„Dęby Bolimowskie" przyznane!

14.08.2019

W miniony weekend rozstrzygnęliśmy „Dęby Bolimowskie” nagrody dla wyróżnienia cnót obywatelskich, wybitnych osiągnięć, aktywności społecznej, charytatywnej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, artystycznej, sportowej i innej mającej wpływ na podniesienie poziomu życia mieszkańców gminy, a także w uznaniu zasług na rzecz Gminy Bolimów.

Człowiek roku – za wybitne osiągnięcia dla lokalnej społeczności w poprzednim roku kalendarzowym – statuetkę z trzema dębami otrzymała dr Anna Zalewska
Gminny ambasador – za zasługi dla promocji i szczególny charakter reprezentowania gminy w Polsce i na świecie - statuetkę z dwoma dębami otrzymali Dorota Konopczyńska- Aftewicz i Paweł Aftewicz Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich
Wolontariat – za prace na rzecz lokalnej społeczności, prowadzenie akcji charytatywnej, pracy z młodzieżą - statuetka z trzema dębami przypadła Patrykowi Boguś.

Dęby specjalne
Irena Śmigiera - Milewska za całokształt długoletniej działalności na rzecz kultury
Jarosław Buczek za wspieranie finansowe różnych inicjatyw gminnych
Janusz Łukawski za wieloletnią pracę na rzecz samorządu

GRATULUJEMY!

 


czytaj dalej...

Świętowaliśmy Dzień Bolimowa 21.7.2019

14.08.2019

Dzień Bolimowa 2019 już za nami. Piękna pogoda, wspaniali Artyści, którzy zaprezentowali się dla naszych Mieszkańców i Gości oraz moc innych atrakcji, które czekały na nas w niedzielne popołudnie, na pewno pozwolą zapamiętać tegoroczne święto naszej gminy jako jedno z udanych. Było rodzinnie, sportowo, integracyjnie, smacznie, kolorowo i tanecznie. Oprócz koncertów, uczestnicy imprezy mogli podziwiać stoiska rękodzieła, wystawę fotograficzną i skosztować lokalnych smaków - potraw, napojów, deserów, ciast przygotowanych przez KGW z Bolimowa i Sierzchowa. Podczas Święta Bolimowa odbył się konkurs kulinarny - I Bolimowski Festiwal Smaku. Oceniano walory smakowe i estetyczne, a poziom był niezwykle wysoki. Na bolimowskiej scenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród "Bolimowskie Dęby" za wybitne osiągnięcia i działania na rzecz gminy. Dzieci chętnie korzystały z wesołego miasteczka i zabaw proponowanych przez animatorów, a dorośli z atrakcji muzycznych. Tradycyjnie imprezę otworzyła Bolimowska Orkiestra Dęta. Na scenie wystąpili również Familia Mikulskich z Nowego Kawęczyna, Grupa Cosmo, Stars Roxette Tribute Band, Joanna Aleksandrowicz, Kamil Dawidziuk, wschodzące gwiazdy naszej gminy. Na zakończenie publiczność do zabawy rozgrzewał zespól disko-polo Imperium. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację Dnia Bolimowa.


czytaj dalej...

BOLIMOWSKI FESTIWAL SMAKU

12.07.2019

21 lipca w gminie Bolimów odbędzie się impreza kulturalno-rekreacyjna "Dzień Bolimowa". Bolimowskie Koło Gospodyń Wiejskich podczas imprezy zorganizuje konkurs kulinarny "Bolimowski przysmak". Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy.
Konkurs ma charakter imprezy otwartej.

REGULAMIN KONKURSU „Bolimowski przysmak” zorganizowanego w ramach BOLIMOWSKIEGO FESTIWALU SMAKU
§1
Organizator
Organizatorem konkursu jest Koło Gospodyń Wiejskich w Bolimowie
§2
Cele konkursu
1. Identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych, regionalnych potrawach stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu;
2. Zaprezentowanie bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych;
3. Wymiana doświadczeń i przepisów;
4. Promocja regionalnego rynku oraz inicjatyw lokalnych;
5. Wspieranie lokalnej tożsamości;
6. Promocja wykorzystania płodów rolnych oraz darów lasów;
§3
Uczestnicy
Konkurs jest skierowany do mieszkańców i sympatyków Gminy Bolimów. W konkursie mogą brać udział uczestnicy indywidualni oraz członkowie Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.
§4
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą uczestniczyć osoby indywidualne, członkowie KGW i Stowarzyszeń, które prześlą lub złożą kartę zgłoszenia do dnia podanego w paragrafie 6. Uczestnicy konkursu zobowiązani są przedstawić recepturę potrawy w dniu konkursu wraz z potrawą.

2. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie po jednej potrawie w każdej kategorii. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do prac na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zdjęć i publikacji przepisów potraw konkursowych.
3. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy, przyznania nagrody. Poprzez podanie danych osobowych uczestnik lub organizacja wyrażają zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska, nazwy organizacji, wizerunku w Internecie i prasie.
§5
Kryteria oceny
Ocenie konkursowej będą podlegać potrawy w trzech kategoriach:
• na słodko – ciasto, deser.
• na słono – danie główne, przystawka, zupa.
• przetwory – dżemy, weki, marynaty.

Potrawy będą oceniane zgodnie z następującymi kryteriami:
• walory smakowe
• wygląd potrawy
• estetyka podania
• wykorzystanie lokalnych produktów
§6
Termin
Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 19 lipca 2019 do godz. 18.00 osobiście do Gminnego Ośrodka Kultury lub pocztą elektroniczną na adres: gok@bolimow.pl
Potrawę lub/i przetwory wraz z przepisem należy dostarczyć w dniu 21 lipca 2019 roku do godz. 15.00 do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolimowie, ul. Żabia 2a.
§7
Zasady przyznawania nagród
O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu przez Organizatora Komisja Konkursowa, zwana dalej Komisją. Spośród zgłoszonych do konkursu potraw Komisja wybierze trzy z każdej kategorii, przyznając wyróżnienia.

Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna. Nagrody w konkursie zostaną ufundowane przez Organizatora. Autorzy zwycięskich oraz wyróżnionych potraw otrzymają indywidualne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom za udział
w konkursie.

Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 21 lipca 2019 r. podczas imprezy z okazji Dnia Bolimowa.


czytaj dalej...

„Od nocy do nocy” – koncert Joanny Aleksandrowicz

10.07.2019

Gminny Ośrodek Kultury i Gmina Bolimów zapraszają na koncert filmowo-musicalowy Joanny Aleksandrowicz pt. „Od nocy do nocy”.

„Od nocy do nocy” to najpiękniejsze utwory z filmów i musicali polskich i światowych. Na pierwszy plan wybijają się ciekawe aranżacje, wartościowe teksty i wyrazista, emocjonalna interpretacja. Słuchacze opuszczają koncert z poczuciem swoistego „katharsis”. Ciężko nie uronić łzy, bo muzyka prezentowana na koncercie jest efektem pasji, zaangażowania oraz emocji.

Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalista od lat związana ze sztuką. Znajomi określają ją mianem „zakręconej perfekcjonistki”, mającej niespożyte pokłady energii. Lubi mówić o sobie, że ma „duszę z minionej epoki”. To sformułowanie nabiera pełnych barw podczas jej koncertów i recitali, ale nie tylko. Kocha swój zawód i jest ciekawa życia, ludzi oraz każdego doświadczenia artystycznego.

 


czytaj dalej...

Zajęcia Fitness

08.07.2019

2 zajęcia FIT! W roli głównej gumy oporowe do ćwiczeń --> Mini Bandy.
Na zajęcia fitness obowiązują zapisy online, osobiste lub telefoniczne 46 8380343. Limit miejsc - 12 osób.
Jeżeli zakupujecie mini bandy zwrócicie uwagę na poziom oporu. Dla początkujących: żółta (ultra lekka): 0,4 mm i zielona (lekka): 0,6 mm, średniozaawansowanych: niebieska (średnia): 0,8 mm, zaawansowanych: czerwona (ciężka) : 1 mm i czarna (extra ciężka): 1,2 mm.
Zajęcia Fitness przeznaczone są tylko dla osób Dorosłych ( +18 lat) oraz nie posiadających przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych.

 


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl