Dołącz do BOLIMOWSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ

05.09.2019

Chcesz przeżyć muzyczną przygodę, zacznij grać i dołącz do ORKIESTRY DĘTEJ, która przez wiele lat godnie reprezentuje gminę. Nabór kierowany jest do dziewcząt i chłopców. Jedyne czego oczekujemy od członków orkiestry to zaangażowania, uczęszczania na zajęcia, ćwiczenia w domu. Instrumenty zostaną udostępnione na miejscu przez orkiestrę. Dostępne instrumenty ♫ saksofony tenorowe. Kontakt bezpośredni: Mieczysław Witkowski kapelmistrz tel.: 505296687


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie - Biblioteka w Bolimowie

05.09.2019

Przypominamy, że w najbliższą sobotę odbędzie się Narodowe Czytanie. Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie poszukuje lektorów, którzy w dniu 7 września 2019 r. w godz. 12.00-13.30 będą czytali fragmenty polskich noweli. Zapraszamy mieszkańców gminy Bolimów, młodzież oraz wszystkie zainteresowane osoby do zgłaszania swojego udziału osobiście lub telefonicznie pod nr tel.: 46 8380343. Spotkanie ma formułę otwartą, każdy może w nim wziąć udział. Zapraszamy również wolnych słuchaczy. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową przypinkę i magnes. Do wylosowania będą również ciekawe nagrody.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie >>>
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie - czytamy polskie działa

14.08.2019

My już mamy piękne plany na wrzesień - 07.09.2019 organizujemy w Bibliotece Narodowe Czytanie! Zgłoszenie już wysłane, lista uczestników w trakcie przygotowania. Zapraszamy do udziału! Spotkanie ma formułę otwartą, każdy może w nim wziąć udział.

Obraz może zawierać: tekst

W tym roku podczas ósmej edycji Narodowego Czytanie odbędzie się lektura ośmiu utworów, wybranych przez Parę Prezydencką z ponad stu tytułów przesyłanych do Kancelarii Prezydenta.

Będzie to osiem nowel:

  1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

czytaj dalej...

Zajęcia wakacyjne z GOK

14.08.2019

Warsztaty artystyczne, wycieczki do ciekawych miejsc, zajęcia taneczne, ruchowe i wiele innych atrakcji przygotowano dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Uczestnicy zajęć wakacyjnych w bolimowskim ośrodku kultury nie mogli narzekać na nudę. Zobaczcie koniecznie jak spędzaliśmy czas. FOTORELACJA ->


czytaj dalej...

„Dęby Bolimowskie" przyznane!

14.08.2019

W miniony weekend rozstrzygnęliśmy „Dęby Bolimowskie” nagrody dla wyróżnienia cnót obywatelskich, wybitnych osiągnięć, aktywności społecznej, charytatywnej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, artystycznej, sportowej i innej mającej wpływ na podniesienie poziomu życia mieszkańców gminy, a także w uznaniu zasług na rzecz Gminy Bolimów.

Człowiek roku – za wybitne osiągnięcia dla lokalnej społeczności w poprzednim roku kalendarzowym – statuetkę z trzema dębami otrzymała dr Anna Zalewska
Gminny ambasador – za zasługi dla promocji i szczególny charakter reprezentowania gminy w Polsce i na świecie - statuetkę z dwoma dębami otrzymali Dorota Konopczyńska- Aftewicz i Paweł Aftewicz Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich
Wolontariat – za prace na rzecz lokalnej społeczności, prowadzenie akcji charytatywnej, pracy z młodzieżą - statuetka z trzema dębami przypadła Patrykowi Boguś.

Dęby specjalne
Irena Śmigiera - Milewska za całokształt długoletniej działalności na rzecz kultury
Jarosław Buczek za wspieranie finansowe różnych inicjatyw gminnych
Janusz Łukawski za wieloletnią pracę na rzecz samorządu

GRATULUJEMY!

 


czytaj dalej...

Świętowaliśmy Dzień Bolimowa 21.7.2019

14.08.2019

Dzień Bolimowa 2019 już za nami. Piękna pogoda, wspaniali Artyści, którzy zaprezentowali się dla naszych Mieszkańców i Gości oraz moc innych atrakcji, które czekały na nas w niedzielne popołudnie, na pewno pozwolą zapamiętać tegoroczne święto naszej gminy jako jedno z udanych. Było rodzinnie, sportowo, integracyjnie, smacznie, kolorowo i tanecznie. Oprócz koncertów, uczestnicy imprezy mogli podziwiać stoiska rękodzieła, wystawę fotograficzną i skosztować lokalnych smaków - potraw, napojów, deserów, ciast przygotowanych przez KGW z Bolimowa i Sierzchowa. Podczas Święta Bolimowa odbył się konkurs kulinarny - I Bolimowski Festiwal Smaku. Oceniano walory smakowe i estetyczne, a poziom był niezwykle wysoki. Na bolimowskiej scenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród "Bolimowskie Dęby" za wybitne osiągnięcia i działania na rzecz gminy. Dzieci chętnie korzystały z wesołego miasteczka i zabaw proponowanych przez animatorów, a dorośli z atrakcji muzycznych. Tradycyjnie imprezę otworzyła Bolimowska Orkiestra Dęta. Na scenie wystąpili również Familia Mikulskich z Nowego Kawęczyna, Grupa Cosmo, Stars Roxette Tribute Band, Joanna Aleksandrowicz, Kamil Dawidziuk, wschodzące gwiazdy naszej gminy. Na zakończenie publiczność do zabawy rozgrzewał zespól disko-polo Imperium. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację Dnia Bolimowa.


czytaj dalej...

BOLIMOWSKI FESTIWAL SMAKU

12.07.2019

21 lipca w gminie Bolimów odbędzie się impreza kulturalno-rekreacyjna "Dzień Bolimowa". Bolimowskie Koło Gospodyń Wiejskich podczas imprezy zorganizuje konkurs kulinarny "Bolimowski przysmak". Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy.
Konkurs ma charakter imprezy otwartej.

REGULAMIN KONKURSU „Bolimowski przysmak” zorganizowanego w ramach BOLIMOWSKIEGO FESTIWALU SMAKU
§1
Organizator
Organizatorem konkursu jest Koło Gospodyń Wiejskich w Bolimowie
§2
Cele konkursu
1. Identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych, regionalnych potrawach stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu;
2. Zaprezentowanie bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych;
3. Wymiana doświadczeń i przepisów;
4. Promocja regionalnego rynku oraz inicjatyw lokalnych;
5. Wspieranie lokalnej tożsamości;
6. Promocja wykorzystania płodów rolnych oraz darów lasów;
§3
Uczestnicy
Konkurs jest skierowany do mieszkańców i sympatyków Gminy Bolimów. W konkursie mogą brać udział uczestnicy indywidualni oraz członkowie Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.
§4
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą uczestniczyć osoby indywidualne, członkowie KGW i Stowarzyszeń, które prześlą lub złożą kartę zgłoszenia do dnia podanego w paragrafie 6. Uczestnicy konkursu zobowiązani są przedstawić recepturę potrawy w dniu konkursu wraz z potrawą.

2. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie po jednej potrawie w każdej kategorii. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do prac na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zdjęć i publikacji przepisów potraw konkursowych.
3. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy, przyznania nagrody. Poprzez podanie danych osobowych uczestnik lub organizacja wyrażają zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska, nazwy organizacji, wizerunku w Internecie i prasie.
§5
Kryteria oceny
Ocenie konkursowej będą podlegać potrawy w trzech kategoriach:
• na słodko – ciasto, deser.
• na słono – danie główne, przystawka, zupa.
• przetwory – dżemy, weki, marynaty.

Potrawy będą oceniane zgodnie z następującymi kryteriami:
• walory smakowe
• wygląd potrawy
• estetyka podania
• wykorzystanie lokalnych produktów
§6
Termin
Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 19 lipca 2019 do godz. 18.00 osobiście do Gminnego Ośrodka Kultury lub pocztą elektroniczną na adres: gok@bolimow.pl
Potrawę lub/i przetwory wraz z przepisem należy dostarczyć w dniu 21 lipca 2019 roku do godz. 15.00 do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolimowie, ul. Żabia 2a.
§7
Zasady przyznawania nagród
O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu przez Organizatora Komisja Konkursowa, zwana dalej Komisją. Spośród zgłoszonych do konkursu potraw Komisja wybierze trzy z każdej kategorii, przyznając wyróżnienia.

Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna. Nagrody w konkursie zostaną ufundowane przez Organizatora. Autorzy zwycięskich oraz wyróżnionych potraw otrzymają indywidualne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom za udział
w konkursie.

Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 21 lipca 2019 r. podczas imprezy z okazji Dnia Bolimowa.


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl