Meble do restauracji w stylu klasycznym – co wybrać?

Klasycznie urządzone restauracje zachwycają swoimi efektownymi wnętrzami nawiązującymi do dawnych tradycji aranżacyjnych. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Gdzie można zamówić meble do restauracji w tym stylu?

Wybór odpowiednich mebli przeznaczonych do restauracji ma bardzo duże znaczenie. Przy ich doborze należy zwrócić uwagę na szereg czynników, między innymi na ich styl. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące wyboru klasycznych mebli do restauracji!

Klasyczne meble do restauracji – czyli jakie?

Styl klasyczny nie ma jednoznacznej definicji, ale najczęściej pod tym właśnie terminem znajdują się meble, które wyróżniają się eleganckim, szykownym, pałacowym czy dworkowym wyglądem.

Klasycznie urządzona sala restauracyjna prezentuje się bardzo efektownie, prestiżowo i luksusowo. Najczęściej dominują w niej ciemniejsze, ciepłe barwy, na przykład jak ciemny brąz, beż, złoto, bordo.

Duże znaczenie odgrywa w niej oświetlenie, które powinno współgrać ze stylem wystroju oraz powinno dawać ciepłe światło przywołujące na myśl blask kominka.

Jakie meble do klasycznej restauracji?

Wybierając meble do klasycznej restauracji, pod uwagę należy wziąć dwie ważne kwestie – ich konstrukcję oraz materiały wykorzystane do ich wykonania.

Najczęściej klasyczne meble do restauracji bazują na efektownych, ozdobnych elementach, na przykład wyróżniają się frezowanymi, rzeźbionymi detalami, które nadają im niebanalny wygląd. To powoduje, że zachwycają one swoim wyglądem od pierwszego spojrzenia, kreując atmosferę luksusu.

Do wykonania klasycznych mebli najczęściej wykorzystuje się drewno. To materiał wyróżniający się nie tylko eleganckim wyglądem, lecz też wyjątkową trwałością. Z tego względu drewniane meble idealnie nadają się do restauracji oraz do innych lokali gastronomicznych. Stosuje się głównie gatunki drewna wyższej klasy, na przykład jak dąb, orzech czy buk, a także gatunki drewna egzotycznego.

Meble wyposażone w tapicerki, na przykład krzesła czy ławy, najczęściej wykańcza się za pomocą ozdobnych tkanin, na przykład z żakardowym wzorem. Drugi wariant to meble wykończone skórami, na przykład w stylu Chesterfield, który charakteryzuje się zastosowaniem dekoracyjnego pikowania.

Klasyczne meble do restauracji – rodzaje

W restauracji urządzonej w klasycznym stylu można wykorzystać różne typy mebli. Jakie z nich warto wziąć pod uwagę przy aranżacji wnętrza?

Stoły

Głównym meblem w każdej restauracji są stoły. Najczęściej wybierane są wtedy solidne, drewniane stoły na rzeźbionych nogach, które wyróżniają się także wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Optymalny wybór to stoły prostokątne i kwadratowe, które można ze sobą łączyć.

Krzesła

W klasycznie urządzonym wnętrzu najczęściej umieszczane są tradycyjne krzesła z ozdobnymi tapicerkami, na przykład z żakardu, aksamitu, skóry. Zazwyczaj są to krzesła bez podłokietników, które zachwycają swoimi ozdobnymi elementami z drewna.

Lada

W restauracji może stanąć także lada. Jest ona często wybierana wtedy, gdy lokal jednocześnie służy jako bar, kawiarnia. Doskonałym wyborem będą wtedy efektowne lady drewniane z ozdobnymi elementami rzeźbionymi.

Komody, regały

We wnętrzu mogą także stanąć innego typu meble, na przykład komody czy regały, które pozwolą na stworzenie we wnętrzu atmosfery przytulności. Także mogą one służyć do ekspozycji, na przykład win.

Gdzie zamówić klasyczne meble do restauracji?

Restauratorzy poszukujący klasycznego umeblowania często decydują się na meble do restauracji Stolbarfirma ta ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu efektownych mebli dla branży gastronomicznej.

 

Dodaj komentarz