Medycyna estetyczna czy kosmetologia – czym się różnią i co wybrać?

Zależy Ci na piękniejszym wyglądzie? Sprawdź, kiedy zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej, a kiedy na zabiegi kosmetyczne.

Za pomocą nowoczesnych zabiegów można poprawić urodę na wiele sposobów – zlikwidować zmarszczki, blizny, przebarwienia, sprawić, że skóra będzie wyglądała na bardziej promienną lub będzie lepiej nawilżona. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na medycynę estetyczną, a kiedy na kosmetologię.

 

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest jednym z działów medycyny, który za pomocą odpowiednich zabiegów dba o estetyczny wygląd ciała i twarzy.

 

W zestawieniu z kosmetologią medycyna estetyczna obejmuje zabiegi bardziej inwazyjne, które często wymagają także przerwania ciągłości skóry. Jest ona jednak bezpieczniejsza w porównaniu do chirurgii plastycznej.

 

Do prowadzenia zabiegów medycyny estetycznej uprawnieni są tylko lekarze medycyny estetycznej – posiadający odpowiednie przygotowanie medyczne w tym właśnie zakresie.

 

Popularne zabiegi medycyny estetycznej:

  • Usuwanie zmarszczek z użyciem botoksu – toksyna botulinowa, która określana jest jako botox, służy do redukcji zmarszczek pochodzenia mimicznego. Za pomocą zabiegu można wyeliminować zmarszczki widoczne na czole, wokół oczu czy ust.
  • Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – substancja ta pozwala na wypełnienie zmarszczek i poprawę wyglądu twarzy, by nadać jej młody wygląd.
  • Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnych, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w przypadku różnych niedoskonałości i ma działanie anti-aging.
  • Powiększanie i modelowanie ust – zabieg dedykowany dla osób z małymi, wąskimi, asymetrycznymi ustami. Prowadzony jest z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Czym zajmuje się kosmetologia?

Z kolei kosmetologia zajmuje się prowadzeniem zabiegów kosmetycznych, które polegają na stosowaniu odpowiednich preparatów i urządzeń poprawiających urodę. Zabiegi te odbywają się w mniej inwazyjny sposób.

 

Popularne zabiegi kosmetyczne:

  • Maseczki kosmetyczne – dostosowane do różnych typów skóry.
  • Zabiegi na cellulit – pozwalają na zmniejszenie widoczności skórki pomarańczowej, czyli cellulitu.
  • Masaże – w połączeniu z kosmetykami pozwalają na poprawę kondycji skóry ciała i twarzy.

 

Z zabiegów medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych można skorzystać w wielu renomowanych gabinetach na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz