Wyśmienity catering na wesela. Jak wybrać najlepszą firmę cateringową?

Catering jest usługą wybieraną coraz częściej na wesela. Kiedy warto się na niego zdecydować? Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się obsługą cateringową wesele?

Kiedy warto urządzić wesele z cateringiem?

Najczęściej catering kojarzony jest z przyjęciami urodzinowymi lub biznesowymi, ale to usługa, która może sprawdzić się również podczas organizacji przyjęcia weselnego.

Wesele z cateringiem jest bardzo często wybierane wtedy, gdy w miejscu, gdzie planuje się jego urządzenie, nie ma możliwości zamówienia usług gastronomicznych.

Wobec tego catering jest bardzo popularny na wesela w plenerze, również we własnym ogrodzie, w przestrzeniach zabytkowych, na przykład na terenie zamków, pałaców. Również sprawdza się on w innych miejscach, gdzie możliwe jest jedynie wynajęcie przestrzeni do organizacji przyjęcia, gdzie nie ma zaplecza kuchennego.

Forma cateringu weselnego – szwedzki stół i obsługa kelnerska

Catering na wesele może być zamówiony w dwóch głównych wariantach, a dokładnie jako szwedzki stół lub jako catering z obsługą kelnerską. Na jaką usługę warto się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, jakie przyjęcie jest zaplanowane. Gdy wydarzenie ma mieć charakter luźniejszego i krótszego spotkania, wtedy bardzo dobrym wyborem może być zamówienie szwedzkiego stołu, gdzie na gości będą czekały różne wyśmienite dania. Z kolei na tradycyjne wesela często wybierana jest obsługa kelnerska.

Catering na wesela może mieć również inną formę, na przykład istnieje możliwość zamówienia grilla w firmie cateringowej. Wtedy jej pracownicy będą przyrządzali na bieżąco wyśmienite dania grillowane dla gości.

Catering na wesele – dodatkowe usługi

Firmy organizujące catering weselny mogą zaoferować swoim gościom również dodatkowe usługi, które pozwalają na łatwe urządzenie udanego wydarzenia.

Wśród dodatkowych usług oferowanych przez firmy cateringowe znajdują się:

• Wynajem zastawy stołowej,
  • Wynajem mebli eventowych,
  • Wynajem namiotów plenerowych,
  • Przygotowanie sceny i parkietu,
  • Nagłośnienie i oświetlenie imprezy.

O takie usługi może być również uzupełniony catering w Gastro Tour w Krakowie. Firma ta specjalizuje się w organizacji cateringu na różne eventy, w tym rodzinne i biznesowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i rozbudowanemu zapleczu zapewnia swoim klientom pełną obsługę.

Jak wybrać firmę cateringową na wesele?

Obecnie w Polsce działa wiele firm cateringowych. Właśnie dlatego bardzo często pojawia się pytanie – jak wybrać właściwą firmę, która może zaoferować kompleksowe wsparcie.

Wyborem właściwej firmy cateringowej na wesele warto zająć się jak najwcześniej. Warto pamiętać o tym, że wiele z nich ma zajęte terminy na wiele miesięcy, a niekiedy lat do przodu, więc najlepiej nie odkładać decyzji na ostatni moment.

Przy wyborze firmy cateringowej warto zwrócić szczególną uwagę na jej doświadczenie, ofertę i na opinie dotychczasowych klientów. W ten sposób można wybrać firmę, która zapewni pełne wsparcie, a także zadba o to, aby wesele było udane pod każdym względem.

Jaka jest cena organizacji wesela z cateringiem?

Koszty na ogół są niższe niż w przypadku zorganizowania wesela w restauracji czy w domu przyjęć, niemniej jednak zależne są one od wybranego wariantu cateringu oraz usług dodatkowych.

Najczęściej koszty rozpoczynają się od około 60-100 złotych za jednego gościa, natomiast mogą one dochodzić nawet do ponad 200 złotych w przypadku dłuższej imprezy. Dodatkowo do ceny należy doliczyć inne usługi związane z organizacją imprezy, które zamawiane są w firmie cateringowej.