Gminny Ambasador Kultury

05.06.2018

W małych społecznościach drzemią wielkie talenty


"Kultura to jeden z elementów konstytuujących nasze małe ojczyzny. Prócz promocji lokalnych twórców, chcemy uświadomić mieszkańcom, że muzykę, taniec czy inne formy aktywności mają na wyciągniecie ręki. Chcemy pokazać tych, którzy są gwiazdami w swoich gminach, bez nich nie odbędzie się żadna impreza. Z dala od miejskiego zgiełku znajdziemy też wyjątkowych twórców ludowych i mieszkańców angażujących się w to, by stworzyć sąsiadom możliwość rozwijania swoich talentów i pasji. To właśnie gminy mogą pochwalić się zespołami ludowymi, orkiestrami i chórami. Teraz pokażemy ich wszystkim czytelnikom „Głosu” (tekst, Głos Skierniewic i okolic).
Aby zagłosować na wybranego przez siebie kandydata należy wysłać SMS pod numer 7148, w treści wpisując: GS.KULTURA.NUMER KANDYDATA
Gminę Bolimów reprezentują:
-Bolimowska Orkiestra Dęta gs.kultura.8
-Pasjonata gs.kultura.9
-Dafter gs.kultura.10
Koszt wysłania jednego SMS-a to 1,23 zł (z VAT). Głosować można dowolną ilość razy. Bieżące wyniki głosowania SMS-owego śledzić można na stronie www.eglos.pl.
Głosowanie potrwa do czwartku, 7 czerwca.

1 SMS = 1 głos

Ostateczny wynik to suma głosów oddanych za pomocą kuponów oraz SMS-ów.

Główną nagrodę – tytuł Gminnego AMBASADORA KULTURY otrzyma zespół „seniorski”. Wśród kandydatów wybrana zostanie najlepsza grupa dziecięca, czyli Mały AMBASADORA KULTURY.

Zachęcamy wszystkich do udziału w plebiscycie Głosu Skierniewic.


czytaj dalej...

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

04.06.2018

28 maja 2018 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolimowie był Arkadiusz Niemirski – dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator cyklu „Pan Samochodzik”.
Autor w formie nowoczesnej prezentacji przedstawił swoją biografię oraz drogę artystyczną – od założenia kabaretu, przez pracę w III Programie Polskiego Radia do chwili obecnej. Przekaz był niezwykle barwny, z dużą dawką humoru. Pisarz przybliżył również klasyków gatunku kryminalnego i „czołowych detektywów”, nie zapominając oczywiście o Panu Samochodziku. Obecnie autor pisze książki adresowane do młodzieży, jak i dorosłych o tematyce kryminalnej i detektywistycznej. Współpracuje też z największymi magazynami muzycznymi w Polsce („Teraz Rock”, „Tylko Rock”). Podczas spotkania opowiadał nam o swojej wielkiej pasji, którą jest muzyka rockowa, a w szczególności zespół Procol Harum. Ponad dwugodzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 


czytaj dalej...

Protokół komisji gminnego konkursu czytelniczego "Pan...

04.06.2018

Do gminnego konkursu czytelniczego „Pan Samochodzik seria dla poszukujących przygód” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolimowie w dniu 28 maja 2018 r. przystąpiło 10 uczniów z kl. IV-VII szkół podstawowych z terenu gminy Bolimów.
– grupa IV-V – 3 osoby – grupa VI-VII – 7 osób
Za poprawne odpowiedzi w młodszej grupie można było zdobyć 92 punkty, w grupie starszej 136 punktów.
Komisja w składzie:
1. Irena Śmigiera-Milewska
2. Barbara Myczka
3. Ewa Letka
sprawdziła poprawność udzielonych odpowiedzi i na tej podstawie ustaliła następującą kolejność miejsc: grupa IV-V:
1. Karol Salamon ZS-P Bolimów – 68 pkt
2. Sandra Godosz SP Kęszyce – 48,5 pkt
3.Krystian Mendygrał SP Humin – 45 pkt grupa VI-VII:
1.Kinga Owczarek SP Humin – 99 pkt
2.Aleksandra Aftewicz ZS-P Bolimów – 92,5 pkt
3.Zofia Aftewicz ZS-P Bolimów – 82 pkt
4. Kamil Chmielewski SP Kęszyce – 76,5 pkt
5.Miłosz Pilich SP Kęszyce – 71 pkt 6. Weronika Kaźmierczak SP Kęszyce 7. Julian Zdunkiewicz SP Kęszyce

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

 


czytaj dalej...

ZBLIŻA SIĘ IV WYDANIE NOCY BIBLIOTEK – NIE MOŻNA TEGO...

25.05.2018

ZBLIŻA SIĘ IV WYDANIE NOCY BIBLIOTEK –
NIE MOŻNA TEGO PRZEGAPIĆ!!!

Drodzy czytelnicy! Już niebawem, bo 9 czerwca 2018 r.,  będzie miało miejsce IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta". W wyjątkowym roku, kiedy to obchodzimy 100 lat niepodległości Polski, będziemy wspólnie czytać polską literaturę, oglądać filmy, bawić się w podchody, twórczo zajmiemy się rodzimą sztuką, przyrodą, a także stworzymy lapbooka. Mam nadzieję, że tym hasłem zainspirujemy Państwa do tego, aby ten dzień spędzić z nami. Bliższe szczegóły na plakacie.


czytaj dalej...

Protokół z przebiegu i IX gminnego konkursu...

25.05.2018

Wyniki IX gminnego konkursu recytatorskiego "Kto Ty jesteś? Polak mały", przeprowadzonego 25 maja br.
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie i Szkoła Podstawowa w Kęszycach. Wszystkim Laureatom oraz Uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl