Breakdance - nowy nabór!

05.09.2019

Ogłaszamy nowy nabór na breakdance - KIDS od 5 lat oraz dla młodzieży. Termin spotkania organizacyjnego ustalimy w najbliższym czasie. Zapisy nowych uczestników do 16 września br. pod nr tel. 46 8380343 GOK Bolimów.


czytaj dalej...

Nowość zagości na stałe w naszych murach! Zajęcia...

05.09.2019

Zapraszamy na regularne zajęcia baletowe. Dziewczynki od 4 roku życia. W każdą środę o godz.15.30 w GOK. Zajęcia pokazowe odbędą się 11.09. Koszt zajęć 80zł/miesiąc. Zapisy tel.468380343 GOK! Instruktor Dagmara Jagodzińska.
Podczas lekcji przenosimy dziewczynki w magiczny świat baletu, w którym mogą się poczuć jak Księżniczki. W formie zabawy będziemy wykonywać ćwiczenia kształtujące nawyk prawidłowej postawy ciała oraz płynność i elegancję ruchów. Ćwiczenia i zabawy przebiegają przy akompaniamencie muzyki klasycznej (np. z baletu Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna) a także ulubionych utworów małych baletnic. Muzyka klasyczna oprócz tego, że wycisza to również uwrażliwia i pobudza wyobraźnię.Zajęcia oprócz nauki prawidłowej postawy oraz lekkość i gracji w poruszaniu się, pomogą nam również w walce z nieśmiałością, w nawiązywaniu nowych przyjaźni, a także nauczą pracy w grupie oraz dyscypliny. Program zajęć jest dopasowany do wieku uczestników. Każde zajęcia rozpoczyna krótka rozgrzewka, na którą składają się ćwiczenia rozciągające. Dla najmłodszej grupy wiekowej ćwiczenia są łatwiejsze i na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od zabawy, dzięki czemu są dla dziewczynek przyjemne i sprawiają im frajdę. Postępy widać już po paru miesiącach regularnego uczestniczenia w zajęciach. Strój do ćwiczeń powinien być przede wszystkim wygodny, nieograniczający ruchów.


czytaj dalej...

Dołącz do BOLIMOWSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ

05.09.2019

Chcesz przeżyć muzyczną przygodę, zacznij grać i dołącz do ORKIESTRY DĘTEJ, która przez wiele lat godnie reprezentuje gminę. Nabór kierowany jest do dziewcząt i chłopców. Jedyne czego oczekujemy od członków orkiestry to zaangażowania, uczęszczania na zajęcia, ćwiczenia w domu. Instrumenty zostaną udostępnione na miejscu przez orkiestrę. Dostępne instrumenty ♫ saksofony tenorowe. Kontakt bezpośredni: Mieczysław Witkowski kapelmistrz tel.: 505296687


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie - Biblioteka w Bolimowie

05.09.2019

Przypominamy, że w najbliższą sobotę odbędzie się Narodowe Czytanie. Gminna Biblioteka Publiczna w Bolimowie poszukuje lektorów, którzy w dniu 7 września 2019 r. w godz. 12.00-13.30 będą czytali fragmenty polskich noweli. Zapraszamy mieszkańców gminy Bolimów, młodzież oraz wszystkie zainteresowane osoby do zgłaszania swojego udziału osobiście lub telefonicznie pod nr tel.: 46 8380343. Spotkanie ma formułę otwartą, każdy może w nim wziąć udział. Zapraszamy również wolnych słuchaczy. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową przypinkę i magnes. Do wylosowania będą również ciekawe nagrody.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie >>>
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie - czytamy polskie działa

14.08.2019

My już mamy piękne plany na wrzesień - 07.09.2019 organizujemy w Bibliotece Narodowe Czytanie! Zgłoszenie już wysłane, lista uczestników w trakcie przygotowania. Zapraszamy do udziału! Spotkanie ma formułę otwartą, każdy może w nim wziąć udział.

Obraz może zawierać: tekst

W tym roku podczas ósmej edycji Narodowego Czytanie odbędzie się lektura ośmiu utworów, wybranych przez Parę Prezydencką z ponad stu tytułów przesyłanych do Kancelarii Prezydenta.

Będzie to osiem nowel:

  1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

czytaj dalej...

Zajęcia wakacyjne z GOK

14.08.2019

Warsztaty artystyczne, wycieczki do ciekawych miejsc, zajęcia taneczne, ruchowe i wiele innych atrakcji przygotowano dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Uczestnicy zajęć wakacyjnych w bolimowskim ośrodku kultury nie mogli narzekać na nudę. Zobaczcie koniecznie jak spędzaliśmy czas. FOTORELACJA ->


czytaj dalej...
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl