Wernisaż wystawy Doroty Pietrzkowicz "Zatrzymane..."

W minioną sobotę, 24 czerwca 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Pietrzkowicz. Na pozór abstrakcyjne prace, zaprezentowane na wystawie „Zatrzymane…” to przetworzone krajobrazy i rzeczywistość, która nas otacza. W obrazach artystki najważniejszą rolę odgrywa kolor i emocje, które towarzyszą jej podczas malowania. Wystawa malarska „Zatrzymane...” prowokuje do zadumy i zatrzymania w czasie, ucieczki od codzienności. Napełnia nas spokojem, sprzyja wyciszeniu. Obrazy artystki wyróżniają się, przyciągają uwagę, nie można przejść obok nich obojętnie. Prace Doroty charakteryzuje także niebywała kolorystyka i odwaga w wyrażaniu emocji. Tak naprawdę abstrakcja jest kwintesencją malarstwa. Prezentowane na wystawie obrazy, to dojrzałe kompozycje, pełne refleksji, z nutą nostalgii i tęsknoty. Każdy z obrazów, jak zdradziła sama autorka, to cząstka jej serca. Raz stworzone dzieła żyją nadal i mówią nam o czymś ważnym, o pięknie zwykłych rzeczy, które często są bardzo blisko nas, na wyciągnięcie ręki. Ważne jest w życiu na chwilę zwolnić, by spojrzeć na piękno otaczającego nas świata oczyma artysty i spróbować dostrzec ulotne piękno.
Wystawa będzie czynna do 28 lipca br.