Tanie okulary przeciwsłoneczne męskie – co warto kupić na lato?

Rozglądasz się za męskimi okularami przeciwsłonecznymi na lato? Sprawdź te porady, by wybrać najlepszą parę!

Wybór okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzny często sprawia duże problemy. Gdy również stoisz przed taką decyzją i chcesz kupić dobre i tanie okulary przeciwsłoneczne męskie, zobacz, jaki model warto dla siebie kupić.

 

Męskie okulary przeciwsłoneczne – modne czy sportowe?

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć przy zakupie okularów na lato, jest ich styl. Czy lepiej zdecydować się na tanie okulary przeciwsłoneczne męskie wpisujące się w najnowsze trendy, a może zdecydować się na te sportowe?

 

Modne okulary przeciwsłoneczne męskie z pewnością sprawdzą się do tworzenia casualowych stylizacji na co dzień, na przykład na wyjazd za miasto czy spotkanie ze znajomymi. Mogą wyglądać świetnie z szortami albo spodniami, koszulką polo czy koszulką t-shirt. Obecnie najczęściej wybierane modele to okulary pilotki oraz okulary z grubymi oprawkami. Świetnie będą prezentować się także okulary z kolorowymi szkłami, na przykład niebieskimi albo pomarańczowymi.

 

Z kolei sportowe okulary przeciwsłoneczne najlepiej sprawdzą się podczas aktywnego spędzania wolnego czasu, na przykład podczas wycieczek rowerowych czy przemierzania górskich szlaków. Ich specjalna budowa zapewnia lepszą ochronę dla wzroku. Można także zdecydować się na modele z wymiennymi szkłami, które pozwalają na dopasowanie stopnia ich zaciemnienia do pogody i pory dnia.

 

Okulary przeciwsłoneczne – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Nawet tanie okulary przeciwsłoneczne męskie mogą być dobrej jakości. Duże znaczenie mają wtedy ich parametry techniczne. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

 

Przede wszystkim dobre okulary słoneczne muszą być wyposażone w filtr UV, który chroni wzrok przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego emitowanego przez słońce. Warto wybierać okulary wyposażone w filtr oznakowany jako UV 400, który oferuje najwyższy stopnień ochrony. Teraz nawet tanie okulary przeciwsłoneczne męskie wyposażone są w taki filtr – oznakowanie można znaleźć na szkłach.

 

Poza tym warto wziąć pod uwagę kategorię przyciemnienia szkieł, która oznaczana jest cyframi od 0 do 4. Im niższa kategoria, tym większa przepuszczalność światła, dlatego szkła są jaśniejsze. Wtedy polecane są one na pochmurne dni. Z kolei na ostre słonce lepiej nadają się okulary w kategorii 3 lub 4.

 

Modne i dodatkowo funkcjonalne i tanie okulary przeciwsłoneczne męskie można kupić w dobrych salonach optycznych, także działających w internecie.

Dodaj komentarz