WOŚP 2018

15.12.2017

Drodzy Państwo, jak co roku GOK Bolimów gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Spotkamy się już 14 stycznia podczas finału. Na razie kończymy rejestrację wolontariuszy. Uwaga!!!! Mamy już komplet 30 wolontariuszy. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w organizację WOŚP w Bolimowie poprzez zgłaszanie swoich sugestii i propozycji odnośnie uatrakcyjnienia tego dnia oraz do włączenia się w zbiórkę fantów na loterię WOŚP. Zapraszamy do współpracy: zespoły muzyczne, wokalistów oraz wszystkie inne grupy osób, które zechcą zaprezentować swój talent. Zapraszamy lokalne instytucje, przedsiębiorstwa oraz mieszkańców. Kiedy? 14 stycznia 2018. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9, godz. 15.00. Więcej informacji: tel. 046 8380343, 605769151.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w...

15.12.2017

Po raz kolejny w historii naszego GOKu i Biblioteki włączamy się do akcji Jurka Owsiaka – tym razem 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w całej Polsce odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Celem tej edycji WOŚP będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Trwają już przygotowania. Szukamy i zapraszamy do współpracy sponsorów, zbieramy dary do licytacji, wśród których mamy nadzieję, że nie zabraknie cieszących się ogromną popularnością serduszek jubilerskich. Przedmioty licytowane będzie można oglądać na stronie fb GOKu. Prywatne osoby mogą przynosić na aukcję przedmioty i składać je osobiście w GOK. Zapraszamy całą społeczność gminy do włączenia się do akcji i przynoszenia gadżetów na loterię fantową. Zbiórkę do puszek prowadzić będzie 30 wolontariuszy, każdy z nich będzie miał identyfikator WOŚP. Liczymy na współpracę! Dziękujemy

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Konkurs powiatowy w MBP w Skierniewicach

07.12.2017

02 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się powiatowy konkurs czytelniczy „W kręgu baśni i fantastyki Clive’a Lewisa”. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z powiatu skierniewickiego. Naszą Bibliotekę reprezentowało troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach. Konkurs odbywał się dwuetapowo. W części pisemnej brało udział 18 uczniów, a pięcioro z nich z najlepszą punktacją mogło zakwalifikować się do części ustnej. Nasi reprezentanci odnieśli ogromny sukces i ostatecznie I miejsca ex aequo przypadły Kamilowi Chmielewskiemu i Piotrowi Kocu, III miejsce zdobył Hubert Pilich. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy za godne reprezentowanie Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolimowie na konkursie powiatowym. Wyrazy podziękowania kierujemy w stronę Marzeny Cęcelek za zaangażowanie w przygotowaniu swoich uczniów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

"Kinder mleczna kanapka - przerwa na wspólne czytanie"...

07.12.2017

Już są!!! Długo oczekiwane, nowiutkie książki z projektu "Kinder mleczna kanapka - przerwa na wspólne czytanie" dotarły do biblioteli. Na bieżąco będą katalogowane i wypożyczane, aby święta spędziły z Wami. Niektóre z książek zostaną przekazane jako nagrody w konkursach czytelniczych.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Dzień Pluszowego Misia 2017

07.12.2017

Wesołe świętowanie Dnia Pluszowego Misia stało się tradycją Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Bolimowie. 24 listopada GOK i GBP w Bolimowie zorganizowały zabawy dla przedszkolaków z okazji Dnia Pluszowego Misia. W spotkaniu wzięli udział wychowankowie Przedszkola w Bolimowie, Huminie, Kęszycach i Kurabce. Ten dzień rozpoczął się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy twórcze oraz zabawy przy piosenkach. Na koniec każde z Przedszkoli zabrało udział w ADOPCJI MISIA. Wylosowane przez Panie Przedszkolanki Misie znalazły nowy dom i nowych opiekunów. Dzieciaczki otrzymały pamiątkowe, zrobione specjalnie na tę okazję – zakładki do książek w kształcie misia. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom oraz możliwość zabawy z pluszakiem. Uwieńczeniem zabawy były torty w kształcie misia z płonącą racą. Cała sala odśpiewała "Sto lat!! Sto lat!!! Niech żyje misio nam!!!". Na zakończenie zajęć zaprosiliśmy dzieci do grupowego pamiątkowego zdjęcia. Dzień Pluszowego Misia od 2002 roku obchodzony jest 25 listopada. Został on ustanowiony w setną rocznicę wydarzenia, które zainspirowało powstanie pierwszego pluszowego niedźwiadka, a z którym wiele wspólnego miał Theodore Roosevelt - 26. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. To właśnie na jego cześć pierwsza zabawka otrzymała imię Teddy. Święto to jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom, że warto czytać książki.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

 


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl