V Festiwal Piosenki Angielskiej i Anglojęzycznej w Gminnym...

28.04.2017

Do V Festiwalu Piosenki Angielskiej i Anglojęzycznej w dniu 27.04.2017 r. przystąpiło 32 uczniów ze szkół: SP Bolimów/12 osób/, SP Kęszyce/3 osoby/, Gimnazjum w Bolimowie /5 osób/, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie /2 osoby/, z terenu powiatu/10 osoby.
Organizatorami Festiwalu byli: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bolimowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. 
Do Festiwalu zgłoszono solistów w trzech grupach wiekowych: I grupa – KLASY I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH /10 uczestników/
II grupa wiekowa – KLASY IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH /14 uczestników/ III grupa wiekowa - GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE /8 uczestników/
Po wysłuchaniu uczestników jury w składzie:
1. Wojciech Smyk - przewodniczący
2. Marzena Kozicka – anglistka 
3. Paulina Jarmuż – Zawadzka – anglistka
4. Anna Kołosowska – anglistka 5.Irena Śmigiera-Milewska – Dyrektor GOK w Bolimowie 
postanowiło przyznać:
- w I grupie
nagrody:
I Maria Kowalska – SP Bolimów, w utworze „Lost on you” LP
II Dominika Rosa – SP Głuchów, w utworze „It’s my father, it’s my dad” 
III Amelia Mekke – SP Nowy Dwór, w utworze „Baa Baa Black sheep” The Joy of Sharing
wyróżnienie:
Monika Mijalska – SP Bolimów, w utworze „Hands up” Ottawan
- w II grupie
nagrody:
I Mikołaj Mikulski – SP Nowy Dwór, w utworze „Never eneding story” Limahl II Zuzanna Jacak – SP Bolimów, w utworze „The show” Lenka
III Wiktoria Cybulska – SP Bolimów, w utworze „Stay with me” Sam Smith
wyróżnienie:
Aleksandra Skrzypińska, SP Miedniewice, w utworze „Heart beat” Margaret
Paulina Kowalska, SP Miedniewice, w utworze „Sing me to Sleep” Alan Walker Zofia Aftewicz, SP Bolimów w utworze „Hallelujah” Leonardo Cohen
Jagoda Kośla – SP Głuchów, w utworze „Mamma Mia” ABBA - w III grupie:
I Julia Tuszyńska - ZSP Bolimów, w utworze „I have nothing” Whitney Houston 
II Patrycja Okońska – ZSP Bolimów, w utworze „Read All about it” Emeli Sande 
III Julia Śmigiera – Gimnazjum w Bolimowie, w utworze „All of me” John Legend wyróżnienie: Natalia Mikulska, Gimnazjum w Strzybodze, w utworze „Oceans” Hillsong United
Weronika Kozieł – Gimnazjum w Bolimowie, w utworze „ Riptide” Vance Joy
Jury brała pod uwagę muzykalność i warunki głosowe wykonawcy, ogólny wyraz artystyczny, dobór piosenki oraz umiejętności językowe (wymowa, akcent)

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach, Wójta Gminy Bolimów i Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie oraz nagrody książkowe ufundowane przez GOK Bolimów, portal Duże K i Pani Angelika Zdunkiewicz - Kaczor. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Każdy z uczestników został obdarowany gadżetami festiwalu ufundowanymi przez GOK Bolimów. Laureatom gratulujemy sukcesu! Wszystkim Wykonawcom i Nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w Festiwalu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

http://eglos.pl/festiwal-piosenki-anglojezycznej-w-bolimowie/0,-3m6,3/

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1375635665808461&id=960521347319897


czytaj dalej...

Wystawa malarska - Barbara Bielecka-Woźniczko

25.04.2017

Barbara Bielecka-Woźniczko ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskała w 1974 roku. Szczególny wpływ na jej postawę artystyczną wywarło dwóch wybitnych pedagogów i artystów: prof. Henryk Tomaszewski prowadzący pracownię plakatu i  prof. Jerzy Tchórzewski prowadzący pracownię malarstwa. To pod ich wpływem ukształtował się jej gust artystyczny, co widać w podejściu artystki do sztuki. Barbara Bielecka-Woźniczko zajmuje się malarstwem sztalugowym i grafiką użytkową. Należy do sekcji malarstwa oraz grup twórczych: Symfonia, PositiveArt i Art Visual Dance w ramach Warszawskiego Okręgu ZPAP.
Współorganizuje wystawy Grupy Symfonia. Pełni funkcję kuratora wystaw organizowanych w Galerii U w Warszawie. Prowadzi również działalność pedagogiczną. W dowód uznania swojej pracy edukacyjnej została wyróżniona odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury” przez Ministra Kultury 2004. Prezentowała swoje prace na 50 wystawach zbiorowych oraz 22 wystawach indywidualnych. Prace artystki znajdują się obecnie w różnych częściach świata, takich jak: USA, Kanada, Wielka Brytania, a my mamy przyjemność prezentować jej sztukę w Bolimowie. Twórczość jej jest objęta Patronatem Medialnym/Artystycznym Art Imperium - Artistic Guarantee of Art Imperium.

www.bbwozniczko.pl                                                                                                           

www.b.bielecka-wozniczko.netgaleria.eu

Barbara Bielecka-Woźniczko podejmuje wyzwania artystyczne, które często przeradzają się w cykle tematyczne. Taka postawa czyni z niej artystkę „poszukującą”, czyli szukającą nowych i nowatorskich rozwiązań. Zarówno jeśli chodzi o treść, jak i środki plastyczne. Część obrazów to kompozycje abstrakcyjne, w których artystka odkrywa piękno faktur i kolorów. W ostatnich latach artystka czerpie inspiracje z tematów muzycznych, spektakli operowych, baletu. To sprawia, że jej obrazy sprawiają wrażenie abstrakcyjnych, czy też czasem ekspresjonistycznych, jednak niemal zawsze można dostrzec w nich jakąś fabułę. Zwraca uwagę na to, co jest podstawą dobrego malarstwa: treść, kompozycja, forma i kolor. Artystka znajduje inspirację w najbliższym otoczeniu. Potrafi wydobyć ukryte w nim piękno i przenieść je na płótno. Odsłania i kreuje tym samym nową, rzeczywistość. Jej obrazy są odrealnione, nastrojowe. Przenoszą widza w świat fantazji – inny wymiar. 

 

„W sztuce nie chodzi o to, co się widzi, tylko o to, żeby inni mogli to widzieć. Sztuka jest religią, mistyczną więzią, która duchowo zespala wybrańców” Edgar Degas


czytaj dalej...

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw...

21.04.2017

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”
 
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"  Wisława Szymborska
 
23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov. W Katalonii na 23 kwietnia przypada święto narodowe – jest to dzień świętego Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia kobiety obdarowywano, zgodnie z tradycją, czerwonymi różami – miał to być symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni zaś otrzymywali od pań książki. W 1926 roku wydawca, Vicente Clavel Andrés, zaproponował więc ustanowienie dnia książki. Tak więc Dzień Książki był w Hiszpanii obchodzony już w roku 1930, od 1964 roku – w innych krajach hiszpańskojęzycznych, a od 2007 roku – także w Polsce. Pierwsza międzynarodowa konwencja, której przedmiotem była ochrona praw autorskich dzieł literackich i artystycznych, pochodzi z roku 1886. Dopiero jednak siedemdziesiąt lat później, w 1956 roku zaczęła obowiązywać Powszechna Konwencja ds. Copyright. Dwadzieścia lat później przystąpiła do niej Polska. Znak copyright, czyli zastrzeżenia praw autorskich, możemy zobaczyć na różnego rodzaju wydawnictwach: książkach, filmach, płytach itd.
 
 

czytaj dalej...

„Złote nietoperze” - DKK

21.04.2017

Człowiek powinien mieć kawałek swojego nieba albo ziemi, odrobinę tylko i wyłącznie swojej przestrzeni, i to jego sprawa, czy chce go ukryć przed światem czy nie. Złote nietoperze nie istnieją. Tak samo jak nie istnieje świat, wykreowany przez Grażynę Jeromin-Gałuszkę; taki świat byłby niemożliwy. I pewnie niepotrzebny w prawdziwym życiu. Bo w życiu powieściowym gwarantuje kilka godzin lektury wypełnionej na przemian grozą, lękiem, zachwytem, szczęściem i nienawiścią płynącą z miłości. Emocjonalny melanż i niebanalne rozwiązania – tego można się spodziewać po „Złotych nietoperzach”.


czytaj dalej...

Widowisko muzyczno-teatralne "Pani Wiosna radosna"

21.04.2017

03.04.2017r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie przybyli artyści z zespołu "KOP", którzy zaprezentował nam widowisko muzyczno -teatralne dla dzieci pt. "Pani Wiosna radosna" Głównymi bohaterami przedstawienia byli: rozśpiewana Pani Wiosna oraz jej niesforny przyjaciel - Świstak. Spektakl był utrzymany w konwencji kabaretowej – bawił a jednocześnie uczył i wychowywał. Na widowni zasiadły przedszkolaki, które nie szczędziły oklasków: "Wiosna, wiosna radosna- świat się budzi ze snu. Wiosna, wiosna radosna - kogut pieje za stu. Wiosna, wiosna radosna - słowik już ćwiczy głos. Wiosna, wiosna radosna ( …)”


czytaj dalej...
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl