Gmina Bolimów bierze udział w projekcie „e-Mocni:...

07.06.2017

Gmina Bolimów bierze udział w projekcie 
„e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści".

Za nami pierwsze szkolenie dla e-Mocarza oraz dotarł do nas sprzęt komputerowy, z którego będą mogli korzystać uczestnicy szkoleń. Kolejne dostawy już niebawem. Fundacja Aktywizacja w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polskim Związkiem Głuchych Oddział Łódzki, i Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego realizują projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” Celem projektu jest zwiększenie w okresie 01.12.2016 - 31.07.2019 r. umiejętności korzystania z Internetu, w tym e-usług publicznych, 18 265 osób dorosłych zamieszkujących na obszarze 101 gmin z terenu całej Polski. Dofinansowanie projektu z UE: 14 582 945,80 PLN. Projekt na terenie gminy Bolimów realizuje Gminny Ośrodek KulturyDZIĘKI PROJEKTOWI UCZESTNICZĄCE W NIM GMINYOtrzymają szkolenia, dzięki którym mieszkańcy zdobędą nowe umiejętności cyfrowe i będą mogli korzystać z lokalnych, regionalnych i krajowych e-usług. Zyskają grono przeszkolonych trenerów i organizatorów szkoleń, którzy będą mogli kontynuować edukację cyfrową dla mieszkańców także po zakończeniu projektu. Będą mieć pewność, że działania z zakresu edukacji cyfrowej prowadzone przez różne instytucje w gminie są skoordynowane i efektywne. Otrzymają wsparcie, dzięki któremu mieszkańcy – w tym osoby z różnymi niepełnosprawnościami – staną się bardziej samodzielni, aktywni społecznie i zawodowo.

 


czytaj dalej...

III Bolimowski Piknik Rodzinny w Bolimowie

07.06.2017

W niedzielę, 4 czerwca na terenie boiska szkolnego w Bolimowie Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie zorganizowali wspólnie trzeci piknik rodzinny "Aktywnie i bezpiecznie". Podczas festynu  było mnóstwo ciekawych atrakcji. Dla dzieci i rodziców przygotowano rodzinne potyczki sportowe, np. rzut do celu, napełnianie na czas słoja wodą przenoszoną w kubeczkach, strzał piłką do bramki czy slalom gokartem napędzanym siłą mięśni. Nad przebiegiem konkurencji czuwali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Swój konkurs przygotowali także członkowie koła Polskiego Związku Wędkarskiego z Bolimowa. We wszystkich konkurencjach przewidziane były nagrody dla uczestników. Oprócz tego swój sprzęt wykorzystywany podczas pracy zademonstrowali policjanci, strażacy z jednostki OSP w Bolimowie oraz uczniowie klas mundurowych ZSP Bolimów. Swój występ judo zaprezentowała dziecięca grupa z SP Bolimów. Dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok!


czytaj dalej...

NOC BIBLIOTEK 3/4 czerwca 2017

04.06.2017

Za nami już kolejna odsłona "Nocy w bibliotece" w Gminnej Bibliotece Publicznej i GOK w Bolimowie. Tym razem grupa 19 śmiałków w różnym wieku spędziła niezapomniane chwile w murach biblioteki z soboty na niedzielę. W planach na ten długi wieczór było wiele: czytanie fragmentów ulubionych książek, zabawa detektywistyczna w Sherlocka Holmesa, warsztaty twórcze, gry i zabawy, nocne oglądanie filmów, „bitwa na poduszki”, opowiadania strasznych historii - i ten niepokój gdy każdy szmer wpływał na wyobraźnię... kolacja i śniadanie. Noc w Bibliotece była świetną zabawą pełną niezapomnianych wrażeń i doskonałą integracją uczestników. Na nudę nikt nie narzekał, a większość dzieciaków nawet na chwilę nie zmrużyła oka. Na zakończenie dla wszystkich uczestników czekały pamiątkowe znaczki z NOCY BIBLIOTEK 2017.


czytaj dalej...

Nowa Galeria Przechodnia - Dzień Dziecka

01.06.2017

Widzieliście już naszą, nową Galerię Przechodnią na płocie? Gwarantujemy wam, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Nasze najnowsze odkrycie z okazji Dnia Dziecka. Od dzieci dla dzieci... pomysłowe i zachwycające obrazy. Już 4 czerwca (niedziela) zapraszamy Was na III BOLIMOWSKI PIKNIK RODZINNY. Mnóstwo świetnej zabawy dla całej rodziny. Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w zabawie - "rodzinne potyczki". Fajne nagrody do zdobycia!

 


czytaj dalej...
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl