Pożegnanie wakacji w Parku Rozrywki Julinek

06.09.2017

28 sierpnia 2017 r.

Ostatkiem sił, wyczerpani 11-godzinną zabawą wracamy do domu. To był ostatni wakacyjny wyjazd zorganizowany przez GOK. Dziękujemy za super spędzony czas. Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze i miło będziecie wspominać nasze wakacyjne podróże.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Już w piątek czytamy "Wesele"

30.08.2017

Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu. W tym roku "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne czytanie "Wesela" odbędzie się w 1 września 2017 r., o godz. 17.00 w GBP w Bolimowie.
Serdecznie zapraszamy!

 


czytaj dalej...

e-Mocna Gmina Bolimów zaprasza mieszkańców na szkolenia

23.08.2017

 

Informacja prasowa Bolimów, dn. 23.08.2017 r.

e-Mocna Gmina Bolimów zaprasza


mieszkańców na szkolenia

W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę? To przykładowe tematy bezpłatnych szkoleń, z których mogą skorzystać mieszkańcy Bolimowa.

zaczynamy rekrutację! startujemy we

wrześniu

Nie czekaj – zgłoś się już dziś do Gok Bolimów

Szkolenia organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Każda osoba może skorzystać z takich szkoleń, których najbardziej potrzebuje. Obecnie do wyboru jest blisko 20 tematów w następujących obszarach:

 • praca i rozwój zawodowy (jak napisać CV i list motywacyjny, co można zyskać, zakładając profil na portalach LinkedIn czy Goldenline);

 • relacje z bliskimi (jak założyć konto na Facebooku, w jaki sposób sprawdzać oceny dziecka w dzienniku elektronicznym, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz rodziny w sieci);

 • edukacja (jak wspólnie z innymi zaplanować działania czy stworzyć prezentację, używając konta Google);

 • odpoczynek i hobby (jak znaleźć ciekawy koncert czy wystawę w swojej okolicy, jak kupować w sieci bilety na spektakle, w jaki sposób legalnie oglądać filmy);

 • zdrowie (jak zapisać się przez internet do lekarza, jak sprawdzić swoje miejsce w kolejce do sanatorium, gdzie w sieci dowiedzieć się więcej o lekach);

 • finanse (jak przez internet sprawdzić stan konta, zrobić przelew czy założyć lokatę, w jaki sposób płacić kartą, jak oszczędzać i kontrolować domowy budżet);

 • religia i potrzeby duchowe (jak kontaktować się ze swoją parafią z pomocą internetu, jak korzystać
  ze stron informacyjnych cmentarzy, jak nawiązać kontakt z grupami zainteresowanymi pielgrzymowaniem);

 • sprawy codzienne (w jaki sposób rozliczyć PIT przez internet, do czego wykorzystywać na co dzień dysk Google, jak wysłać list lub paczkę bez odwiedzania poczty);

 • zaangażowanie obywatelskie (skąd czerpać informacje o swojej miejscowości, jak sprawdzić, co robią posłowie i posłanki wybrani z danego okręgu, w jaki sposób włączyć się w działania organizacji pozarządowych).

Szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia. Gminny Ośrodek Kultury poleca je szczególnie tym ludziom, którzy planują zmianę pracy, chcieliby nauczyć się czegoś nowego, mają kłopoty z domowymi finansami i dzięki internetowi mogliby zaoszczędzić pieniądze. A także osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy tym, które dotychczas nie korzystały z sieci (dla tych ostatnich przeznaczone jest dodatkowe szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem”).

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Szkolenia są bezpłatne. Odbywają się w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina Bolimów dołączyła do tej inicjatywy jako jedna ze 101 gmin z całej Polski.

Realizację szkoleń koordynuje Irena Śmigiera-Milewska, która na co dzień pracuje w GOK Bolimów. Polecam kontakt mailowy. Wystarczy napisać na adres gokbol@poczta.onet.pl. Oczywiście jeśli ktoś nie ma maila lub po prostu woli porozmawiać, bardzo proszę o telefon: 46 8380343, 605769151. Umówimy się wtedy na spotkanie, podczas którego przedstawię dokładnie tematykę szkoleń i ustalimy, które z nich będzie rzeczywiście najbardziej potrzebne - wyjaśnia Milewska.

Kolejnym krokiem będzie ustalenie terminów szkoleń (będą zależne m.in. od tego, w jakim tempie będą zbierać się grupy szkoleniowe). Poprowadzi je Karolina Jażdżyk – trenerka, która ma już za sobą intensywne przygotowanie do tego zadania, dzięki warsztatowi w ramach projektu „e-Mocni”.

Szkolenia odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie – sala komputerowa na górze. Co ważne, oprócz komputerów i internetu, na miejscu jest tu również dodatkowy sprzęt, który ułatwi w nich udział. W ramach „e-Mocnych” do gminy trafiły: urządzenia wielofunkcyjne, tablety z systemem Android, klawiatura z dużymi klawiszami, Trackball. Wartość sprzętu to 5999zł.

Więcej informacji na temat szkoleń:

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, ul. Łowicka 9, 99-417 Bolimów tel: 46 8380343, 605769151.

www.gokbolimow.pl

www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Bolim%C3%B3w-960521347319897/

www.e-mocni.org.pl

fb.com/emocniPL

Projekt „e-Mocni” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za jego wdrożenie odpowiada partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Dożynki powiatowe w Żelaznej

22.08.2017

Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów od wieków zakorzeniony w naszej kulturze i tradycji, świadczący o naszej tożsamości narodowej, którym zawsze towarzyszy szacunek do chleba. Dożynki to również bardzo ważne dla rolników oraz wszystkich mieszkańców terenów wiejskich święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Jest to też świetna okazja do zaprezentowania pięknie wykonanych z płodów ziemi wieńców.
W tym roku Dożynki Powiatu skierniewickiego odbyły się 20 sierpnia br. w Żelaznej. Naszą Gminę reprezentowała delegacja na czele z Wójtem Gminy Stanisławem Linartem, Sekretarzem Gminy Andrzejem Czarnotą i mieszkańcami Humina-Dobra Ziemskie II i Józefowa, którzy w tym roku wykonali wieniec dożynkowy. Na scenie wystąpiła Bolimowska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Mieczysława Witkowskiego i Zespół wokalny "Pasjonata" pod kierunkiem Pawła Godlewskiego. Nie zabrakło również Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie, który zadbał o promocję gminy. W naszym namiocie gościliśmy mieszankę gminy Paulinę Janowską – Gratys prezentującą swoje rękodzieło (kwiaciarnia.bolimow.net) oraz mieszkańca gminy Mariusza Wasiaka z Gospodarstwa Pasiecznego z Wólki Łasieckiej. Pasieka Mariusza Wasiaka oferuje miody wielokwiatowe, rzepakowe, mniszkowe, akacjowe itp. Oczywiście można było skosztować naturalnego miodu i zobaczyć ramkę z pszczelą rodziną, która wzbudziła ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród dzieci. Na dożynkach nie zabrakło konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie zajął III miejsce przygotowując chłodnik.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.'

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.


czytaj dalej...

Wyjazd do kina "Gang wiewióra 2"

22.08.2017

18 sierpnia (piątek) ponad 20 osobowa grupa dzieci z Gminy Bolimów uczestniczyła w wyjeździe do kina "Polonez" w Skierniewicach. Dzieci obejrzały bajkę "Gang wiewióra 2". Oczywiście nie zabrakło podczas seansu popcornu a po wyjściu z sali kinowej, tradycyjnej wizyty w Mc Donaldzie. Z uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do domu.


czytaj dalej...

Kreatywne wakacje w GOK

22.08.2017

W czwartek, 10 sierpnia 2017r. w ramach inicjatywy „Wakacje z GOK Bolimów” odbyły się warsztaty rękodzieła, tym razem techniką plastyczną poznawaną przez dzieci był decoupage. Decoupage to technika zdobienia polegającą na wycinaniu motywów z papieru, naklejaniu ich na ozdabianą powierzchnię i wielokrotnym lakierowaniu jej tak, aby zniwelować różnicę pomiędzy powierzchnią a naklejonym wzorem, co pozwala stworzyć wrażenie jakby praca została namalowana. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali na drewnianych skrzyneczkach, na których za pomocą papieru, farb, lakierów i pędzli, powstały piękne obrazy. Warsztaty okazały się bardzo owocne, czego dowodem są wykonane przez uczestników prace. Bardzo dziękujemy instruktorce Katarzynie Niewczas za przeprowadzenie warsztatów.

 


czytaj dalej...

Zmiana godzin w okresie wakacji

27.07.2017

Uwaga zmiany!

28 lipca 2017 (piątek) pracownia komputerowa i GOK będą nieczynne.

Od 31 lipca do 18 sierpnia pracownia komputerowa i GOK

czynne w godzinach 11.00 -15.00.

Biblioteka czynna bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy!


czytaj dalej...
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl