Po raz pierwszy „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bolimowie

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne oddanie hołdu, ludziom którzy walczyli o naszą wolność. Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia. Dziękujemy za wspólny bieg – bieg z przekazem. Spisaliście się na medal.

Około 100 osób w różnym wieku, pobiegło 4 marca, w organizowanym w Bolimowie po raz pierwszy „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Pierwszą bolimowską edycję biegu zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Start i meta zawodów mieściła się nad zbiornikiem wodnym zlokalizowanym przy autostradzie. Uczestnicy pokonali trasę honorową o długości 1963 metrów (liczba nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek). W biegu nie było najważniejsze kto przybiegnie najszybciej, ale liczył się sam start i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Sporo krzyków, sporo piątek i jeszcze więcej uśmiechów. Wspaniała atmosfera, ludzie, pogoda … Tak w skrócie można opisać niedzielę 4.03. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – wydarzenie, które na stałe zagościło w całej Polsce. Mamy nadzieję, że bieg honorowy oraz biegi o dłuższych dystansach na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń w naszej miejscowości. Bieg oficjalnie otworzyli dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Irena Śmigiera- Milewska oraz sekretarz UG-Andrzej Czarnota. Podczas biegu honorowego nie prowadziliśmy klasyfikacji końcowej - wygranymi byli wszyscy uczestnicy, którzy dobiegli do mety i otrzymali symboliczne medale. Na każdego czekała ciepła herbata i gorąca, pyszna grochówka, którą przygotowali Państwo Bodych. Statuetki upamiętniające bieg zostały ufundowane przez Henryka Jeżaka "ENERGOBUDOWA" i trafiły do najmłodszej uczestniczki - Oliwii Bodych oraz najstarszej - Lilli Cwaliny. Najbardziej liczną rodziną, która uczestniczyła aktywnie w biegu, była rodzina Cwalinów z Bolimowa. Gratulujemy!
Dziękujemy za pomoc – Henryk Jeżak "ENERGOBUDOWA", ZSP w Bolimowie, UG Bolimów – sekcja obsługi.