Wakacje z GOK - START

Pierwszą wakacyjną atrakcją zorganizowaną przez ośrodek kultury była wycieczka do Pawiego Oczka w Łasiecznikach (30.06). Choć pogoda nam nie dopisała, zabawa była przednia. "Pawie oczko" to świetne miejsce pod każdym względem. Piękne, urocze i przemiłe zwierzątka: daniele, sarenki, konie, kucyki, mała czarna świnka, które skradną każde serce. Poza tym  bardzo mili i sympatyczni właściciele, którzy oprowadzają i chętnie opowiadają o swoim zwierzyńcu. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce. GODNE POLECENIA!

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

4 lipca ponad 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Gminy Bolimów uczestniczyła w wyjeździe do kina "Polonez" w Skierniewicach. Dzieci obejrzały bajkę "Gru, Dru i Minionki". Oczywiście nie zabrakło podczas seansu popcornu oraz natchosów a po wyjściu z sali kinowej, tradycyjnej wizyty w Mc Donaldzie. Z uśmiechniętymi buziami wrócili do domu.

11 lipca ośrodek kultury zorganizował wycieczkę rowerową do Gospodarstwa Pasiecznego Mariusza Wasiaka w Wólce Łasieckiej. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Poznaliśmy fazy rozwoju pszczół, sprzęt wykorzystywany     w pszczelarstwie dawniej i dziś oraz sposoby pozyskiwania miodu. Ciekawostką było poznanie pszczelej rodziny w ulu oraz sposób znakowania królowej. Nie sposób być w pasiece i nie kosztować owocu pszczelej pracy. Cała grupa rozkoszowała podniebienia miodem akacjowym. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy ile pracy kosztuje pozyskanie miodu. Pan Mariusz przygotował ognisko więc po „części dydaktycznej” piekliśmy kiełbaski. Gospodarz uświadomił nas, że większość kwiatów naszej flory istnieje dzięki pracy pszczół, a co za tym idzie dzięki nim wydają one nasiona i rodzą owoce. Niestety od ponad pół wieku obserwujemy niebezpieczną tendencję drastycznego zmniejszania się liczebności i bogactwa gatunkowego pszczół. Problem dotyczy zarówno pszczoły miodnej, jak i wszystkich dziko żyjących pszczół. Wina leży po stronie człowieka, często w jego nieumyślnych, lecz szkodliwych działaniach. Żeby temu przeciwdziałać musimy podejmować akcje propagujące ochronę pszczół! Można przecież śmiało stwierdzić, że dobro pszczół to również nasze dobro - nasze i przyszłych pokoleń! Dziękujemy Panu Mariuszowi Wasiakowi za zagłębienie naszej świadomości i gościnność. Kolejnym punktem wycieczki rowerowej był Zaścianek Babie Lato (Ziemiary) i Zalew w Joachimowie – Mogiłach.

Zdjęcie użytkownika Gminny Ośrodek Kultury Bolimów.

Więcej zdjęć na naszym FB