Aerotunel w centrum Katowic – umów się na lot!

Tunele aerodynamiczne to bardzo popularna rozrywka, na którą obecnie decyduje się wiele osób. Teraz można skorzystać z niej również w centrum Katowic! Zobacz, na czym polegają loty w tunelach aerodynamicznych, ile kosztują i dla kogo są przeznaczone.

Co to jest aerotunel – tunel aerodynamiczny?

Aerotunele, czyli tunele aerodynamiczne są konstrukcjami umożliwiającymi prowadzenie lotów. Loty te polegają unoszeniu się na strugach powietrza, które napędzane jest za pomocą dużych wentylatorów.

Początkowo tunele aerodynamiczne były wykorzystywane do prowadzenia treningów spadochroniarzy, natomiast aktualnie są one również używane w celach rozrywkowych. Wynika to z faktu, że osoba, która lata w takim tunelu, nie musi mieć szczególnego przygotowania, dlatego też może być to dla niej wyjątkowe doznanie, które dotychczas zarezerwowane było dla spadochroniarzy.

Obecnie z tuneli aerodynamicznych można skorzystać w wielu lokalizacjach w Polsce, między innymi w Katowicach, gdzie tunel położony jest w samym centrum miasta, przy ulicy Chorzowskiej.

Kto może zapisać się na lot w aerotunelu?

Żeby zapisać się na lot w tunelu aerodynamicznym, konieczne jest przede wszystkim spełnienie podstawowych wymogów. Nie jest ich sporo, dlatego też loty są dostępne dla wielu zainteresowanych osób.

Nie ma przeciwwskazań wiekowych, co powoduje, że loty dostępne są również dla osób niepełnoletnich. Jedne z najmłodszych uczestników lotu w Polsce miał jednie 2 lata. To też ciekawa atrakcja przeznaczona dla seniorów, a nawet dla osób niepełnosprawnych.

Główne przeciwwskazania dotyczące lotów w tunelach aerodynamicznych odnosi się do stanu zdrowia uczestnika lotu. Nie powinno się latać w przypadku przeciwwskazań medycznych jak ostre stany chorobowe układu krążenia i układu oddechowego, epilepsja, niedawne urazy, zwłaszcza w obrębie obręczy barkowej, ciąża.

Jak przebiegają loty w tunelach aerodynamicznych?

Lot w aerotunelu rozpoczyna się od przygotowania uczestników. Nie są one wymagające i czasochłonne.

Uczestnicy lotu zapisani na konkretną godzinę odbierają wyposażenie potrzebne do jego odbycia, a dokładnie są to kombinezony oraz kaski z goglami. Wykorzystuje się również zatyczki do uszu, aby zniwelować hałas pędu powietrza wewnątrz tunelu.

Następnie uczestnicy spotykają się ze swoim instruktorem, z którym będą prowadzili lot. Informuje on o jego przebiegu oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Gdy uczestnicy są już przygotowani do lotu, wchodzą z instruktorem do przedsionka aerotunelu. Tam jeden po drugim wchodzą z nim do wnętrza tunelu. Zwykle odbywają się dwa loty, po 1,5 minuty każdy, co łącznie daje 3-minutowy pobyt w tunelu aerodynamicznym.

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – jak się zapisać?

Aby wziąć udział w locie w znajdującym się w Katowicach tunelu aerodynamicznym, konieczne jest zapisanie się na wydarzenie za pośrednictwem strony https://katowice.profly.pl/. Można uzyskać na niej również więcej informacji dotyczących samego lotu oraz cen.

Jaki jest koszt lotu w tunelu aerodynamicznym?

Ceny związane z lotami są zależne głównie od wybranego wariantu. Podstawowy lot trwający 3 minuty przeznaczony dla dorosłego uczestnika będzie wydatkiem 299 złotych. Z kolei dla osoby niepełnoletniej, do 18 roku życia, trzeba będzie zapłacić za niego 279 złotych.

 

Dodaj komentarz