Druki hotelowe – w co powinien się zaopatrzyć każdy hotel?

Hotele w turystycznych miejscowościach mają ogromną konkurencję. Z tego powodu muszą zadbać o skuteczną reklamę. Ważne jest to, aby promować markę w konkretnej grupie docelowej – druki hotelowe to ciekawy sposób komunikacji z klientami!

Folder hotelowy

Do najważniejszych i najpopularniejszych druków hotelowych należą foldery. Ciekawie zaprojektowane foldery stanowią znakomite źródło informacji dla hotelowych gości, zwłaszcza tych, którzy przyjechali w dane miejsce po raz pierwszy. Taki folder umożliwia zapoznanie klienta z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obiektu czy oferowanych przez niego i przez okolicę atrakcji. Takie informatory można wystawić w recepcji, wręczać każdemu nowemu gościowi lub umieścić w pokojach hotelowych. W folderach warto umieścić również informacje na temat pór serwowania posiłków, ofertę baru, zabiegi w strefie SPA, opis siłowni, przewidziane imprezy czy wycieczki po okolicy z przewodnikiem – to tylko niewielki ułamek możliwych treści, jakie mogą się pojawić w hotelowym folderze. W takim informatorze można przedstawić również krótką historię marki, opowiedzieć o ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w hotelu lub wspomnieć o znanych osobach, które w nim gościły.

Podczas zamawiania i projektowania można wybrać format, kształt, stylistykę, font tekstu, ale i oprawę. Zwykle wybiera się niewielkie, prostokątne książeczki. Oprawa może być w stylu eko, retro, vintage, rzadziej stosuje się skórę. Często stosuje się również ozdoby, takie jak wstążeczki i ozdobne elementy, zarówno na okładkach, jak i stronach folderu itd. Piękny folder, który podkreśli unikalny charakter hotelu warto zamówić w profesjonalnej drukarni, która zajmuje się drukami hotelowymi, takiej jak https://drukcyfrowy.krakow.pl/druk-dla-hoteli-restauracji.

Plan hotelu, mapa okolicy, ulotki

Warto wydrukować również plan hotelu, jeśli teren jest duży i mapę okolicy, by goście od razu mogli trafić do najciekawszych miejsc, nie pomylili dróg i wiedzieli co znajduje się w pobliżu. Dobrym pomysłem są również ulotki hotelowe, które mogą informować o nowościach w ofercie, a także aktualnych promocjach, zbliżających się imprezach czy wydarzeniach (także tych, które mają zostać zorganizowane w najbliższej okolicy).

Inne druki hotelowe

Drukarnie wykonujące druki hotelowe mogą zająć się także innymi, nawet najbardziej nietypowymi zamówieniami. Mogą one obejmować na przykład zaproszenia na konferencję, która ma się odbyć w hotelu, na prośbę klienta. Ofertę hotelarską można przestawić również w inny sposób, nie tylko folderu, ale i plakatów, niewielkich książeczek, teczek z ulotkami. W drukarniach można zamówić również wizytówki czy zawieszki hotelowe na drzwi.

 

Dodaj komentarz