Poznajemy świat owadów w Mikrokosmosie w Ujeździe

19.07.2017

18 lipca grupa dzieci odwiedziła Park Edukacyjno-Rozrywkowy MIKROKOSMOS w Ujeździe. Przeszliśmy ścieżką dydaktyczną poznając niezwykle bogaty świat owadów, poszerzając swoją wiedzę na temat budowy, ubarwienia, sposobów odżywiania się i zachowywania wybranych robaczków. Dzieci mogły zobaczyć m.in. gigantyczną biedronkę, modliszkę, stonkę, komara czy pająka krzyżaka itp. Po zakończeniu zwiedzania dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Każdy dostał figurkę owada, którą mógł pomalować farbami według własnego pomysłu. Na koniec dzieci skorzystały z różnych atrakcji na placu zabaw.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1454684137903613&id=960521347319897

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1454685334570160&id=960521347319897

 


czytaj dalej...

Piątek pełen atrakcji

17.07.2017

W piątek, tj. 14 lipca 2017r., wybraliśmy się pierwszy raz i nie ostatni do Parku Rozrywki Julinek w Lesznie (niedaleko Warszawy). Skorzystaliśmy ze wszystkich możliwych atrakcji m.in. linowego toru przeszkód z różnego rodzaju stacjami: mosty, kładki, belki, huśtawki, siatki, zjazdy, deskorolka, trapez, "Krainy Dmuchańców" typu: dmuchane zjeżdżalnie, dmuchane zamki, dmuchane place zabaw, suche baseny i inne atrakcje jak: rajd samochodzikami elektrycznymi i na pedały, mini golf i animacje cyrkowe. W cenie mieliśmy zapewnioną opiekę animatora oraz obiad. Po 5 - godzinnej zabawie, zadowoleni wróciliśmy do domów. Tego dnia dopisała nam  piękna pogoda. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę. Z oferty wakacyjnej GOK Bolimów skorzystało 25 dzieci.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Galeria Przechodnia na płocie

12.07.2017

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotografii Izy Maciusowicz. Autorka jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wydziału Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie jest doktorantką Wydziału Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Fotografuje miejskie przestrzenie i ciekawostki z życia ulicy.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Złote Gody w Bolimowie

12.07.2017

10 par z gminy Bolimów zostało zaproszonych w dniu 30.06.2017 r. do Urzędu Stanu Cywilnego w Bolimowie, by świętować 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jubilaci otrzymali z rąk Wójta Stanisława Linarta medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie oraz listy gratulacyjne.
Jubileusz obchodzili:
Urszula i Józef Brysiak z Humina - Dobra Ziemskie (odebrali medale przed uroczystością),
Jadwiga i Wiesław Gaworscy z Łasiecznik,
Zdzisława i Ryszard Grzegorek z Humina,
Zofia i Franciszek Jagura z Łasiecznik,
Danuta i Tadeusz Lesiak z Nowych Kęszyc,
Teodozja i Bogdan Okrasso z Bolimowa,
Helena i Wojciech Pasińscy z Sokołowa,
Halina i Czesław Pęśko z Kurabki,
Krystyna i Stanisław Popowscy z Kurabki,
oraz Stefania i Stanisław Zagajewscy z Jasionny (nie przybyli).

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

 


czytaj dalej...
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl