24 października 2015 r. odbyło się spotkanie Bolimowskiej Orkiestry Dętej z racji XX-lecia działalności. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Na spotkanie przybyli członkowie Orkiestry , a także zaproszeni goście.
Bolimowska Orkiestra Dęta działa przy Gminnym Ośrodku Kultury od dwudziestu lat - stanowi kontynuację Strażackiej Orkiestry Dętej, która powstała prawdopodobnie w roku 1907 przy Straży Ogniowej w Bolimowie. W roku1995 po kolejnej przerwie Orkiestra została reaktywowana, a na kapelmistrza powołano wieloletniego członka - pana Mieczysława Witkowskiego. Orkiestra jest dumą mieszkańców Bolimowa, swoimi występami uświetnia nie tylko uroczystości gminne i parafialne, ale także reprezentuje gminę Bolimów na szczeblu powiatowym.
Kapelmistrzowi panu Mieczysławowi Witkowskiemu oraz wszystkim członkom Orkiestry składamy życzenia wielu sukcesów oraz, żeby ich piękna pasja sprawiała jak najwięcej radości słuchaczom, a im samym przynosiła wiele satysfakcji.