Meble góralskie – wyjątkowy dodatek w Twoim domu!

Lubisz niezwykłe meble i polski folklor? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu mebli góralskich. Co wybrać?

Drewniane, solidne meble wykonane z jasnego drewna sosnowego, które bardzo często wykańczane są efektownymi detalami nawiązującymi do barwnej kultury tego regionu. Kiedyś można było spotkać je tylko na Podhalu, lecz teraz można zobaczy je także w innych zakątkach Polski.

 

Meble góralskie – dlaczego warto je kupić?

Gdy szukasz alternatywy dla popularnych mebli z marketów, szukasz czegoś, co posłuży na wiele lat, w takim przypadku meble góralskie mogą być strzałem w dziesiątkę. To meble powstające ręcznie, na bazie odpowiednio dobranych materiałów, wykańczane misternymi wzorami, dlatego mają w sobie to, czego nie mają masowo wytwarzane meble marketowe.

 

Ponadto meble góralskie mogą być także wspaniałym uzupełnieniem wnętrza w wielu stylach. Można zdecydować się na kompletne urządzenie nimi całego pokoju lub nawet domu, ale także potraktować je jako dodatek do aranżacji w stylu jak loft, boho czy skandynawska. Świetnie wyglądają także we wnętrzach rustykalnych – wiejskich.

 

Rodzaje mebli góralskich

Obecnie producenci oferujący meble góralskie mogą zaprezentować je klientom w wielu ciekawych wariantach do wyboru. Dostępne są między innymi:

 

Kuchnie góralskie

Meble kuchenne w góralskim stylu są bardzo efektowne i przy tym funkcjonalne, ponieważ do ich wykonania stosuje się nowoczesne rozwiązania meblarskie, na przykład wysuwane szuflady typu cargo. Mogą one posłużyć również do zabudowy AGD.

 

Szafy góralskie

Gdy szukasz przepastnej, efektownej szafy, wtedy meble góralskie mogą być strzałem w dziesiątkę. Tego typu meble są zakupem na wiele lat i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 

Komoda góralska

Świetnym wyborem może być też komoda wykonana w góralskim stylu, która może stać się efektownym dodatkiem do wnętrza, wprowadzając do niego folkowy klimat.

 

Stół i krzesła góralskie

W końcu doskonałym zakupem mogą być tradycyjne meble góralskie jak stół i krzesła, które nadają się do ustawienia w kuchni albo w jadalni. Stylowo rzeźbione i wykonane z solidnego litego drewna będą służyć latami.

Dodaj komentarz