DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GOK

28.11.2018

W Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie 26 listopada królował pluszowy miś. To właśnie z nami Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, wymienialiśmy znane i lubiane misie z dziecięcych bajek oraz czytaliśmy książeczki. Wszystkie przedszkolaki na tę okazję zabrały ze sobą pluszowego misia/maskotkę. Ważnym punktem naszej uroczystości był konkurs „Przegląd Piosenki Misiowej”. Specjalnie na tę okazję przedszkolaki przygotowały piosenkę o misiu. Konkurs ten spodobał się dzieciom i dał im ogromną radość wystąpienia na naszej scenie. Uroczo zaprezentowane utwory skradły serca komisji konkursowej, która postanowiła nagrodzić każde z przedszkoli ogromną, pluszową pufą i dyplomem. Jak co roku przekazaliśmy na ręce Pań nauczycielek misie do adopcji. Ciekawą atrakcją była też przygotowana na tę uroczystość fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Punktem kulminacyjnym misiowej zabawy był… TORT… w końcu urodziny, więc musiał być tort, świeczki i śpiewanie Sto Lat. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieciaki otrzymały pamiątkowe odblaski z okazji święta misia.

Zdjęcia GOK Bolimów

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 17 osób, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko


czytaj dalej...

Spotkanie dla młodzieży z Alkiem Rogozińskim w GBP w...

26.11.2018

21 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolimowie odbyło się spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim. Moderatorem spotkania była Pani Angelika Zdunkiewicz. Pisarz szybko odnalazł wspólny język z liczną grupą młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Alek Rogoziński to autor wielu znanych i lubianych kryminałów. W naszej bibliotece posiadamy znaczną część dorobku literackiego Pana Rogozińskiego. Zachęcamy wszystkich miłośników kryminałów do lektury.


czytaj dalej...

Protokół komisji konkursowej gminnych eliminacji ...

26.11.2018

Protokół komisji konkursowej
gminnych eliminacji konkursu czytelniczego „Magiczny świat Tolkiena””
Do gminnego konkursu czytelniczego „Magiczny świat Tolkiena” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolimowie w dniu 21 listopada 2018 r. przystąpiło 11 uczniów z kl. V-VI szkół podstawowych z terenu gminy Bolimów. - ZS-P Bolimów – 5 osób - SP Humin – 3 osoby - SP Kęszyce – 3 osoby Uczestnicy odpowiadali pisemnie na przygotowany zestaw 66 pytań. Za poprawne odpowiedzi można było zdobyć 93 punkty.
Komisja w składzie:
1. Ewa Letka– przewodnicząca
2. Barbara Myczka
3. Śmigiera-Milewska Irena
4. Karolina Jażdżyk
sprawdziła poprawność udzielonych odpowiedzi i na tej podstawie ustaliła następującą kolejność miejsc:
1.Sandra Godosz – SP Kęszyce
2.Maksymilian Oleksicki – SP Kęszyce
3.Karolina Florczak – ZS-P Bolimów
4.Mateusz Kocus – ZS-P Bolimów
5.Karol Salamon ZS-P Bolimów
6.Alex Odbierzychleb – SP Kęszyce

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolimowie na konkursie powiatowym, który odbędzie się 1 grudnia 2018 r. w Skierniewicach.

 


czytaj dalej...

ROBOTRICKS w GOK

15.11.2018

Wszystkich genialnych twórców robotów zapraszamy na zajęcia ROBOTRICKS w GOK. Spotykamy się we wtorki o godz. 18.00 Zabawy z klockami LEGO oraz kodowanie to nie tylko wspaniałą zabawa, ale też sprzyjają one rozwojowi zdolności manualnych, komunikacyjnych czy też koncentracji i myślenia. Zapisy w GOK.
Współpraca z firmą www.lingostar.pl


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl