DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

przy Gminnej Bibliotece Publicznej Bolimowie

Od lutego 2013 roku rozpoczął oficjalną działalność DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI utworzony przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolimowie. Klub powstał w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego od kilku lat przez Instytut Książki i Biblioteki Wojewódzkie. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o przeczytanych książkach. Celem klubów jest min. ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia.
„Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to także prawdziwa próba ognia zarówno dla wydawniczych nowości jak i klasyków” – napisano na stronie Instytutu Książki, dzięki któremu funkcjonuje DKK.
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolimowie skupia osoby od lat związane z biblioteką, które lubią czytać, a przede wszystkim pięknie rozmawiać o przeczytanych książkach. Jego członkami są osoby w różnym wieku, zarówno emeryci jak i osoby aktywne zawodowo. Spotkania Klubu odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu (w środę). Pierwsze, organizacyjne spotkania DKK odbyły się w ramach autorskich spotkań z pisarką Moniką Sawicką (30.11.12) oraz z pisarką Katarzyną Enerlich (23.01.13).
Spotkanie Klubu poświęcone zostały dyskusji nad książkami: Antoniny Kozłowskiej „Czerwony rower”, Doris Lessing "Piąte dziecko", Stefana Chwina "Złoty pelikan".
Jak można zostać uczestnikiem spotkań Dyskusyjnego Kubu Książki?
Należy skontaktować się z moderatorem klubu – Panią Ewą Letką (Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie, ul. Łowicka 9, 99-417 Bolimów tel. 046 8380343). Następnie wypełnić oświadczenie uczestnika, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz 883. Należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w oświadczeniu uczestnika, a także na wykorzystanie do publikacji nadsyłanych w trakcie pracy nad projektem zdjęć i materiałów w celach programowych DKK. Po zatwierdzeniu zgłoszenia moderator przekaże jeden egzemplarz książki, która będzie omawiana na najbliższym spotkaniu. Należy przyjść na umówione spotkanie DKK i podyskutować wraz z innymi uczestnikami o wrażeniach po przeczytanej książce.

© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl