Rolety dzień noc- zapewnij sobie prywatność.

Rolety dzień noc są obecnie najchętniej wybieranymi roletami, zarówno w biurach, mieszkaniach jak i domach jednorodzinnych. Skąd wynika ich popularność? Kiedy warto zdecydować się na rolety dzień noc?

Jeszcze kilkanaście lat temu takie rolety były luksusem i nie każdy miał do nich dostęp. Ciężko było je kupić w sklepach. Obecnie stały się tak popularne, że kupić je można nawet w marketach. Wybór jest ogromny. Dotyczy to zarówno kolorów jak i materiałów z których są wykonane. Rolety w oknach to niezwykła wygoda. Są dużo wygodniejsze niż zasłony. Często zasłony służą już tylko do dekoracji, a do zaciemniania pomieszczenia montowane są rolety.

Dlaczego warto kupić rolety?

Rolety dzień noc (https://sklep.voppi.eu/product/roleta-dzien-noc-w-kasecie/) zapewniają więcej prywatności w pomieszczeniu. Główną zaletą rolet tego typu jest to, że samemu można regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki nim można zapewnić sobie półmrok oraz przyjemny chłód w czasie dużych upałów. Ponadto dodatkową zaletą tego typu rolet jest to, że chroni mieszkańców przed ciekawskim wzrokiem przechodniów. Samemu decyduje się o tym jak duża jest szczelina przepuszczająca światło.

Jak zbudowana jest roleta dzień noc?

Rolety dzień noc wyposażone są w podwójny materiał, w pasy. Naprzemiennie są pasy transparentne z zaciemniającymi w różnym stopniu. To właśnie ta budowa z podwójnym materiałem umożliwia wybór stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Można tak wyregulować roletę, aby całkowicie zablokować dostęp światła, bądź tylko częściowo. To bardzo duże udogodnienie, którego nie da się osiągnąć w tradycyjnych roletach.

Typy rolet dzień noc

W sklepach można kupić najczęściej kilka rodzajów rolet dzień noc. Rolety typu mini, oraz rolety dzień noc w kasecie. W roletach mini nie ma kasety. Jest natomiast specjalna linka-prowadnica po bokach materiału. Rolety te są z reguły tańsze i łatwiejsze w montażu niż rolety w kasecie. Rolety mini najczęściej montuje się bez wiercenia, przy pomocy haczyków z taśmą klejącą. Sterowanie roletą odbywa się przy pomocy łańcuszka. Dodatkowo warto zamontować napinacz łańcuszka. Przy roletach mini mogą jednak pojawiać się szczeliny przez które dostaje się światło do pomieszczenia.

Jeśli jednak komuś zależy na tym, aby po bokach rolet nie było szczelin przepuszczających światło powinien zaopatrzyć się w rolety dzień noc w kasecie. Boczne prowadnice gwarantują idealne przyleganie materiału do powierzchni szyby. Kaseta jest aluminiowa dzięki czemu jest lekka oraz trwała. Występuję najczęściej w kolorze białym i brązowym. Tkaniny występują w wielu kolorach. Ciemniejsze kolory bardziej zaciemnią pomieszczenie, natomiast jaśniejsze zapewniają więcej dopływu światła dziennego. Rolety w kasecie występują w wielu różnych szerokościach oraz kilku długościach do wyboru. Rolety dzień noc w kasecie można montować na dwa sposoby. Inwazyjnie- poprzez wiercenie oraz bezinwazyjnie przy pomocy taśmy montażowej o zwiększonej wytrzymałości.

Rolety dzień noc są niezwykle przydatne zwłaszcza w upalne dni. Dzięki nim można ograniczyć dopływ gorących promieni słonecznych do pomieszczenia. Ponadto ochronią domowników przed ciekawskim wzrokiem przechodniów.

Dodaj komentarz