Wakacje z GOK - START

12.07.2017

Pierwszą wakacyjną atrakcją zorganizowaną przez ośrodek kultury była wycieczka do Pawiego Oczka w Łasiecznikach (30.06). Choć pogoda nam nie dopisała, zabawa była przednia. "Pawie oczko" to świetne miejsce pod każdym względem. Piękne, urocze i przemiłe zwierzątka: daniele, sarenki, konie, kucyk, mała czarna świnka, które skradną serce każdego odwiedzającego. Poza tym  bardzo mili i sympatyczni właściciele, którzy oprowadzają i chętnie opowiadają o swoim zwierzyńcu. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce. GODNE POLECENIA!

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

4 lipca ponad 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Gminy Bolimów uczestniczyła w wyjeździe do kina "Polonez" w Skierniewicach. Dzieci obejrzały bajkę "Gru, Dru i Minionki". Oczywiście nie zabrakło podczas seansu popcornu oraz natchosów a po wyjściu z sali kinowej, tradycyjnej wizyty w Mc Donaldzie. Z uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do domu.

 
11 lipca grupa dzieci z Bolimowa i okolic wraz z instruktorkami ośrodka kultury wybrała się na wycieczkę rowerową do Gospodarstwa Pasiecznego Mariusza Wasiaka w Wólce Łasieckiej. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Poznaliśmy fazy rozwoju pszczół, sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie dawniej i dziś oraz sposoby pozyskiwania miodu. Ciekawostką było poznanie pszczelej rodziny w ulu oraz sposób znakowania królowej. Nie sposób być w pasiece i nie kosztować owocu pszczelej pracy. Cała grupa rozkoszowała podniebienia miodem akacjowym. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, ile pracy kosztuje pozyskanie miodu. Pan Mariusz przygotował ognisko, więc po „części dydaktycznej” piekliśmy kiełbaski.
Gospodarz uświadomił nas, że większość kwiatów naszej flory istnieje dzięki pracy pszczół, a co za tym idzie dzięki nim wydają one nasiona i rodzą owoce. Niestety od ponad pół wieku obserwujemy niebezpieczną tendencję drastycznego zmniejszania się liczebności i bogactwa gatunkowego pszczół. Problem dotyczy zarówno pszczoły miodnej, jak i wszystkich dziko żyjących pszczół. Wina leży po stronie człowieka, często w jego nieumyślnych, lecz szkodliwych działaniach. Żeby temu przeciwdziałać musimy podejmować akcje propagujące ochronę pszczół! Można przecież śmiało stwierdzić, że dobro pszczół to również nasze dobro - nasze i przyszłych pokoleń! Dziękujemy Panu Mariuszowi Wasiakowi za pogłębienie naszej świadomości i gościnność.
Kolejnym punktem wycieczki rowerowej był Zaścianek Babie Lato (Ziemiary) i Zalew w Joachimowie – Mogiłach.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Więcej zdjęć na naszym FB

https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Bolim%C3%B3w-960521347319897/

 


czytaj dalej...

Przerwa wakacyjna Dyskusyjnego Klubu Książki

28.06.2017

27 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Tym razem spotkanie przygotowałyśmy w trochę innej formie. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrałyśmy się na spacer z kijkami nordic walking. W międzyczasie rozmawialiśmy o książce Witolda Horwatha "Ptakon". Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólne grillowanie do naszej stałej czytelniczki - Pani Jadzi. Wszystkim dopisywały humory i razem spędziliśmy miło czas. Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie i gościnność.

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy nowe spotkania, na których wymienimy się myślami, będziemy polemizować i debatować, przedstawimy swoje doświadczenia, wiadomości i spostrzeżenia oraz podzielimy się wrażeniami z przeczytanych książek.
Drogi Czytelniku, jeżeli lubisz czytać książki i chcesz podzielić się swoimi refleksjami – przyjdź do nas i dołącz do DKK działającego przy GBP w Bolimowie. Czekamy na Ciebie!

 


czytaj dalej...

Wernisaż wystawy Doroty Pietrzkowicz "Zatrzymane..."

28.06.2017

W minioną sobotę, 24 czerwca 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Pietrzkowicz. Na pozór abstrakcyjne prace, zaprezentowane na wystawie „Zatrzymane…” to przetworzone krajobrazy i rzeczywistość, która nas otacza. W obrazach artystki najważniejszą rolę odgrywa kolor i emocje, które towarzyszą jej podczas malowania. Wystawa malarska „Zatrzymane...” prowokuje do zadumy i zatrzymania w czasie, ucieczki od codzienności. Napełnia nas spokojem, sprzyja wyciszeniu. Obrazy artystki wyróżniają się, przyciągają uwagę, nie można przejść obok nich obojętnie. Prace Doroty charakteryzuje także niebywała kolorystyka i odwaga w wyrażaniu emocji. Tak naprawdę abstrakcja jest kwintesencją malarstwa. Prezentowane na wystawie obrazy, to dojrzałe kompozycje, pełne refleksji, z nutą nostalgii i tęsknoty. Każdy z obrazów, jak zdradziła sama autorka, to cząstka jej serca. Raz stworzone dzieła żyją nadal i mówią nam o czymś ważnym, o pięknie zwykłych rzeczy, które często są bardzo blisko nas, na wyciągnięcie ręki. Ważne jest w życiu na chwilę zwolnić, by spojrzeć na piękno otaczającego nas świata oczyma artysty i spróbować dostrzec ulotne piękno.
Wystawa będzie czynna do 28 lipca br.

 

 


czytaj dalej...

Wakacje, znowu są wakacje...

23.06.2017

Wakacje, znowu są wakacje. Na pewno mam rację wakacje znowu są... Już po raz kolejny ośrodek kultury przygotował dla dzieci wiele wakacyjnych atrakcji. Będą wycieczki, animacje i zabawy w plenerze. To czeka nas w lipcu. Natomiast w sierpniu przewidziane są warsztaty stacjonarne (plastyczne, twórcze) oraz wycieczka/i na zakończenie wakacji! Zapraszamy do wspólnej zabawy! Proszę zapoznać się z programem.

czytaj dalej...

Dyskusję czas zakończyć

21.06.2017

Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 16.00. Tym razem zapraszamy na wspólny spacer nordic walking ph.: „Z kijkami i książką na rozpoczęcie wakacji”. W międzyczasie porozmawiamy o książce Witolda Horwatha "Ptakon". Po spacerze zapraszamy na wspólne grillowanie. Standardowo spotykamy się w GOK Bolimów.

Serdecznie zapraszamy!

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy nowe spotkania, na których wymienimy się myślami, będziemy polemizować i debatować, przedstawimy swoje doświadczenia, wiadomości i spostrzeżenia oraz podzielimy się wrażeniami z przeczytanych książek. 

Drogi Czytelniku, jeżeli lubisz czytać książki i chcesz podzielić się swoimi refleksjami – przyjdź do nas i dołącz do DKK działającego przy GBP w Bolimowie. Czekamy na Ciebie!

 

 

 


czytaj dalej...

Zbiórka pieniędzy na film „Obłoki śmierci –...

19.06.2017

 
Szanowni Państwo!
Trwa społeczna zbiórka pieniędzy na zakończenie filmu „Obłoki śmierci – Bolimów 1915”. Został ostatni tydzień, żeby wesprzeć zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl. Pamiętajcie, liczy się każda złotówka a czas pędzi nieubłaganie…. Wierzymy, że będzie to film zakończony sukcesem, o którym będzie głośno. To opowieść o naprawdę dramatycznych czasach, w których bohaterowie stawali przed niezwykle trudnymi wyborami. Ocena tamtych zdarzeń rzutuje także na funkcjonujące do dziś społeczeństwa. Ten film ukazuje tragizm, a także poczucie totalnej izolacji i osamotnienia w sytuacji, w której tak naprawdę nie było wyjścia.
GOK włączył się do akcji, objął patronat nad projektem oraz wspiera finansowo produkcję. Liczymy, że po ukończeniu przedsięwzięcia, będziemy mogli wyemitować film w GOK – dla Was ;-)
Teraz wszystko w Waszych rękach – wpłat dokonujemy 
 

 


czytaj dalej...

Wystawa malarstwa "Zatrzymane" Wernisaż 24 czerwca o godz....

19.06.2017

Jest łowiczanką. Rysunku i malarstwa uczyła się na kursach w Studio Kształcenia Plastycznego „Galeria 34″ w Warszawie. Od września 2010 r. uczestniczyła w warsztatach plastycznych w „Magazynie Sztuk” (Filia Ośrodka Kultury w Warszawie). W czerwcu 2013 r. ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku Malarstwo i Rysunek (pracownie: prof. Andrzeja Grendy i prof. Mariana Kępińskiego).

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją. Inspirację do swojej twórczości czerpie z natury, często też działa intuicyjnie, kierując się wyobraźnią. Na pozór abstrakcyjne prace, zaprezentowane na wystawie „Zatrzymane…” to przetworzone krajobrazy i rzeczywistość, która nas otacza. W obrazach artystki najważniejszą rolę odgrywa kolor i emocje, które towarzyszą jej podczas malowania.

Mówiąc o „sztuce nowoczesnej” zwykle mamy na myśli ten rodzaj sztuki, który całkowicie zerwał z tradycją i próbuje robić rzeczy, o jakich dotąd się nie śniło. Sztuka/malarstwo muszą dotrzymywać  kroku swoim czasom. Podobnie jest z pracami Doroty Pietrzkowicz. Na wystawie prezentujemy następujące obrazy:

Bez tytułu, 2016

Bliżej, 2016

Bliżej nieba, 2016

Drzewem być, 2016


czytaj dalej...
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl