Działki na sprzedaż w Krakowie i okolicach – ile kosztują?

Planujesz wybudowanie własnego domu w okolicy Krakowa, a może w samym Krakowie? Sprawdź koszty działek!

Aby spełnić swoje marzenie o wybudowaniu domu jednorodzinnego, potrzeba działki Kraków to miasto, w którym do dyspozycji jest szeroka gama nieruchomości tego typu do wyboru. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Ceny zależne są od wielu czynników.

 

Cena działek w Krakowie

Kraków jest jednym z najdroższych rynków nieruchomości w Polsce i od lat znajduje się on na szczytach list kosztów zakupu mieszkań, domów i działek. Wobec tego osoby, które są zainteresowane własnym gruntem w tej lokalizacji, muszą przygotować się na dość wysoki wydatek.

 

W przypadku nieruchomości jak działki Kraków prezentuje ceny na poziomie rozpoczynającym się od około 40 złotych za metr kwadratowy w przypadku bardzo dużych działek, natomiast średnio jest to wydatek wynoszący od 300 złotych do nawet około 3 tysięcy złotych a metr kwadratowy.

 

Duża rozbieżność cenowa dla nieruchomości tego typu wynika głównie z ich lokalizacji, a także potencjału inwestycyjnego.

 

Co wpływa na koszt działki?

Ceny działek są związane z licznymi czynnikami regulującymi ostateczny wydatek. Co w szczególności wpływa na koszty zakupu działki?

 

Najczęściej cena działki jest regulowana przez poniższe czynniki:

  • Lokalizacja,
  • Powierzchnia,
  • Typ działki,
  • Dostępna infrastruktura,
  • Okolica działki,
  • Ukształtowanie,
  • Typ gleby.

 

Ponadto duże znaczenie ma także Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, czyli w skrócie MPZP. Wskazuje on na rodzaj dostępnej zabudowy na danej działce, co ma także związek z jej przeznaczeniem.

 

Czy ceny działek w Krakowie pójdą w górę?

W ostatnim czasie ceny nieruchomości poszły w górę w całym kraju, w tym także w Krakowie. Na razie trudno wskazać, czy w najbliższym czasie koszty działek w Krakowie również będą wyższe, niemniej jednak nie są spodziewane żadne znaczne obniżki.

 

Ponadto trzeba pamiętać o tym, że w przypadku nieruchomości jak działki Kraków (https://www.ap7.pl/pl/nieruchomosci/oferty/dzialki/sprzedaz/krakow/1) zawsze był dość drogi, dlatego znaczne spadki cen na tym rynku raczej nie będą w najbliższym czasie odczuwane.

Dodaj komentarz