DOŻYNKI POWIATOWE – BOLIMÓW 2018.

Tradycyjnie mszą św. i korowodem z wieńcami rozpoczęły się tegoroczne Dożynki Powiatowe w Bolimowie, które odbyły się w niedzielę 26 sierpnia 2018. Starostami dożynek byli Pani Grażyna Mońka i Marek Sobieraj z Gminy Bolimów. Powiatowe święto plonów miało tradycyjny charakter. Zgodnie ze zwyczajem dożynkowym Starosta Skierniewicki-Mirosław Belina i Wójt Gminy Bolimów- Stanisław Linart odebrali tradycyjny bochen chleba i dzban miodu z rąk starostów dożynkowych. Oprócz obrzędów dożynkowych i prezentacji gmin podsumowano konkurs na „Borynę Roku 2018” , gdzie tytuły w kategorii 1) Duże Gospodarstwo otrzymali Grażyna i Waldemar Figat gospodarze z Ziąbek, 2) Małe Gospodarstwo Rolne otrzymał Stanisław Grzegorek z Humina 3) Gospodarstwo Specjalistyczne otrzymał Michał Gajewski z miejscowości Jasionna. Zespołowi tanecznemu „Iskierki słupeckie„ oraz zespołowi muzycznemu „ESTELLA” wręczono statuetki –Ambasadora Kultury w ramach konkursu zorganizowanego na łamach ,,Głosu Skierniewic i Okolicy”.

Nagrody otrzymały także Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych gmin za przygotowanie wieńców dożynkowych oraz orkiestry dęte z terenu Powiatu za udział w prezentacji dorobku artystycznego. W trakcie dożynek zorganizowano konkurs kulinarny na ,,Najlepszą potrawę regionalną”. Tutaj zwycięzcami okazały się przedstawicielki gminy Lipce Reymontowskie KGW Lipce Reymontowskie za pyzy i pierogi, gminy Maków KGW Krężce za zupę kombajnisty i gminy Skierniewice Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Sierakowice Lewe za chłodnik. Pozostałe drużyny obdarowano nagrodami i dyplomami. Dożynkową publiczność w części artystycznej bawiła gwiazda dożynek – zespół CLASSIC oraz skierniewicki zespół FOKUS BAND, a podczas zabawy tanecznej DJ Groovbasti (tekst, http://powiat-skierniewice.pl)

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: ludzie stoją i kwiat

Obraz może zawierać: roślina, drzewo, kwiat i na zewnątrz