Głosujecie? ... my tak!

10.10.2017

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!
Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie została zgłoszona do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie"! Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Na naszą bibliotekę można głosować od 2 do 31 października. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.wspolneczytanie.pl/ i CODZIENNIE oddawać głos!


czytaj dalej...

"e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści"...

10.10.2017

Szkolenia w ramach projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" nabierają rozpędu! Za nami pierwsze certyfikaty ukończenia szkoleń w Bolimowie. Zapraszamy mieszkańców gminy Bolimów na bezpłatne szkolenia z e-usług. Zapisz się już dziś! "Przyjdź i przekonaj się sam, że naprawdę warto inwestować jest w siebie, we własne dobre samopoczucie i wiedzę"- zapraszam Karolina Jażdżyk - trener lokalny projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" na terenie gminy Bolimów.

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9, tel.: 46 838 03 43,  +48 605 769 151
e-mail: gokbol@poczta.onet.pl


czytaj dalej...

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa...

02.10.2017

Drodzy Państwo,


Prosimy o Wasze Głosy w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Mam trzy świetne projekty, które zakwalifikowały się dalej. Pamiętajcie możecie głosować TYLKO RAZ i oddać podczas głosowania jednorazowo 3 głosy! Swój głos może oddać każdy mieszkaniec gminy Bolimów, powiatu skierniewickiego, rawskiego, brzezińskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego ... BEZ WZGLĘDU NA WIEK! Do rejestracji online wystarczy mieć adres e-mail i przygotować swój PESEL. www.bo.lodzkie.pl/glosuj-online/ Dla tych, którzy wolą wersję tradycją - już niedługo głosy papierowe będą możliwe do oddania w punkcie mobilnym w GOK.

GŁOSUJEMY www.bo.lodzkie.pl/glosuj-online/

W228 - Międzynarodowy Festiwal Historii Ożywionej i Kinematografii wojennej Bolimów 2018
3- dniowy, darmowy festiwal filmowy pod bolimowskim gołym niebem...

W201- „Festiwal kowalstwa i innych dawnych zawodów”
Zapoznanie społeczeństwa poprzez wspólne warsztaty i pokazy z dawnym rzemiosłem.
Integracja międzypokoleniowa i uwrażliwienie na naszą historię
Zapoznanie z technikami i stylami kowalskimi reprezentowanymi przez różne pokolenia kowali i ich wykorzystanie do wykucia pamiątkowego herbu Bolimowa. Zwiedzanie historycznej kuźni.
Równolegle zapraszamy na warsztaty bibułkarski , powroźniczy, wycinanki, tkacki, garncarski, zielarski, olejarski, farbiarski, haftu…

W211 - „Bioróżnorodność mojej małej Ojczyzny”
Poprawa środowiska naturalnego poprzez proces edukacyjny opierający się na zorganizowaniu dla młodzieży szkolnej i dorosłych z powiatów Skierniewickiego i Rawskiego warsztatów terenowych z przyrodnikami na temat.:
- bogactwo i różnorodność świata owadów i ich znaczenie dla życia i gospodarki ludzkiej
- istota równowagi w przyrodzie
- ptaki i ich znaczenie w przyrodzie
- rozpoznawanie roślin dzikich i ich zastosowanie
- czynna ochrona przyrody w aspekcie zadań projektu (jak każdy obywatel może pomóc przyrodzie.


 

 


czytaj dalej...

Rusza akcja Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne...

02.10.2017

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!
Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie została zgłoszona do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie"! Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Na naszą bibliotekę można głosować już od 2 października, a tymczasem już dziś kliknijcie w poniższy link i zarejestrujcie się na tej stronie, bo właśnie na niej będzie można oddawać głosy!

https://www.wspolneczytanie.pl/


czytaj dalej...

707 - 705 "Drogi, które łączą" relacja

29.09.2017

W minioną sobotę (23 września 2017) odbył się Rajd Rowerowy 707-705 „Drogi, które łącza” oraz Piknik Integracyjny samorządów Nowy Kawęczyn - Skierniewice – Bolimów. Ponad 70 uczestników (miłośników dwóch kółek), przejechało 35 km trasą Nowy Kawęczyn – Skierniewice – Bolimów. Ok. godziny 14:00 rowerzyści dojechali na bolimowski rynek, gdzie organizatorzy przygotowali piknik integracyjny z oprawą muzyczną i artystyczną. Wcześniej, uczestników rajdu bardzo miło zaskoczyła (na terenie gminy Bolimów) grupa rekonstruktorów ubrana w mundury żołnierzy. Rowerzyści zostali obdarowani przez rekonstruktorów okolicznościowymi kartami – reprinty I wojny światowej. Organizatorami Rajdu byli: Urząd Gminy Bolimów, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, Miasto Skierniewice, Gmina Nowy Kawęczyn, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, LGD Gniazdo. Cała impreza odbyła się przy bezdeszczowej aurze i w dobrej atmosferze, stworzonej przez uczestników rajdu. Wielu uczestników pikniku skorzystało z poczęstunku w postaci grochówki, przygotowanej specjalnie na tę okazję. Czuliśmy się też bezpiecznie, za sprawą współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bolimowie oraz Policją. Po uroczystym otwarciu Rajdu, którego dokonał Wójt Gminy – Stanisław Linart odbyły występy artystyczne. Rozpoczął je bardzo udany koncert Bolimowskiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Mieczysława Witkowskiego, na scenie mogliśmy słuchać występów Zespołu Mokate z Nowego Kawęczyna, Julii Tuszyńskiej, Patrycji Okońskiej, Weroniki Kozieł, Julii Śmigiery, Aleksandry i Zofii Aftewicz; Marysi Kowalskiej, Gabrysi Paga i Wiktorii Nowackiej ze Studia Piosenki GOK pod kierunkiem Wojciecha Smyka, Zespołu Dafter i Avatar. Cały czas czynne było stoisko promocyjne LGD Gniazdo, gdzie przeprowadzano konkursy z nagrodami. Były darmowe dmuchańce, animacje i konkursy dla dzieci. Nie brakowało również chętnych do zwiedzania stoisk sztuki ludowej. Był warsztat tkacki Iwony Wasilewskiej, pokaz kucia Edwarda Buczka i warsztaty toczenia na kole garncarskim pod okiem Pawła Aftewicza. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko promocyjne Stowarzyszenia Inicjatywy Ziemi Bolimowskiej, które promowało film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” oraz rozdawało ulotki zachęcające do głosowania na projekt „Międzynarodowy Festiwal Historii Ożywionej w Kinematografii Wojennej Bolimów 2018”, który uzyskał akceptację w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego 2018. Wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom, wykonawcom oraz osobom prywatnym, które zaangażowały się w organizację Rajdu 707-705 „Drogi, które łącza” oraz pikniku składamy gorące podziękowania.

fot. Rafał Szeliga.


czytaj dalej...

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!

29.09.2017

DRODZY CZYTELNICY, PILNIE POTRZEBNE WASZE GŁOSY!
Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie została zgłoszona do konkursu "Przerwa na wspólne czytanie"! Możemy wygrać dużo wspaniałych książek dla dzieci oraz bardzo wygodne pufy, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć z dziećmi. Na naszą bibliotekę można głosować już od 2 października, a tymczasem już dziś kliknijcie w poniższy link i zarejestrujcie się na tej stronie, bo właśnie na niej będzie można oddawać głosy!
https://www.wspolneczytanie.pl/czytaj dalej...

"Trzecie oko"- Galeria Przechodnia na płocie

21.09.2017

Kolejna wystawa Galerii Przechodniej ulokowana tradycyjnie na płocie przy GOK Bolimów. Wystawa nosi nazwę "Trzecie oko"- to cykl okrągłych obrazów, wykonanych w technice akrylowej na płótnie, zainspirowanych pięknem I niepowtarzalnością ludzkiego oka. Autorką prac jest Anna Kossakowska - artysta plastyk, absolwentka ASP (wydział Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa).


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl