Gdzie można zamówić meble kuchenne w stylu góralskim?

Marzysz o tym, by gotować w kuchni przypominającej dawne wnętrza chat góralskich? Sprawdź, gdzie możesz je zamówić!

Styl góralski we wnętrzach jest łatwy do rozpoznania – naturalne drewno zdobione efektownym motywami jak parzenice czy kwiaty nadaje mu unikatowy wymiar. Obecnie jest on popularny nie tylko na Podhalu, ale również w wielu innych zakątkach Polski.

Aranżacja kuchni w stylu góralskim

Styl góralski w kuchni to przede wszystkim drewniane meble w jasnych wybarwieniach, których fronty dekorowane są efektownymi zdobieniami z ludowymi motywami.

 

Do wykonania kuchni góralskiej stosowane są głównie materiały jak drewno sosnowe, świerkowe, wiązowe lub dębowe. Drewno to jest malowane bezbarwnymi lakierami lub olejami albo woskami, dzięki czemu można podziwiać jego naturalną strukturę.

 

Szafki wiszące i stojące wykańczane są pięknymi, ręcznie wykonanymi motywami góralskimi, na przykład znanym wzorem parzenicy, a także motywami jak serca czy kwiaty – polne maki, rumianki, niezapominajki.

 

Blat, podobnie jak reszta mebli, jest wykonany z solidnego drewna naturalnego.

 

Aby meble kuchenne w stylu góralskim wyglądały jeszcze efektowniej, mogą być one wykończone także ozdobnymi zawiasami i uchwytami wykonanymi z metalu.

 

Gdzie zamówić góralskie meble kuchenne?

Dzisiaj meble kuchenne po góralsku można zamówić nie tylko wtedy, gdy mieszka się na Podhalu. Obecnie umeblowanie to oferowane jest w wielu sklepach, a także można zamówić je na wymiar na terenie całego kraju.

 

Obecnie to właśnie meble kuchenne w stylu góralskim na zamówienie cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów, ponieważ dzięki nim można połączyć tradycyjny styl ludowy wraz z komfortem mebli na wymiar. Dodatkowo firma może także wykonać w meblach zabudowę AGD, na przykład kuchenki, zmywarki czy lodówki.

 

Firmy, które wykonują meble kuchenne w stylu góralskim, mają obecnie własne strony internetowe, na których można bliżej zapoznać się z ich realizacjami. Są tam dostępne zdjęcia z wykonanych już kuchni, które mogą posłużyć jako inspiracja do wykończenia własnego wnętrza. Można także zapoznać się bliżej z rozwiązaniami technicznymi używanymi w umeblowaniu, na przykład z rodzajami szuflad, koszów.

 

Gdy zatem marzysz o tym, aby w kuchni zagościły meble kuchenne w stylu góralskim, wybierz dobrą firmę, która może wykonać je na indywidualne zamówienie. Wtedy meble będą wyglądały olśniewająco, a także będą doskonale dopasowane do wnętrza i funkcjonalne.

Dodaj komentarz