Jakie szafki ubraniowe do szatni kupić?

W sprzedaż dostępna jest pełna gama typów szafek ubraniowych do szatni. Czym warto kierować się przy ich kupnie? Poznaj porady!

Najczęściej szafki ubraniowe do szatni stosowane są w miejscach jak zakłady pracy, gdzie służą one do przechowywania mienia przez pracowników. Również są one wykorzystywane w punktach jak siłownie, kluby fitness, baseny, muzea, galerie sztuki, czyli wszędzie tam, gdzie należy pozostawić swoje okrycia i mienie przed wejściem.

 

Pełna gama różnych typów szafek ubraniowych do szatni powoduje, że kupujący często nie wiedzą, na co warto się zdecydować. Sprawdź najważniejsze kwestie!

 

  1. Wymiary szafki ubraniowej

Obecnie szafki ubraniowe można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na szafki wysokie – zapewniające więcej przestrzeni, a także na szafki niższe, w których miejsca jest mniej, lecz pozwalają one na zmieszczenie większej liczby przegród na ograniczonej przestrzeni.

 

Wymiary wymagają dobrania ich pod kątem wielkości pomieszczenia, dlatego przed dokonaniem zakupu należy dokładnie je zmierzyć i uwzględnić liczbę wymaganych przegród w danym miejscu.

 

  1. Typ budowy szafki ubraniowej

Producenci oferujący szafki ubraniowe do szatni mogą obecnie zaoferować je w wielu wariantach pod kątem typu budowy. Najczęściej są wybierane:

 

  • Szafki proste – pojedyncze albo mnogie – wyposażone są w jedne drzwi, mogą być to szafki wysokie albo niskie.
  • Szafki w kształcie litery L – wyposażone są one w przegrody w kształcie litery L, które pozwalają na uzyskanie większej poziomej przestrzeni przy jednoczesnym zaoszczędzeniu miejsca w szatni.
  • Szafki z siedzeniami – przy każdej szafce znajduje się dodatkowo ławka, która pomaga w zapakowaniu mienia do szafki oraz w ubraniu się.

 

  1. Materiał na szafki ubraniowe

Poleca się najczęściej metalowe szafki ubraniowe do szatni, ponieważ są one znacznie bardziej odporne niż szafki drewniane. To powoduje, że kupowane są one obecnie najczęściej.

 

  1. Sposób zamknięcia szafki do szatni

Mogą one wykorzystywać zamki na kluczyki albo na monety w zależności od miejsca ich zastosowania.

Dodaj komentarz