Dla kogo polecane są treningi EMS? Wskazania i efekty

Dzięki treningom EMS można osiągnąć bardzo dobre efekty, które pomagają wielu osobom w uzyskaniu zamierzonych celów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu treningów, sprawdź najważniejsze informacje dotyczące wskazań oraz rezultatów!

Czym są treningi elektrostymulacji mięśniowej?

Elektrostymulacja jest bardzo popularnym procesem stosowanym podczas fizjoterapii. Również jest on używany podczas treningów, dzięki czemu umożliwia osiągnięcie ich jeszcze lepszych efektów.

Treningi EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej polegają na jednoczesnym wykonywaniu ćwiczeń oraz stymulowaniu tkanki mięśniowej za pomocą odpowiednio dobranych, bezpiecznych impulsów elektrycznych. Do tego celu używane jest dedykowane urządzenie, które przekazuje impulsy do elektrod umieszczanych w kamizelce lub kombinezonie noszonej przez osobę ćwiczącą.

Treningi EMS – jak działają?

Stymulacja mięśni za pomocą impulsów elektrycznych ma szereg zalet, ponieważ dzięki niej możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych efektów nawet podczas zwykłego ruchu. Mięśnie działają wtedy o wiele efektywniej, ponieważ intensywnie się kurczą i rozkurczają, co powoduje, że wykonują one więcej ruchów.

Podczas treningów EMS dochodzi również do stymulacji nawet głęboko położonych partii mięśniowych, co powoduje, że jest to bardzo popularny sposób na trening wśród sportowców, którym zależy na osiągnięciu jeszcze lepszych efektów.

Trener personalny, który prowadzi tego typu treningi, może wtedy dobrać odpowiedni rodzaj treningu do potrzeb osoby ćwiczącej. W tym celu wykonuje on również odpowiedni wywiad, podczas którego przeprowadza on pomiary jego ciała, a także razem z nim ocenia cele treningowe. Potem może dobrać odpowiedni typ treningu na urządzeniu do EMS.

Gdzie dostępne są treningi EMS?

Dzisiaj tego rodzaju treningi nie są już trudno dostępne, ponieważ można znaleźć je w wielu lokalizacjach na terenie całej Polski.

Obecnie również można skorzystać z nich w Warszawie, gdzie organizuje je Studio EMS Warszawa. Specjalizuje się ono w organizowaniu personalnych treningów EMS i zapewnia dostęp do najlepszych trenerów w tej dziedzinie.

Więcej informacji związanych z ofertą treningów można znaleźć na stronach internetowych. Aby skorzystać z treningów, należy wcześniej zapisać się na konsultację z trenerem personalnym. Można zrobić to przez internet oraz przez telefon.

Kiedy warto zdecydować się na trening EMS?

Tego rodzaju treningi są polecane głównie w poniższych przypadkach:

Zrzucenie kilogramów

Dzięki tego typu treningom można szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, również w połączeniu z dietą. Regularne ćwiczenia dobrane przez trenera umożliwiają stopniowe, bezpieczne zrzucanie kilogramów bez pojawienia się efektu jo-jo.

Zmniejszenie bólów pleców

Często bolą Cię plecy podczas pracy w pozycji siedzącej lub na skutek pracy fizycznej? Dzięki treningom EMS można również zredukować takie dolegliwości. Są one zatem polecane tym, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu na odwiedzanie siłowni albo klubu fitness.

Poprawa siły i zarysu mięśni

Kolejnym atutem tego typu treningów jest uzyskanie efektu zwiększenia masy mięśniowej, poprawy siły mięśni oraz uzyskania ich atrakcyjnego zarysu. Trener dobierze wtedy odpowiedni rodzaj ćwiczeń nakierowany na takie efekty.

Wymodelowanie sylwetki

Za pomocą treningów EMS można osiągnąć jeszcze lepszych efekt pod kątem wymodelowania sylwetki, na przykład talii, pośladków, ud.

Skuteczna rehabilitacja

Z treningów EMS można również korzystać podczas rehabilitacji ruchowej, ponieważ nie powodują one poważnego ryzyka kontuzji i są bezpieczne dla stawów.

Dodaj komentarz