ośrodku Kultury.

Poniedziałek  12.00 - 20.00
Wtorek           12.00 - 20.00
Środa             10.00 - 18.00
Czwartek        10.00 - 18.00
Piątek             12.00 - 20.00

W pracowni komputerowej można korzysać bezpłatnie z platformy online FunEnglish.pl – kurs języka angielskiego dla dzieci 6-12 lat. Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, "foto-lekcji" i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl http://funenglish.pl/ przeżywają przygody wraz z bohaterami gier oraz filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów. Kurs składa się z sześciu bloków podzielony na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke, "foto-lekcja" oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych.

Organizowany jest również bezpłatny kurs angielskiego 123 online dla dorosłych.

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie nawiązał współpracę z Latarnikami Polski Cyfrowej w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Latarnicy są to ludzie, którzy bezpłatnie pomagają osobom starszym w nauce korzystania z Internetu. W tym przypadku nie chodzi tylko o wiedzę typowo informatyczną – co do czego przyłączyć, gdzie nacisnąć i jaki sprzęt kupić. Przede wszystkim mają pokazać pięćdziesięciolatkom i osobom starszym, co można zyskać poruszając się w sieci. Jak taniej płacić rachunki, rozmawiać ze znajomymi za granicą, robić zakupy, szukać informacji, rozwijać swoje zainteresowania.

Zajęcia wymagają wcześniejszego zapisu. Liczba miejsc ograniczona.

Gminny Ośrodek Kultury bierze corocznie udział w Ogólnopolskiej akcji - Tydzień z Interentem. Spotkania mają na celu zapoznanie seniorów z zasobami Internetu. Tematem przewodnim naszego Tygodnia z Internetem 2013 jest poradnia zdrowia. Uczestnicy spotkania będą mogli nie tylko uzyskać informacje i porady zdrowotne, ale także poznać podstawowe zasady obsługi komputera i wyszukiwać informacji w Internecie. Zajęcia wymagają wcześniejszego zapisu. Liczba miejsc ograniczona.

W pracowni komputerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie mieszkańcy (seniorzy) z Gminy Bolimów uczestniczą w bezpłatnych zajęciach komputerowych mających na celu naukę podstaw obsługi komputera. Zajęcia prowadzi Pani Karolina Jażdżyk – instruktor z GOK Bolimów. W warsztatach uczestniczy 12 osób, które uczą się podstaw obsługi komputera niezbędnych w codziennym życiu.

Zajęcia wymagają wcześniejszego zapisu. Liczba miejsc ograniczona.

Corocznie, w pracowni Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie organizowany jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach obchodów DBI wykonujemy plakaty i gazetki ścienne promujące „Bezpieczny Internet", które umieszczamy w bibliotece, sali komputerowej oraz na naszej stronie internetowej. Dodatkowo rozwiązujemy rebusy, quizy, oglądamy filmiki. Poznajemy zasady poruszania się w Internecie, jego wady i zalety.

Rozegraj Unię- ogólnopolski projekt realizowany w pracownik komputerowej GOK