Konkurs czytelniczy dla kl. V i VI "Odzyskana...

03.12.2019

Protokół komisji gminnego konkursu czytelniczego dla kl. V i VI Odzyskana niepodległość”
W dniu 21 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie odbył się gminny konkurs czytelniczy ph. „Odzyskana niepodległość” zorganizowany przez GBP w Bolimowie. Do konkursu zgłoszono 16 uczniów z kl. V i VI z terenu gminy: 7 os. ZS-P Bolimów, 5 os. SP Humin, 4 os. SP Kęszyce. W konkursie można było otrzymać 79 pkt. (61 przygotowanych pytań).
Jury w składzie:
1. Ewa Letka– przewodnicząca
2. Barbara Myczka – członek komisji
3. Karolina Jażdżyk – członek komisji
po sprawdzeniu poprawności testu pisemnego postanowiło nagrodzić:
I miejsce: Bartosz Rybkowski, SP Humin – 49,5 pkt.
II miejsce: Krzysztof Grzegorek, SP Humin – 47,5 pkt.
III miejsce: Karol Salamon, ZS-P Bolimów – 42,5 pkt
IV miejsce ex aequo: Nina Tymińska, SP Kęszyce, Krystian Mendygrał, SP Humin – 41 pkt.
Karolina Florczak, ZS-P Bolimów
Mateusz Kocus, ZS-P Bolimów
Filip Siekiera, SP Kęszyce
Alicja Okruch, SP Kęszyce
Patrycja Pęśko, SP Humin
Jakub Migda, ZS-P Bolimów
Maja Adamczyk, SP Kęszyce
Julia Staniak, ZS-P Bolimów
Katarzyna Kret, SP Humin
Maria Kowalska, ZS-P Bolimów
Julia Prokop, ZS-P Bolimów
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, dla nagrodzonych Organizator ufundował książki. Dziękujemy laureatom i uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy!


czytaj dalej...

Za nami emocje związane z Biegiem Niepodległości 2019

18.11.2019

Niepodległość świętowaliśmy na biegowo. To nasza sprawdzona propozycja na 11 listopada. Było podniośle, uroczyście i dumnie. Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy pozytywnie, z uśmiechem, z endorfinami i bez podziałów. Uczestnicy tradycyjnie pokonali trasę honorową ok. 2 km wokół zbiornika wodnego Bolimów/Wólka Łasiecka. Nowością był bieg open dla zahartowanych na dystansie ok.4 km. Cieszymy się, że z roku na rok przybywa nowych zawodników. Nie zawiedli nas też nasi sympatycy. Drugi rok z rzędu pomimo zwiększania limitu uczestników zapisy zamykają się przed czasem - co bardzo nas cieszy! W biegu udział wzięło około 150 osób. 120 uczestników otrzymało medal i ciepły posiłek przygotowany przez KGW Bolimów. Zostały przyznane również dodatkowe nagrody: pamiątkowa statuetka – dla najliczniej reprezentowanej grupy zorganizowanej, pamiątkowa statuetka – dla najliczniejszej rodziny, biorącej udział w biegu, pamiątkowa statuetka – dla najmłodszego uczestnika biegu, pamiątkowa statuetka – dla najstarszego uczestnika biegu, pamiątkowa statuetka – dla pierwszego uczestnika na mecie Biegu Honorowego oraz trzy pamiątkowe statuetki - dla trzech pierwszych uczestników na mecie Biegu Open. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był bieg OPEN (ok.4km), który po raz pierwszy triumfował w bolimowskich obchodach Święta Niepodległości 11 listopada. Konrad Wisiński najlepszy w biegu open!Drugi na mecie Bartosz Morawski, trzeci Maksymilian Oleksicki. Symboliczna statuetka dla najstarszego uczestnika biegu trafiła w ręce Pana Bogdana z Warszawy. Najszybszy na trasie honorowej ok. 2 km był Mateusz Norowski. Wyjątkowa statuetka dla najliczniejszej rodziny przypadła Państwu Bzoma. Najmłodszy uczestnik biegu miał 7 miesięcy. Ignaś Potempa, trasę pokonał w pchanym przez tatę wózku. Dobry biegowy team Foot-Bol-Akit otrzymał statuetkę dla najliczniejszej grupy zorganizowanej. Sponsorem statuetek i wykonawcą medali byli Paweł i Dorota Aftewicz Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich - dziękujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom, gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji biegu.


czytaj dalej...

Lech Dyblik gościem w GOKu

18.11.2019

Lech Dyblik będzie gościem w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Usłyszycie między innymi ballady Władimira Wysockiego i inne znane i lubiane utwory wschodniego pochodzenia. Prawdziwa uczta dla ucha . Znakomity aktor, mistrz drugiego planu. Wstęp wolny!


czytaj dalej...

Złote gody - 50 rocznica ślubu

07.11.2019

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego, należy do grupy najpiękniejszych uroczystości w gminnym kalendarzu! W tym roku w Bolimowie (18.10.2019 r.) gościliśmy małżeństwo (Krystyna i Wiesław Zapała), które obchodziło 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.Gratulujemy Jubilatom miłości, wytrwałości i przykładu, jaki dajecie całej naszej społeczności!


czytaj dalej...

Bieg Niepodległości 2019

31.10.2019

Bieg Niepodległości 2019 w Bolimowie wystartuje tradycyjnie, 11 listopada o godz. 12.15 po wspólnym odśpiewaniu hymnu.
Zgodnie z tradycją zapraszamy mieszkańców Bolimowa wraz z rodzinami, licznie przybywających tego dnia turystów oraz biegaczy do uczestnictwa w Bieg Niepodległości PL.
Organizator zapewnia pakiety startowe dla 120 uczestników /decyduje kolejność zapisów!/ Warunkiem rejestracji do Biegu jest prawidłowe wypełnienie, podpisanie i przekazanie do Organizatora Formularza Rejestracyjnego. Rejestracja odbywać się będzie od 04.11. do 08.11.2019 r. w GOK.
Informujemy, że opłata startowa wynosi: dla osób dorosłych (pełnoletnich) 10 złotych, dla dzieci i młodzieży (do lat 17 włącznie) udział w biegu bezpłatny.
W pakiecie startowym Uczestnicy startujący w Biegu otrzymują specjalny numer startowy, kotylion oraz na ukończenie Biegu pamiątkowy medal. Organizator przewiduje po Biegu Honorowym (1918 m) dodatkowo Bieg OPEN – sportowo – rywalizacyjny na dystansie ok. 4 km - 2 pętle wokół zbiornika wodnego.
Nagrodę otrzyma:
• najliczniej reprezentowana rodzina w Biegu Honorowym (1918 m) - w pierwszej linii pokoleniowej,
• najstarszy uczestnik Biegu Honorowego
• najmłodszy uczestnik Biegu Honorowego
• uczestnika biegu Honorowego, który dobiegnie do mety jako pierwszy,
najliczniej zorganizowana grupa Biegu Honorowego (organizator zachęca do udziału grupy zorganizowane ze szkół, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń),
• trzech pierwszych uczestników, którzy dobiegną do mety jako pierwsi w Biegu Open (ok. 4 km).
Na mecie gorąca herbata i zupa.
Więcej informacji w regulaminie biegu.
Zapraszamy wszystkich biegaczy i mieszkańców Bolimowa na imprezę biegową w atmosferze sportowej rywalizacji.
DO POBRANIA
http://www.gokbolimow.pl/news/bieg-niepodlegoci-2019 - Regulamin i Karty Zgłoszenia.

 


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl