Czy warto kupować specjalne buty do tenisa?

Zamierzasz zacząć grać w tenisa? Sprawdź, czy warto zdecydować się na zakup specjalnego obuwia tenisowego!

Podstawa wyposażenia każdego tenisisty to rakieta. Poza nią warto jednak pomyśleć o kupnie dodatkowych produktów. Czy buty do tenisa będą w tym przypadku niezbędne?

 

Czym są buty do tenisa?

Specjalne obuwie sportowe jest przeznaczone do uprawiania wielu dyscyplin. W użyciu znajdują się także buty do tenisa, które przeznaczone do grania w tenisa ziemnego na różnych typach kortów.

 

Buty tego typu tylko z pozoru wyglądają jak zwykłe obuwie sportowe. Tym, co je wyróżnia, jest specjalny rodzaj bieżnika. Wynika to z faktu, że podczas poruszania się po korcie tenisowym tenisista nie tylko wykonuje ruchy do przodu, lecz też do tyłu oraz na boki. W związku z tym buty do tenisa muszą zapewnić mu właściwą stabilność i przyczepność.

 

Rodzaje obuwia do tenisa

W sprzedaży można zaleźć obecnie pełną gamę butów przeznaczonych do grania w tenisa. Można podzielić je na kilka kategorii pod względem ich przeznaczenia, a dokładnie rodzaju kortu, na jakim mają być one używane.

 

Wyróżnia się poniższe typy butów tenisowych:

  • ALL COURT (AC) – na korty twarde
  • OMNI CLAY (OC) – na ze sztucznej trawy
  • CLAY – na korty z mączki
  • GRASS – na korty z naturalnej trawy
  • INDOOR – na korty dywanowe

 

Buty do tenisa dla początkującego gracza – czy warto?

Obuwie do tenisa najczęściej kojarzone jest z profesjonalnymi graczami, dlatego bardzo często pojawia się także wątpliwość, czy warto je kupować, gdy dopiero zaczyna się swoją przygodę z tą dyscypliną sportową.

 

Zasadniczo buty do tenisa (https://dotenisa.pl/buty-do-tenisa-meskie-c-11.html) nie są niezbędne do tego, aby rozpocząć swoją przygodę z tenisem, ale warto pomyśleć o ich zakupie, ponieważ pozwalają one na bezpieczniejszą, bardziej dynamiczną grę. Co więcej, wcale nie są one bardzo drogie w zakupie.

 

Gdzie można kupić obuwie tenisowe?

Gdy chcesz zdecydować się na buty do tenisa, obecnie możesz kupić je w wielu sklepach. Są one oferowane przede wszystkim w sklepach tenisowych, lecz wybrane modele można kupić także w popularnych marketach z wyposażeniem sportowym.

Dodaj komentarz